Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Szyby elektryczne - temat zbiorczy

Temat utworzony · 241 Posty · 55045 Wyświetlenia
  • [b]Tofik[/b], dzięki za sugestie.Pytam bo zastanawiam się nad tym że skoro są siłowniki elektryczne to myślę że da się je zaprogramować.

    Mimo wszystko czekam na dalsze sugestie lub jakieś tropy.

  • [b]marcing040381[/b], na pilocie w trakcie zamykania przytrzymaj przycisk zamykania - powinno działać tak jak z zamkiem.
    podobnie z otwarciem okien.
    jeśli chodzi ci o opóźnione zamykanie - pozostaje dołożenie modułu najlepiej z alarmem. wtedy on bedzie domykać szyby.

  • [b]kapi[/b], ma racje, tez tak mam^^ w octavii I z alarmem z czujnikami ruchu wewnatrz pojazdu(moj brat ma ale nie wiem dokladnie co to za alarm ale byl fabrycznie zamontowany 🙂 <!-- s:) --> )szyby zamykaja sie same jakies 10 sekund po zamknieciu auta z pilota, wiec mozna to uzyskac, choc mysle ze bez alarmu sie nie obejdzie,.

  • [b]Havier[/b],

    z tym nie ma problemu posiadam alarm z czujnikiem ruchu i czujnikiem przechyłu.Spróbuje się jeszcze rozeznać w tej materii u jakiegoś elektryka.Jak będę coś wiedział na ten temat to się odezwę.

  • Jeśli alarm nie ma modułu to można dołożyć i wykorzystać impuls z zamykania CZ lub z któegoś wolnego kanału, jeśli takowy posiadasz.

  • Witam! Jestem nowym użytkownikiem tego forum jak i F1 2003 Sedan. Mam problem z szybami. Szyba od strony kierowcy nie chce się podnieść, ale opuścić się da. Cały system jest dorabiany, nie był w wyposażeniu. Nie chcący wcisnąłem dwa klawisze naraz (od kierowcy i od pasażera panelem od strony kierowcy :wstyd: i od tego czasu nie mogę zamknąć szyby. Pomóżcie :zalamany: <!-- s:zalamany: -->

  • Odkręć tapicerkę z drzwi i sprawdź, czy coś przypadkiem nie blokuje

  • Mam następujący problem ... przyciski z drzwi elektrycznych po stronie kierowcy mam dwu stopniowe, tj otwieranie i drugi stopien otwieranie całkowite (analogicznie z zamykaniem). Odłączyłem dziś na kilka minut akumulator i po ponownym podłączeniu go szyby nie otwierają/zamykają się całkowicie .. działa tylko pierwszy bieg. Tą funkcję trzeba jakoś zaprogramować po odpięciu aku ?

    Funkcja komfortu - domykanie szyb po zamknięciu samochodu na scyzoryku chodzi bez problemów.

  • [b]mari0[/b], musisz wsadź kluczyk w zamek drzwi, trzymaj w lewo aż się opuści, następnie przekręć i trzymaj w prawo aż się zamknie. Dziękuję 😉 <!-- s;) -->

  • [b]mari0[/b] tak jak pisze zdono należy zaprogramować szyby czasem się tak dzieje przy odłączeniu aku. Jest to też opisane w instrukcji, chyba jedyna przydatna rzecz 🙂 <!-- s:) -->

  • Dzięki chłopaki. Instrukcja to ostatnie miejsce gdzie bym zajrzał 😄 <!-- s:D -->

  • [quote="mari0"]Dzięki chłopaki. Instrukcja to ostatnie miejsce gdzie bym zajrzał 😄 <!-- s:D -->[/quote]
    Hehe. Forum to jedna wielka instrukcja 😉

  • mam takie pytanko:
    wg. instrukcji poza możliwością otworzenia szyb z przycisku (mam elektryczne tylko przednie) mogę z kluczyka - fizycznie i zdalnie.
    Fizyczne opuszczanie szyb z kluczyka tj. wsadzenie go w zamek i przekręcenie w lewo + przytrzymanie daje rezultat. Natomiast zdalne czyli wg. instrukcji przytrzymanie odryglowania kompletnie nic nie daje. Czy ktoś ma pomysł co może być nie tak ewentualnie może tą funkcję się jakoś uaktywnia?
    F2 z 2008 r.

