Witaj na forum Fabia Club Polska

Nie działają światła "długie"....

Temat utworzony · 7 Posty · 4311 Wyświetlenia
  • Witam!

    Mój problem polega na tym że gdy przełączę manetkę (lewa- kierunkowskazy) do przodu (odepchnę od siebie) razem z włączonymi światłami mijania nie świecą sie światła długie.
    Gdy manetkę popycham do siebie światła świecą. Dlaczego nie można pozostawić śiateł tych na "stałe" włączonych? Gdzie szukać problemu? Czy to wina manetki?

    Skoda Fabia 1.9 TDI 2002r.

    Pozdrawiam

  • Moze pomoze przeczysczenie stykow...

    A jak nie, to manetka do wymiany... niestety...

  • Sprawdz na wylaczniku swiatel czy obwod drogowych dostaje zasilanie. Kabel bialy z czarnym paskiem. Jesli dobrze pamietam. Obwod ("odepchnij od siebie") jest zasilaniy poprzez wlacznik swiatel ten przekrecany. Sygnal swietlny (przyciaganie manetki) juz nie. Moze w nim twki przyczyna. Wylacznik wyciaga sie wciskajac go mocno w pozycji 0 i przekrecajac w prawo pomiedzy 0 a swiatla pozycyjne.

  • Temat podobny to napisze tutaj. Mianowicie mam pewne wątpliwości co do świecenia moich świateł "długich". W nocy kiedy je włączę, no to niby świecą dobrze, daleko itp. ale kiedy stoję np. przed garażem i je włączę, to widać że lewe światło świeci jakby bardziej i sporo wyżej, a prawe daje nieco mniejszy snop światła i zauważalnie niżej... Czy jest jakaś regulacja świateł długich przy reflektorach? No mam wrażenie jakbym miał coś rozregulowane... No chyba że tak ma być?

  • Wiem, że jest tam regulacja, taka biała śruba bodaj na klucz imbusowy. Nie mam teraz autka pod ręką by luknąć. Ale radzę koledze jechać na diagnostykę i ustawić na przyżądzie.

  • [quote="MirekS"]Wiem, że jest tam regulacja, taka biała śruba bodaj na klucz imbusowy. Nie mam teraz autka pod ręką by luknąć. Ale radzę koledze jechać na diagnostykę i ustawić na przyżądzie.[/quote]
    No tam są takie dwie śruby na imbus do regulacji, jedna na wysokości żarówki świateł mijania a druga na wysokości żarówki od światła drogowego. Czyli ta śruba na wysokości światła drogowego to jest jego regulacja?
    Bede za jakiś miesiąc na przeglądzie to poproszę żeby mi to ustawili, lubię jak wszystko jest ok, a nawet idealnie w samochodzie 😉 <!-- s;) -->

  • [quote="Ciacho"]lubię jak wszystko jest ok, a nawet idealnie w samochodzie 😉 <!-- s;) -->[/quote]

    To tak jak u mnie 🙂