Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Jak dostać się do silnika dmuchawy? - "instrukcja&

Temat utworzony · 24 Posty · 24289 Wyświetlenia
  • W tym temacie dowiecie się po krótce jak dostać się do silnika dmuchawy w celu wyczyszczenia go i ewentualnego przesmarowania aby ( w moim przypadku) nie piszczał.

    Aby rozpocząć "zabawę" wejdźcie w ten temat :

    [url=http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?t=848&postdays=0&postorder=asc&start=0]http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?t=848&postdays=0&postorder=asc&start=0[/url]

    i wykonajcie kroki 1 i 2.

    Krok 2 z powyższego tematu - na zdjęciu dmuchawa.

    Należy odłączyć kable ze wszystkich złączek. Należy uciąć dwie opaski kablowe (jedna w lewym górnym rogu druga w prawym) które trzymają wiązkę kabli po wysunięciu silnika należy odłączyć kostkę "na wysięgniku" z prawej strony. I delikatnie wyciągnąć ją z zatrzasku na obudowie silnika. Do tego dokładnie dojdziecie sami jak nie będzie chciała Wam wyjść 😄 <!-- s:D --> .

    Załącznik 1 przedstawia silnik. Obudowę odwracamy na drugą stronę będą tam 4 zatrzaski gumowe. "Wyciskamy" je śrubokrętem i silnik delikatnie wysuwamy. Możemy wtedy dostrzec jego drugą stronę (przeciwną do wirnika) tam u mnie był kurz który wytarłem, psiknąłem to WD40 a potem nasmarowałem SMAREM SYNTETYCZNYM.

    Załącznik 2 przedstawia pobojowisko po wyciągnięciu silnika.

    Przepraszam że zdjęcia są nie dokładne i nie jest to krok po kroku ale posiadam tylko lustrzankę cyfrową i ciężko jest tak pracować. Nie miałem za dużo czasu.
    Nie są to czynności trudne i na chłopski rozum można do tego powoli dojść 🙂 Tak jak ja 🙂 bo rozkręcałem to wszystko i odłączałem bez żadnej pomocy 🙂

    Starałem się :zawstydzony: .

  • [b]gory[/b] kawał dobrej roboty :hurra: <!-- s:hurra: -->

  • Uczyłem się od mistrza 🙂 <!-- s:) -->

  • Gory opisał swoja bitwę z dmuchawą 😄 brawo brawo 😄 <!-- s:D -->

  • [quote="Pala_lysy16"]Gory opisał swoja bitwę z dmuchawą [/quote]
    Kto wygrał ? Działa po złożeniu?
    Ale co fakt to fakt ..dobra robota. 🆗 <!-- s🆗 -->

  • Działa 🙂 <!-- s:) -->

    To co piszczało naprawiłem, ale jeszcze coś mi burczało. Otóż powodem burczenia jest uszkodzone servo, zamykające i otwierające klapę obiegu zamkniętego/otwartego w autku.
    [img]http://www.e-gory.info/fabia/auto_servo_wew.jpg[/img]

    Zębatka ślizga się po tej drugiej wewnętrznej w efekcie czego nie działa moduł który zatrzymuje silniczek gdy klapa zostanie zamknięta 😕

    W Polmozbycie - Łódź stwierdzili że mi sprowadzą za 350zł :zalamany:

    Ale najpierw spróbuję to skleić :cwaniak:

    Ale z dmuchawą ogólnie to wygrałem :oczami:

  • Brawo Brawo Gory boś odwalił kawał dobrej roboty. Teraz jak już wiadomo co zrobic samsie wezme za robotę przy swoim autku. Mam nadzieje że sie uda to bezproblemowo naprawić. Mam tylko jeden problem. Podczas składania drzwi nakłądka TORX 15 spadłą mi do drzwi i stwierdziłem że niebedę jej już wyciagał. Zostawię to dla innego śmiałka 😉 Trzeba teraz gdzieś dokupić samą końcówkę 😉 <!-- s;) -->

  • hehehe ja tomzrobilem prosciej 🙂 rozmontowalem dmuchawe tak jak radziliscie ale bez odlaczania wszystkich kabli, tylko po wysunieciu silnika przedmuchalem wszysko kompresorem i dodalem troche ww40 teraz chodzi super :padam: <!-- s:padam: -->

  • jakbym miał garaż... jakbym miał kompresor....

