Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] kontrolka temperatury i opadanie wskaźnika paliwa

Temat utworzony · 12 Posty · 2657 Wyświetlenia
  • Witajcie użyłem opcji szukaj i nie dostałem odpowiedzi na moje pytanie.
    1.Jak jadę kilka kilometrów to nieraz ale tylko czasami zapala mi się kontrolka temperatury a temperatura jest normalna i dodatkowo opada wskaźnik paliwa.
    2.Ostatnio podłączyłem Fabcie 1.4 MPI pod komputer i wyskoczył mi błąd,że jest za bogata mieszanka co to może powodować?
    Dziękuje z góry!
    PS ostatnio zauważyłem,że po dolaniu płynu chłodniczego jest mokry pojemniczek czy może być pęknięty ?

  • [quote="Sebson"]1.Jak jadę kilka kilometrów to nieraz ale tylko czasami zapala mi się kontrolka temperatury a temperatura jest normalna i dodatkowo opada wskaźnik paliwa.[/quote]
    sprawdź wiązke w komorze silnika - samochody zaczynają wariowac w takiej wilgotnej pogodzie.
    hasło: słynna wiązka.
    [quote="Sebson"]
    2.Ostatnio podłączyłem Fabcie 1.4 MPI pod komputer i wyskoczył mi błąd,że jest za bogata mieszanka co to może powodować?
    [/quote]
    podaj nr błędu - nikt wróżką nie jest a powodów może być wiele.
    ostatecznie może się skończyć na uszkodzeniu sondy lambda.
    podobny bład: 16555 - [url=http://fcp.pl/forum/viewtopic.php?f=23&t=10042]>klik<[/url]

  • Przepraszam moja wina ten błąd to 16556

  • puk puk 😄 No nie zablokuję tematu, ale to, że kontrolka wariuje nie znaczy, że problem jest z kontrolką. Może być z czujnikiem temperatury cieczy chłodzącej (~32,- + uszczelka) i/lub termostatem (~65,-) 😄 <!-- s:D --> w ostateczności wiązka, tak jak pisze kapi.

    Wskaźnik paliwa wariuje powiadasz... no to widocznie kapi ma rację 😉

    Czytaj regulamin i wyciągaj wnioski Sebson, a nie pisz, że gory zły, bo zamyka tematy 🙂
    Prefix u nas wygląda tak [F1] a nie Fabia I 🙂

    Miłego dzionka! Zrób, to co pisał kapi, potem ewentualnie z nudów sprawdź to co ja. Jak to sprawdzić - poszukaj na forum, bo było z kilka razy opisywane w różnych aspektach.

  • dzieki i przepraszam sprawdze 😄 <!-- s:D -->

  • Kontrolka temp zapala się najczęściej z powodu mocnego osadu wew. zbiorniczka na czujniku poziomu cieczy.

  • Dzięki sprawdzę dziś i dam znać 😉 <!-- s;) -->

  • Soryy za odkop ,ale czym najlepiej wyczyścić zbiorniczek w Fabce ?

  • Ja czyściłem zwykłym rozpuszczalnikiem, a potem dwa razy wrzątkiem. Ale robiłem w 2002 roku kiedy zbiorniczek kosztował majątek, dziś za parę złotych kupisz zamiennik.

  • Tak , dziękuję bardzo właśnie teraz mam zamiar zakupić.

  • no rozpuchol jest idealny

  • Mam inny rodzaj tego problemu, mianowicie jak jest duży mróz np. -15 to po zapaleniu silnika po kilku sekundach zapala sie kontrola temperatury. Po przejechaniu około 1km zatrzymaniu się, wyłączeniu oraz po ponownym rozruchu już nie zapala się. To zjawisko występuje tylko przy dużych temp minusowych. Co może być przyczyną? Może zbyt niski poziom płynu chłodzącego?