Witaj na forum Fabia Club Polska

Archiwum

Temat utworzony · 4843 Posty · 325920 Wyświetlenia
  • szybkiego powrotu do zdrowia

  • Gratulacje i zdrówka życzę 🙂 <!-- s:) -->

  • Dla mnie najśmieszniejszą sprawą w ECO Driving`u jest gaszenie silnika przy każdej możliwej sytuacji (stanie na światłach itp.).
    Nie wiem w jakim stopniu jesteśmy w stanie zaoszczędzić na paliwie, a rozrusznik dostaje jednak po d..ie 😞 <!-- s:( -->
    poza tym jestem za takim stylem jazdy

  • Dzieki wszystkim za pozdrowienia... powoli dochodze do siebie... najgorsze sa te zaniki pamieci 😐 <!-- s:| --> momentami nie wiem kim jestem i co ja tu robie ^.^ totalna amnezja ;/

  • Maleństwo w kółko śpi, je, śpi, je ... z drobnymi przerwami na przewijanie i kąpiel.
    A moja :serce: <!-- s:serce: --> dochodzi pomału do siebie po porodzie.

  • Wylaczanie silnika na krotki okres ma jedynie sens jak stoimy troszke dluzej.. (w instrukcji podaja chyba przynajmniej 40 sek.).
    Swoja droga pare koncernow juz montuje systemy ograniczajace zuzycie paliwa poprzez wylaczanie silnika, gdy tylko kierowca wrzuci luz (przypuszczam, ze auto musi rowniez stac).. Ponowny rozruch jest na tyle szybki, ze podobno nie odczuwalny..

  • Znam jedną osobę co ma zaniki - tragedia. Raz odkręciła gaz w kuchence, ale ... zapomniała go zapalić, o mało blok nie wyleciał w powietrze. Zrób sobie dokładne badania i wracaj do zdrowia.

  • wracaj do zdrówka. Najgorsze ze naprawdę nikt nie zapamietal nawet marki ani koloru auta tego sprawcy skur.....syna?

  • I znów chyba będą karne - kibicuję hiszpanii.

  • No właśnie - miesiąc temu kupiłem nową FII i firmowo nie ma chlapaczy. W salonie powiedzieli, że wszystko jest zgodnie z przepisami bo jakieś tam wymiary właśnie spełnia, więc producent nie wyposaża/nie ma takiego obowiązku w chlapacze. Ale dodatkowo można sobie zamówić.

  • Przegladnalem kodeks drogowy na szybko i nic nie znalazlem.. Owszem, znalazlem stary przepis z 1996 r.:
    Podstawa prawna:
    Dz.U.1996.155.772: Warunki techniczne i badania pojazdów.

    Rozdział 2: Pojazdy samochodowe i przyczepy przeznaczone do łączenia z tymi pojazdami
    § 10. 1. Pojazd samochodowy powinien być wyposażony:
    [...]
    10) w fartuchy odpowiednio przedłużające tylne błotniki od tyłu albo umieszczone dalej od kół niż błotniki, jeżeli przy masie własnej pojazdu błotnik lub inny znajdujący się w płaszczyźnie symetrii opony za tylnym kołem element nadwozia lub podwozia, osłaniający tylne koło (koła), położony jest wyżej nad jezdnią niż [...] odległość tego elementu od pionowej płaszczyzny przechodzącej przez oś tylnego koła; odległość dolnej krawędzi fartucha od jezdni nie powinna przekraczać tych wielkości; szerokość fartucha nie powinna być mniejsza niż szerokość opony; sztywność fartuchów powinna zapewniać ograniczenie do minimum ochlapywania pojazdów jadących z tyłu; fartuchów nie wymaga się w pojazdach o konstrukcji uniemożliwiającej ich umieszczenie. [...]

    ...ale nie znalazlem tego paragrafu w aktualnym kodeksie..
    W kazdym razie chodzi o wysokosc elementu nadwozia (zderzaka), ktory oslania kola od tylu.. Widocznie fabia II ma tak skonstruowany blotnik i zderzak, ze spelnia wymagania, ale zaznaczam, ze moze byc ten przepis nieaktualny.

    EDIT: Ok znalazlem - Rozporządzenie Ministra Infrastruktury1) z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia

    DZIAŁ III
    Warunki techniczne pojazdu samochodowego i przyczepy przeznaczonej do łączenia z tym pojazdem

    Rozdział 2
    Wyposażenie
    [...]
    § 11. 1. Pojazd samochodowy wyposaża się:

    1. w fartuchy odpowiednio przedłużające tylne błotniki od tyłu albo umieszczone dalej od kół niż błotniki, jeżeli przy masie własnej pojazdu błotnik lub inny znajdujący się w płaszczyźnie symetrii opony za tylnym kołem element nadwozia lub podwozia, osłaniający tylne koło (koła), położony jest wyżej nad jezdnią niż 0,25 odległości tego elementu od pionowej płaszczyzny przechodzącej przez oś tylnego koła (kół), a dla samochodu osobowego i autobusu, samochodu ciężarowego i specjalnego o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t z pojedynczymi kołami na osi tylnej oraz motocykla - wyżej niż ta odległość; odległość dolnej krawędzi fartucha od jezdni nie powinna przekraczać tych wielkości; szerokość fartucha nie powinna być mniejsza niż szerokość opony (opon), sztywność fartuchów zaś powinna zapewniać ograniczenie do minimum ochlapywania pojazdów jadących z tyłu; fartuchów nie wymaga się w pojeździe o konstrukcji uniemożliwiającej ich umieszczenie;[...]

    Czyli przepis nadal aktualny..

  • jaki tam przepis, nawet seicento nie miało nigdy chlapaczy w standardzie, pomimo bardzo małej odległości koła od zderzaka i krótkiego zderzaka...

  • [quote="Ciacho"]nawet seicento nie miało nigdy chlapaczy w standardzie[/quote]
    I tu się nieco mylisz.Cinquecento miało, bo miało inaczej wyprofilowany zderzak, a seicento nie bo zmieniono nieco konstrukcje i pewnie już owe normy spełniało. 😉 <!-- s;) -->

  • [quote="koko"]Cinquecento miało[/quote]
    myśmy mieli z 97 roku CC i również nie miało - były za dopłatą tak jak w SC 😉 <!-- s;) -->

  • BP PB-95 4.74 :zwariowany: <!-- s:zwariowany: -->

    Mały poprawka dziś już PB95 po 4.79 :zalamany:

  • Dzięki :padam: [b]vanhouse[/b] 🙂 <!-- s:) -->

  • [quote="kornat"]a mozesz zrobic fotke jak wyglada bez chlapaczy[/quote]

    a mogę:

    [img]http://manikulus.ovh.org/fcp/chlap.jpg[/img]

    Może faktycznie jeśli z zachodu auto to nie ma tylnych chlapaczy bo u mnie tez ani pół śladu po ich istnieniu

  • dzieki. no faktycznie zadnego sladu

  • [quote="Ciacho"]myśmy mieli z 97 roku CC i również nie miało [/quote]
    Hmmm..dziwne.Mój ojciec miał CC z chyba rok po rozpoczęciu sprzedaży i miał chlapacze a za dopłatą była tylna wycieraczka i prawe lusterko ..haha niezłe jaja.A wersja total standart. 😉 <!-- s;) -->

  • Zobaczysz zanim sie obejrzysz to Mała juz bedzie do szkoły Chodziła I zaczną się pierwsze Problemy dorastania hehe 😛 Zdrówka życze całej roidznce 😄 <!-- s:D -->