Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Sprzęgło - temat zbiorczy

Temat utworzony · 219 Posty · 52392 Wyświetlenia
  • Według mnie to chyba powoli Ci się kończy sprzęgło miałem podobnie no i właśnie jestem na etapie wymieniania całego sprzegła.

  • Raczej w to nie wierzę ,bo przebieg mam 25.000km .

  • witam wszystkich
    kupiłem fabię 1.9 sdi 2002 i mam taki dziwny objaw, a mianowicie, kiedy jadę autem i położę nogę na pedale sprzęgła leciutko je dociskając (tylko tak delikatnie, aby było można wyczuć lekki opór pompy) czuję wibracje przenoszone z silnika i zmieniające się razem z jego obrotami. W związku z tym mam pytanie czy u Was też tak jest czy tylko u mnie coś się sypie? Jak wcisnę sprzęgło do spodu wibracje pedału ustają. Na pozostałych pedałach wibracji nie czuć w ogóle.
    Dodam jeszcze, że autko jest powypadkowe i uszkodzony był m.in. prawy drążek kierowniczy. Został on wymieniony na nowy, autka nie ściąga, prowadzi się super, z maglownicy nic nie cieknie. Napiszcie jak to u Was wygląda.

  • Fabia taka sama tylko rocznik 2000 i nic nie wibruje pedał sprzęgła (jeszcze hehe), także pewnie coś masz na rzeczy...

    A jaki masz przebieg? (ciekawe co to i kiedy sie u mnie posypie)

  • normalny objaw nic się nie przejmuj ja też mam wibracje na pedale od samego początku i nic się nie dzieje teraz mam najechane 145 tyś 🆗 <!-- s🆗 -->

  • ja też mam wibracje na sprzęgle, silniejsze po wymianie łożysk w skrzyni biegów ale ASO twierdzi że jest ok... tylko oni zawsze twierdzą że jest ok... 😉 <!-- s;) -->

  • mam taki problem. Na 4 i 5 biegu gdy silnik osiaga 2- 2,500 obr/min silnik czasem zawyje i obroty skocza w szybkim tempie na ok 4000 obr/min, poczym spadaja i wszystko wraca do normy. Czy jest to problem ze sprzegłem czy cos innego i jak sobie z tym poradzic

  • Mi to wygląda na sprzęgło.

  • Może być sprzęgło lub jest gdzieś mały przeciek oleju na tarcze i to również powoduje poślizg sprzęgła.

  • JUZ po sprawie. sprzeglo bylo wyswiechtane

  • To ja sie podlacze pod temat:
    Przy wciskaniu pedalu sprzegla, na pedale wyczowalne sa drgania (w poczatkowej fazie calkiem dobrze wyczowalne). Co to jest?

  • Drgania sa możliwe przy zużyciu łozyska oporowego skrzyni , jak i przy nadpalonej tarczy sprzęgła. Czasem po wymianie sprzęgła też wystepują drgania jeśli kupimy np. super oryginalną tarczę która jest niedopasowana.

    Tu polecam kontrolowanie co będzie się działo dalej, czy drgania się nasilają czy też są cały czas takie same. Jeśli się nasilą to trzeba będzie zajżeć do sprzęgła bo szkoda przegubów które po czasie zostaną uszkodzone z powodu szarpania ( przez nap 10 tyś km. )

  • U mnie to samo ale przebieg 160.000 i też jestem umówiony na wymianę

  • Zauważyłem ostatnio ze zaczęło coś mi stukać przy zmianie biegów szczególnie jak sie zmienia z 1 na 2 lub 3
    Zaciekawiony sytuacja zauważyłem ze jak auto stoi na postoju i silnik pracuje jak wciskam i puszczam sprzęgło to coś stuka (taki metaliczny dźwięk) Halas dochodzi z okolic łączenia skrzyni z silnikiem Jak się wyłączy silnik i wciska i puszcza sprzęgło nie ma już tego stuku jest tylko na pracującym silniku Zauważyłem również ze czasami jak się jedzie wolo na 1 i się wciśnie sprzęgło to autko za szarpie

    Czyżby jakieś początki problemu ze sprzęgłem i czas na wizytę w ASO czy te typy tak maja ?

    Dodam ze autko ma przejechane nie całe 8000 km

  • Ja to kiedyś miałem tylko, że w 1.4 44kW, a potem samo przeszło, więcej masz [url=http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?t=481&highlight=stuk+sprz%EAg%B3a]TU[/url]

  • No nic panowie jestem umówiony na serwis na piątek gość co przyjmował zlecenie twierdził ze niema prawa nic stukać czy pukać przy rozłączaniu sprzęgła
    Zobaczymy co wyjdzie z tej wizyty hihihi

  • No to czekamy na info.

  • a wiec tak autko w czwartek 13.11 idzie na serwis będą wydzierać skrzynie gość na dzień dzisiejszy nie jest w stanie określić co to może być ale na pewno jest coś nie tak stwierdził ze w najlepszym wypadku autko zrobią w tym samym dniu a jezeli będzie potrzebna nowa skrzynia to może potrwać to nawet 3-4 dni 😞 <!-- s:( -->

    Jak jest z autem zastępczy w przypadku oddania autka na gwarancji do serwisu gość mi krzyknął 90 zł netto za 1 dzień :zly:

  • [quote="Rostoff"]Jak jest z autem zastępczy w przypadku oddania autka na gwarancji do serwisu gość mi krzyknął 90 zł netto za 1 dzień :zly: <!-- s:zly: -->[/quote]
    hmm na gwarancji, to zawsze myślałem że powinni dać auto zastępcze za darmo na czas naprawy.. a tym bardziej wydłużającej sie naprawy..

  • Z moich inforamcji jakie posiadam, to samochód zastępczy jest to tylko dobra wola ASO, ale nie obowiązek.