  • To tym razem ja mam problem 😕 <!-- s:/ -->
    Skoda Fabia 1.9 SDI rocznik 2000, wersja comfort.
    Odkąd ją mam (2 lata) przełącznik od szyb po stronie pasażera tylko opuszczał szybę, nie działało podnoszenie. Wczoraj rano coś mu się odwidziało i zaczęło działać tylko podnoszenie (w obu przypadkach po przekręceniu przełącznika we właściwą stronę). Dziś rano wsiadam, nie działa nic. Wysiadam, kluczyk w zamek, szyby się opuściły, po czym podniosły, po czym przy próbie kolejnego opuszczenia szyba po stronie kierowcy zatrzymała się po środku i koniec. Stan na teraz: szyba pasażera kontrolowalna z przełącznika po stronie kierowcy lub kluczyka, przełącznik w drzwiach pasażera - martwy, jakiekolwiek sterowanie szybą po stronie kierowcy niemożliwe. Przełącznik od centralnego zamka w drzwiach kierowcy - sprawny.
    Na logikę - silnikowi raczej nic nie jest, bo po prostu zdechło, bez żadnego smrodu, dymu czy warczenia. Szukałbym winy w module, który zarządza całą zabawą (a raczej w luźnej wtyczce przy nim). Czy chodzi o moduł komfortu? Jak się do niego dobrać?

  • [quote="zdono"]wsadź kluczyk w zamek drzwi, trzymaj w lewo aż się opuści, następnie przekręć i trzymaj w prawo aż się zamknie. Dziękuję 😉 <!-- s;) -->[/quote]

    🙂

  • Witam.
    Mam pytanie dotyczące dołożenia elektrycznych na przód w F1.
    Czy wystarczy założyć silniczki na stare szyny i linki ? Mam na myśli ori silniczki. Czy potrzeba "szyny" z wersji elektrycznej? Różnią się czymś ?

  • Witam wszystkich.
    W ostatnim czasie w mojej Fabii przestały się otwierać z przycisku przednie szyby zarówno od strony kierowcy jak i pasażera. Sprawdziłam czy działają z kluczyka i okazało się, że otwieraja się i zamykają bez najmniejszego problemu. Co więcej kiedy otworzyłam szyby na maxa z kluczyka spróbowałam zamknąć je od środka i okazało się, że zamykają się bez problemu. Będę wdzięczna za podpowiedzi gdzie szukać przyczyny nie odwierania z przycisku.
    Pozdrawiem Justyna

  • możliwe uszkodzenie styków w podłokietniku, albo wiązki kabli w peszlu miedzy drzwiami a słupkiem.
    mysle że bez odwiedzin u elektryka się nie obejdzie....

  • Dziękuję bardzo za podpowiedź 🙂 <!-- s:) -->

  • Powitać.
    Po długim braku problemów, dziś zatrajkował mechanizm podnoszenia szyb i proszę o pomoc we wstępnej diagnozie:

    • coś strzeliło na mrozie, przy próbie otwarcia szyby
      -silnik pracuje
      -przy dłuższym przytrzymaniu przęłącznika słychać, że wykonany jest pełen cykl (pracuje, po czasie podobnym do tego w jaki otwiera/zamyka szybę się zatrzymuje)
      -szyba została zamknięta, ale nie wiem czy to nie wina mrozu
      Wspomóżcie, proszę, radą i ew. tutkiem jak rozebrać drzwi (znalezłem jeden na fcp, ale brakuje połowy fotek). Z góry dzięki.
      PS:
      Przepraszam za głupie pytanie, ale rzecz stała się po drodze do pracy i nie mam jak tego sprawdzić 😞 <!-- s:( -->