  • kein problem, ja tez nie mam garazu ani kompresora , przy pieknej pogodzie przyjemni jest spedzic czas w otwartym terenie , a kompresor maja wszystkie stacje benzynowe 😛 wystarczy tylko chciec 😛 <!-- s:P -->

  • się nie mądruj... 😛 <!-- s:P -->

  • [quote="gory"]To co piszczało naprawiłem, ale jeszcze coś mi burczało. Otóż powodem burczenia jest uszkodzone servo, zamykające i otwierające klapę obiegu zamkniętego/otwartego w autku. [/quote]
    [b]gory[/b] mam prośbę, czy możesz opisać to servo ,bo obrazek mi się nie otwiera. A zaczeła mi burczeć dmuchawa. Myślałem że to liście , ale to chyba to co piszesz ( oby nie) I czy sobie z tym poradziłeś. Obieg zamknięty przestał ci działać? Moj narazie działa tylko tak dziwnie furczy/burczy podczas pracy dmuchawy...na obiegu zewnętrznym też.

  • opiszę Ci to na dniach bo mam ostrą jazdę w szkolę a teraz idę spać 😄 ale powiem tyle że jestem już blisko zakupienia tego serva taniej (nowe kosztuje 300zł) 🙂 Obiegi działały do puki tego nie spróbowałem naprawić 😄 <!-- s:D --> wtedy sie rozsypało... więc tego nie ruszaj jeśli nie musisz....

  • [quote="gory"]więc tego nie ruszaj jeśli nie musisz....[/quote]
    W zasadzie nie muszę na 2 biegu jest ledwo słyszalne. Dzieki i czekam na opis.
    Pozdro

    ps: to chyba jednak były liście. Wyciągnąłem filtr kabinowy wysypało sie wiadro liści...hehehe. Narazie ucichło.

  • Serwo wyciągnąłem z rozbitej Fabii za 30zł zamiast 430zł za nowe. 🙂 <!-- s:) --> zaoszczędziłem 400zł

  • nie trzeba odkręcać dwóch śrub które poduszka zasłania ??

  • Te dwie górne śruby obudowy, można odkręcić śrubokrętem z giętkim ramieniem ( takim co się wygina na wszystkie strony ).

    Po przeczytaniu tego tematu postanowiłem zabrać się za robotę. Po rozebraniu tego wszystkiego dodatkowo rozebrałem jeszcze plastikowe podszybie na zewnątrz ( to pod ramionami wycieraczek ). Co tam było SYFU !! Pojechałem to odkurzyć odkurzaczem przemysłowym koło myjni. Wciągnął wszystko, nawet błoto które tam było nie wiadomo skąd.
    Pod domem wszystkie kanały do których był dostęp, umyłem wodą z płynem. Po złożeni wszystkiego i nasmarowaniu silnika oraz założeniu nowego filtra klimy, nic nie piszczy a powietrze mam czyste jak nad morzem.
    POLECAM ten zabieg.

  • A w takim razie jak rozmontować podszybie?

  • Seven, jestes nowy na forum, moze nie wiesz ze jest tu funkcja szukania. Temat podszybia znajdziesz albo na tym forum, albo na fabiaclub.pl. Z twoich postow widac ze jestes mlodym entuzjasta techniki motoryzacyjnej, z tego powodu wiele mozna ci wybaczyc, ale musisz sie nauczyc dostosowywac sie do panujacych w roznych srodowiskach regul. My tu nie jestesmy od wyreczania kogos w pracy, my chetnie pomagamy kolegom, ale raczej tylko tym, ktorzy sami wykazuja chec do pracy i do bezinteresownej pomocy. Nasz czas jest tak samo cenny jak twoj, wiec prosze nie naduzywaj tego forum. Wiem, ja nie jestem tu administratorem, ale zagladam na forum codziennie i bardzo dobrze sie tu czuje. Jest tu wielu entuzjastow - specjalistow, ale ja staram sie nie naduzywac ich cierpliwosci i zawsze najpierw uzywam szukajki, instrukcji obslugi i zagladam na inne fora. Tobie tez bym tak radzil. Nie gniewaj sie za ten wpis i powodzenia w radosnym dlubaniu w Fabii.

  • Odswieze temat.
    Robilem to dzisaij, chcialem zdjac obudowe z silniczka i musialem sie zatrzymac na tym, nie dostalem sie do przeciwnej strony wirnika bo trzymaly ja kable wchodzace w wejscie dla wtyczki zasilania dmuchawy, nie dalo sie tego w zaden sposob wyjac, balem sie ze uszkodze wejscie, jak to wyjac, psiknalem ze strony wirnika wd40 bylo wporzadku ale po 3 uruchomieniu silnika znowu to samo, zrobie to jeszcze raz ale chce wiedziec czy da sie zdjac ta oslone z silnika razem z tymi kablami zeby moc dostac sie do drugiej strony i dobrze to tam przesmarowac juz teraz smarem syntetycznym...