Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Alarm/centralny zamek - temat zbiorczy

Temat utworzony · 509 Posty · 85585 Wyświetlenia
  • ten zamek który chcę kupić ma podobno wszystkie blaszki i cięgienka dopasowane.a kto mi podpowie jak pościągać plastiki z progów i ze słupka środkowego?bo tam trzeba będzie puścić przewody.plastiki od deski to mam opanowane,od drzwi też nie problem.ale te na środkowym słupku?pewnie też nie problem ale trzeba wiedzieć od czego zacząć.

  • Alarm musi mieć funkcję domykania, jak nie ma to nic nie zrobią.

  • Jest to mój pierwszy post więc witam wszystkich 🙂 <!-- s:) -->

    Posiadam fabię z 2002 r kombi... Posiada ona zamontowany alarm od dealera firmy Meta System. Samochód kupiony był ponad rok temu i nie przeszkadzało mi to, że syrena alarmu nie działa (alarm jako tako działa). Ostatnio jednak chciałem się tym zająć i zobaczyłem, ze kable do syreny są zwyczajnie urwane(nie ma wtyczki). Alarm się uzbraja, kierunki migają itp tylko wiadomo... syrena odłączona.

    Czy może ktoś z klubowiczów posiada taki sam alarm ? Jeśli tak to może ktoś napisze mi w jakiej kolejności trzeba podpiąć kable do syreny. Kable są 4, a piny na syrenie 3.

    Tutaj fotki syreny i pilota:

    [img]http://eruption1.webpark.pl/fabia.jpg[/img]
    [img]http://eruption1.webpark.pl/s6300245.jpg[/img]

  • Jesli dysponujesz multimetrem to sprawdz przewody. Na 2 z nich powinno byc stale zasilanie (12V) na ktoryms pojawi sie albo + ablo masa po wlaczeniu alarmu (kiedy wyje).

  • OK, ale jak już sprawdzę miernikiem to skąd mam wiedzieć co gdzie podpiąć ?
    Jutro postaram się o miernik.

    PS. nikt nie ma takiego samego alarmu 😄 <!-- s:D --> ?

  • OK już nieaktualne... przy okazji naprawy w ASO mają mi to zrobić.

    Pozdrawiam

  • Jeżeli nie chcecie się bawić z uniwersalnym zestawem centralnym to polecam zestaw przystosowany do Skody Fabii [url=http://www.allegro.pl/item349425663_centralny_zamek_skoda_fabia_4d_gratis_sklep.html]Centralny Fabia[/url] no chyba że chcecie z pilotem to tu[url=http://www.allegro.pl/item349425664_centralny_zamek_skoda_fabia_na_pilota_sklep_lodz.html]Centralny Fabia z pilotem[/url] Obydwa zestawy zawierają okablowanie na 4 drzwi. Polecam bi zakupnie jest wcale drogi :super: <!-- s:super: -->

  • Witam, pisze na proźbe mojego sąsiada. od niedawna jest posiadaczem Fabii Z silnikiem TDi z roku 2003. Posiada seryjnie założony autoalarm z centralnym zamkiem. I tu rodzisie pytanie, czy jest możliwość odłączenia auto alarmu, ale zeby po przekreceniu kluczyka w drzwiach kierowcy wszystkie drzwi były zamykane i otwierane? Czy ktoś robił taki zabieg ?

  • jeżeli zamyka auto z kluczyka to alarm się nie uzbraja, a auto zamknięte. Zamykanie z pilota powoduje zamknięcie plus uzbrojenie alarmu

  • [quote="vanhouse"][b]Zygus[/b], alarm też się uruchamia 😛 <!-- s:P --> jak otwierasz kluczykiem to otwierasz auto i masz 30 sekund na włożenie kluczyka do stacyjki inaczej sie uruchamia alarm[/quote]

    U mnie sie nie uruchamia jak przekrecisz kluczyk - jedynie co sie uruchamia to zabezpieczenie zamka, co sygnalizuje czerwona dioda.

  • sąsiad też ma wersje run. Chodzi mu o to, aby wogóle nie było auto alarmu .... ale chce mieć centralke z kluczyka jak przekręci zamek...

  • Da sie calkiem wylaczyc alarm malym kluczykiem od alarmu, ktory powinien byc przy kluczach od auta, ale u mnie wiaze sie to z odlaczeniem automatycznego zamykania szyb (co jest logiczne) oraz troche innym dzialaniem szyb elektrycznych - otoz po nacisnieciu guzika od elektrycznych szyb, szyba nie chce sama isc do gory po puszczeniu tego guzika..
    Alarm wyalcza sie w prosty sposob - trzeba podniesc klape, znalesc mala, czarna, owalna puszke, zdjac oslonke z gory i pod nia ukarze sie miejsce, gdzie musimy wlozyc i przekrecic kluczyk (ten maly od alarmu). Alarm bedzie wtedy wylaczony..

    Ale z drugiej strony trzeba by sprawdzic czy dziala wtedy centralny..

  • A właśnie dostał taki malutki kluczyk..... powiem mu to dzisiaj i zobaczymy co z tego wyjdzie... Dzięki za pomoc.

  • Sprawdzilem to u siebie i wyglada to tak, ze po przekrecenu kluczyka nie dziala syrena.. Ale alarm takjakby sie uzbrajal bo miga dioda.. Niestety nie mam jak sprawdzic, czy alarm bedzie wyl czy co sie wogole stanie, a nie chce mi sie wybijac szyby 😉 <!-- s;) --> Sadze, ze nie bedzie wyl. Centralny dziala.. Wiec nie wiem czy ci to pomoglo..

  • [quote]Zygus, alarm też się uruchamia 😛 <!-- s:P --> jak otwierasz kluczykiem to otwierasz auto i masz 30 sekund na włożenie kluczyka do stacyjki inaczej sie uruchamia alarm[/quote]

    jeżeli wcześniej zamknąłeś z pilota to tak. Ale jeśli zamknąłeś kluczykiem i później otwierasz kluczykiem to alarm ci się nie włączy

  • Jesli chodzi o maly kluczyk to jest to od alarmu. Jesli masz alarm to powinienes go miec.

    [quote]wolf wspominałeś o jakimś małym kluczyku :?: <!-- s:?: --> ja nie mam, nie dostałem przy zakupie auta... mam tylko kod na pasku[/quote]

    Kod na pasku jest od immobilasera - jest to kod, na podstawie ktorego mozna zaprogramowac nowo dorobiony kluczyk do zegarow..

  • [quote="wolfmk"]Jesli masz alarm to powinienes go miec.[/quote]
    nie koniecznie, ja też nie mam kluczyka, z resztą nawet nie mam syreny, tzn. gdzieś jest ale ukryta i kluczyk nic by nie pomógł.
    Ale nie piszcie gdzie ją ukryli, bo to nie powinno obchodzić ewentualnych niepowołanych czytelników.

  • koledzy kazdy alarm posiada funkcje serwis czy nie lepiej przełączyc się na nią i otwierac i zamykać drzwi do woli z pilota ??

  • Witam
    Ja przy montarzu alarmu powiedziałem, aby mii odpięli sprzężenie z centralnym zamkiem i przypuszczam że każdy alarm ma taką możliwośc. Autko zamykam "centralnie", a alarm z pilota
    Powodzenia
    :super: <!-- s:super: -->

  • fabryczny alarm skody nie posiada żadnego kluczyka
    alarm który był dokładany w serwisie może mieć taki kluczyk jeżeli syrenka ma własne zasilanie a syrena znajduje się w komorze silnika