Witaj na forum Fabia Club Polska

Słabo dmucha

Temat utworzony · 13 Posty · 2153 Wyświetlenia
  • witam
    od dzis przesiadlem sie z vw polo do fabi 1,4 mpi z 2001 roku. moje pytanie dotyczy dmuchawy a mianowicie chodzi mi o to ze bardzo słabo mi ona dmucha nawet na 4-se i na przestawieniu wylotu na góre bardzo słabo zapodaje w vw przy ustawieniu na 2 zdmuchiwalo swiece, co jest nie do pomyslenia w skodzie ,moze wy koledzy mi cos podpowiecie co zrobic zeby lepiej dmuchalo
    z gory dziekuje i pozdrawiam

  • na 100% zapchany filtr przeciwpyłkowy. znajduje się pod deską rozdzielczą od strony pasażera. musisz sie przychylić i wymacać gdzie sie znajduje. jest trzymany na takie dwie przesówne zapinki. Na pewno dojdziesz. Filtr kosztuje w intercarsie 45 zł.

  • Też tak miałem, wymieniłem filtr przeciwpyłkowy i rzeczywiście można zgasić swiece. Przyczyną był zasyfiony stary filtr, liście, owady itp. Znajduje się on pod schowkiem pasażera, rozsuwasz dwa uchwyty, wyciągasz w gół i wymieniasz, zwróć uwagę na oznaczenia na filtrze (chodzi o kierunek przepływu powietrza).

  • [quote="vanhouse"]Filtr przeciwpyłkowy

    Jak go wymienić masz napisane tutaj:
    http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?t=848<!-- m -->[/quote]
    Zaskakujecie mnie w kadym momencie Panowie. Normalnie to forum jest lesze niz kazda aso !!!!

  • dzieki wymienilem i dmucha jak tal lala
    :piwo: <!-- s:piwo: -->

  • u mnie ostatnio słabo dmucha, filtr wymieniony niecałe 10tyś km temu (w listopadzie), wyjąłem go ostatnio żeby sprawdzić w jakim jest stanie, i wcale jeszcze nie jest taki tragiczny, a mimo tego słabiutko dmuchawa dmucha...

    czy to mimo wszystko filtr już do wymiany, czy jeszcze coś innego może być nie tak?
    tak szybko by sie filtr wykończył?

  • przetestuj jak tam dmucha bez filtra. Jesli jest znaczaca roznica to wina filtra,jesli nie,problem jest wiekszy. Koszt filtra nie jest taki duzy,tak wiec przed latem,aby lepiej dmuchalo proponuje wymienic filtr na nowy.

  • rzeczywiscie filterek już powiedział papa, kupiłem nowy i tak dmucha że normalnie na jedynce jest halny a na czwórce to mnie wciska w fotel w ogóle 😄 <!-- s:D -->

    tylko jest mały problem, kupiłem oryginał w ASO za całe 85zł - nigdy więcej

  • faktycznie,nigdy wiecej tego nie rob.... :dobani: <!-- s:dobani: -->

  • [quote="Ciacho"]rzeczywiscie filterek już powiedział papa, kupiłem nowy i tak dmucha że normalnie na jedynce jest halny a na czwórce to mnie wciska w fotel w ogóle 😄 <!-- s:D -->

    tylko jest mały problem, kupiłem oryginał w ASO za całe 85zł - nigdy więcej[/quote]

    Taki zwykły czy węglowy?

    pozdro

  • [quote="zielarzlol"]Taki zwykły czy węglowy?
    [/quote]zwykły taki jakby papierowy

    najlepiej inwestować w zamienniki tych filterków, chyba około 30zł koszt

  • 85zł :szok: <!-- s:szok: -->
    Ja oryginalny węglowy kupiłem za coś połowę tej ceny, ale poza ASO.

  • pojechałem do ASO w Rzeszowie kierując się tym że w Tarnowie gdzie serwisuje auto płaciłem zawsze około 30zł za filterek, pomyślałem że w Rzeszowie tak samo zapłacę, ale sie okazało ze w Tarnowie pakują zamienniki i stąd ta cena, a w Rzeszowie sprzedali mi oryginał i tyle