Witaj na forum Fabia Club Polska

Podświetlenie nóg

Temat utworzony · 18 Posty · 14504 Wyświetlenia
  • Witam,
    Chciałbym zamontować w Fabii pasek led, mający na celu funkcję podświetlenia nóg. Gdzie najłatwiej i najlepiej podpiąć się aby otrzymać + po otwarciu drzwi?

  • sprawdź sobie krańcówkę w drzwiach. Czy jest NC czy NO i na tym może bazuj. A sterowanie zrób przez jakiś układ, żeby nie obciążać bezpośrednio tego co tam leci na tę krańcówkę. Przekaźnik, triak etc.

  • Mozna jeszcze w inny sposob zrobic - zainstalowac zasilanie z zapalniczki, dodatkowo zarzucic wlacznik kolyskowy 🙂 Jezeli chcesz wiecej wiedziec jak to zrobic prosze o kontakt na GG / PW 😉 <!-- s;) -->

  • [quote="gory"]Przekaźnik, triak etc.[/quote]

    Co jak co ale na pewno nie triak 😉 Włączyć - włączysz ale już nie wyłączysz takiego układu z zasilaniem prądem stałym. Tranzystor raczej miałeś na myśli. Sprawa jest bardzo prosta 😉 <!-- s;) --> no i właśnie lepiej użyć tranzystora niż przekaźnika.

  • A czy by nie byla mozliwosc podlaczenia pod oswietlenie kabiny. Przeciez diody led maja bardzo maly pobor pradu wiec nie beda obciazaly kabli. Ja mialem takie rozwiazanie w Renault Scenic. Tylko trzeba by bylo zobaczyc gdzie ta wiazka od lampki idzie i podpiac sie. To takie moje spostrzezenie.

  • Nie prosciej lampy do krancowki zamontowac, zamiast do wiazki? To samo rozwiazanie 🙂 <!-- s:) -->

  • Jeżeli podepnę się po krańcówkę, to światełka będą gasnąć od razu po zamknięciu drzwi, czy tak jak lampka podsufitki jeszcze będzie się palić około pół minuty?

  • sadze ze od razu powinny zgasnac 🙂 <!-- s:) -->

  • Gdzie szukac kabli od lampki podsufitki ? jestem na urlopie i braciszek pomógłby mi zrobić dodatkowe podświetlenie z pasków led tak,aby świeciły na zasadzie owej lampki.nie chcę demontować podsufitki ani zakładać przełączników kołyskowych czy innych cudów,tylko proste działanie.Moja wersja to clasic i nie posiadam podświetlenia w dzwiach tak że nie wiem czy nawet tam jest coś żeby się wpiąć.Jednak jeśli nie ma takiej możliwości to gdzie szukać tej krańcówki czy jak to zwał po demontażu tapicerki ?

  • Kurde ja też właśnie szukałem wszędzie, nawet na szrocie. Na all są ale trzeba czekać a zależy mi na czasie.

  • Krańcówka jest w zamku w środku drzwi. Ale kabelki możesz znaleźć w słupku. Musisz szukać brązowo-xxx kabelka na którym pojawia się masa po otwarciu drzwi a znika po zamknięciu. Podłączając w ten sposób podświetlenie bucików będzie się zapalać po otwarciu drzwi a gasnąć po zamknięciu. Przy takim podłączeniu jeżeli będą to ledy trzeba pomyśleć o rezystorze który będzie robił lekkie obciążenie bo w przeciwnym razie nie będą gasły do końca i będą się żarzyć.

    Aby zrobić aby działa jak lampka w podsufitce (z chwilowym opóźnieniem) to musisz znaleźć wiązkę z lampki z podsufitki, która idzie prawym przednim słupkiem to po odkręceniu schowka ją zobaczysz. Do lampki idą trzy kabelki +12V, stała masa i masa po otwarciu drzwi. Kolorków kabelków nie podam bo nie pamiętam ale po odkręceniu lampki będziesz wiedział, możesz sprawdzić żaróweczką która masa stała a która po otwarciu drzwi. Masa ma kolor kabelków brązowo-xxxx. Jeżeli będą podłączone ledy i nie będziesz korzystał z górnej lampki to efekt będzie jak w powyższej opcji, że będą się żarzyć. Jeżeli będzie również włączona górna lampka to nie trzeba już nic robić.
    Powodzenia.

  • Po takim podłączeniu światełka gasną po zamknięciu drzwi.

  • Po którym, bo opisałem oba sposoby podłączenia.

  • Znalazlem kable za schowkiem jak opisal to kolega [b]kornat[/b] nie obylo sie tez bez rozebrania slupka problem okazal okazal sie taki ze paski mam na 12v a napiecie na lampke idzie 3v i po podlaczeniu paskow led jest slabsze swiatlo na lampce i paskach.jutro sprubuje paski 6v i dam znac jak to wyjdzie bo zasada dzialania jest tak jak chcialem.sory za pisownie ale tablet nie obsluguje polskich znakow pozdro

    czy jest może jakiś przekaźnik odpowiedzialny za podświetlenie wnętrza ? Czy 3V to norma czy powinno być 12V ? bo jeżeli więcej to trzeba szukać przyczyny małego prądu

  • A lampa górna się świeci? Bo 3V na lampkę to mało i coś jest nie tak.

  • lampka się świeci,myślałem żeby podpiąć 12v z zapalniczki do lampki i później ledy z lampki ale obawiam się żeby nie upalić czegoś z centralnego zamka,więc nie pozostaje nic innego jak zrobić na przełącznik z zapalniczki,chociaż jak coś mi przyjdzie do głowy gdzie szukać braku prądu na lampce to zrobię 1 koncepcję p.s ile V powinno być na lampce ?

  • Na lampce powinno być ~12V bo jak byś miał mniej niż chyba 10V to żarówka w lampce Ci się nie zapali (mowa o zwykłej żarówce).

  • mam w rezerwie zwykłą żarówkę to sprawdzę czy się zaświeci,ale z resztą muszę czekać do soboty to podjadę na garaż i będę coś więcej działał bo aura nie sprzyja a po robocie muszę się dzieckiem zająć