Witaj na forum Fabia Club Polska

Przyspieszenie z opóźnieniem

Temat utworzony · 21 Posty · 6013 Wyświetlenia
  • Witam, mam pytanie, mam Fabię 1.4 60KM 2001r. Gdy dodaję gazu to auto nie przyspiesza od razu tylko z pewnym opóźnieniem, jaka może być tego przyczyna?

  • -miałeś tak wczesniej ?
    -ile masz przebiegu?
    -czysciłeś przepustnice?

  • tę Fabię mam od niedawna, nie wiem jak było wcześniej, a przebieg ma 54000km, czasami jeżdzę firmową fabią ale z silnikiem 1.2 i ma o "niebo" lepsze przyspieszenie, reaguje od razu na pedał gazu, a moja fabia jest "mulasta". Przepustnicy nie czyściłem, czy taki ktoś co się nie zna za bardzo na mechanice może sam to zrobić (czyli ja)? :zawstydzony: <!-- s:zawstydzony: -->

  • [b]markowka85[/b] a orientujesz sie gdzie lezy przepustnica bo jak tak to wystarczy odkrecic te 4 torxy i zobaczysz sam czy jest brudna

  • Witam,chcialbym odswierzyc ten temat,poniewaz jest sporo niejasnosci.
    Skoda Fabia 1,4 mpi 60km. Przez 5 lat serwisowana w aso,od niedawna na wlasna reke. Od niedawna jezdze tym samochodem. Przebieg 60tys. km. Objawy to opozniona reakcja na gaz-okolo 1sekundy po nacisnieciu silnik reaguje,co objawia sie w czasie jazdy szarpaniem,szczegolnie po redukcji oraz z biegu 1 na 2,oraz falowaniem obrotow na biegu jalowym. Rozumiem ze powinienem przeczyscic przpustnice. Jako ze boje sie sam podjac temu wyzwaniu,poporsze o to mechanika Stasia;] Zreszta nie mam torxow ktore sa potrzebne. W czasie calej operacji nie dozwolone jest uruchomienie stacyjnki i silika,samochod powinien stac w miejscu. Po wymontowaniu przepustnicy czyscimy ja benzyna. Po zamontowaniu przepustnicy samochod powinien pracowac na biegu jalowym bez przyciskania pedalu gazu do osiagniecia temperatury roboczej czyli ok 90 stopni(wskaznik tem. oleju pionowo do gory) aby sie skalibrowala. Przy czyszczeniu wymieniamy uszczelke pod przepustnica-koszt ok 5zl.
    Wszystko? na co jeszcze zwrocic uwage.

    Ps. Po postoju,w czasie ruszania piszcza bebny. Co powiedziec stasiowi,zeby rozkrecil i wyczyscil czy olac?
    Pozdrawiam!

  • powiem to tak wyczysciłem przepustnice i zrobiłem adaptacje i przez jakis czas ładnie chodził pozniej znowu problem wystapił pozniej zrobiłem modyfikacje dolotu i wyczysciłem wtryski plynem ktory dodaje sie do benzyny i jak narazie smiga zrobiłem 2tys km i dalej cisza tylko ciekawe na jak dlugo 🙂 <!-- s:) -->

  • hmm tzn. zolta skoda fabia mojej Mamy nie spodziewa sie modyfikacji dolotu itd. Sugerujesz ze czyszczenie przepustnicy to nie wszystko,czy ze po czyszczeniu pojawily sie problemy,czy ze tak po prostu wyszlo? Adaptacja poprzez komputer czy nagrzewanie do 90 stopni?

  • czyszczenie pomogło ale na niedługo adaptacje wykonałem za pomoca kompa problem nie tylko ze po nie dlugim czasie znowu było falowanie obrotów na biegu jałowym
    co do modyfikaji dolotu jest opisana w maualu bo silnik duzo cieplego powietrza zassysal

  • jakie w takim razie sa opinie na temat auto-adaptacji? nie mam swojego kabla itd,ew. jesli ktos wie gdzie w gdansku moge cos takiego wykonac za rozsadne pieniadze?

  • a jaki masz rocznik fabii i jaki parametry silnika??

  • 1,4 mpi 60 koni,rocznik 2003. To nie jest moj samochod,dlatego tez nie chce sie decydowac na jakies zmiany czy ingerencje jesli moga przyniesc nieoczekiwane skutki. Tak wiec chce sie upewnic czy wszystko zagra czy sobie odpuscic

  • to w tych wersjach z tego co sie orientuje to nie potrzeba komputerowej adaptacji
    to jak nie Twoje autko to bym wyczyscił przepustnice i dolał ten środek do czyszczenia wtrysków i powinno pomóć jedynie może zostac to falowanie obrotów ale wybór pozostawiam Tobie moze inni cos doradza

  • Dziekuje Ci serdecznie[b]kornat[/b], za pomoc. Tak tez zrobie,pogadam jeszcze ze stasiem,zobaczymy co on powie. Pomoze mi wypchnac skode na powietrze z jego mini serwisu zeby tam sie zagrzala do temp. roboczej i niech sie dzieje co ma sie dziac. Prosze o zajecie glosu rowniez innych:) 🆗 <!-- s🆗 -->

  • [quote="kornat"]powiem to tak wyczysciłem przepustnice i zrobiłem adaptacje i przez jakis czas ładnie chodził pozniej znowu problem wystapił pozniej zrobiłem modyfikacje dolotu i wyczysciłem wtryski plynem ktory dodaje sie do benzyny i jak narazie smiga zrobiłem 2tys km i dalej cisza tylko ciekawe na jak dlugo 🙂 <!-- s:) -->[/quote]
    kornat a jak wygłąda teraz zużycie paliwka :?:
    miałeś się pochwalić 🆗
    2 tyś to już coś wiesz,
    podawaj 🙂

  • a bo narazie jest tak banalnie zrobione 🙂 <!-- s:) --> i nie zrobiłem jak myslałem
    spalanie nie zauwazyłem roznicy i przespieszeniu ale w obroty biegu jałowego sie poprawiły i juz tak nie szaleje wskazówka jak wczesniej 😄

  • Gdzie mozna znaleśc ta modyfikacje dolotu? Bo tez ciagle mam problemy z wolnymi obrotami.
    Pozdrawiam i dziekuje.

  • Dzięki wielkie. Przeczytałem to 2 razy ale nie za bardzo rozumiem co tam zostało zrobione może przez to ze mam silnik 8V, czy w tym silniku tez można zrobić ta modyfikację?

  • tak bo ja tez mam 8V i zrobiłem to tez tam pisało ale na ostatnich stronach jak cos nie bedziesz wiedział to pisze to postaram sie pomóc 🙂 <!-- s:) -->

  • [quote="szmigi"]Po postoju,w czasie ruszania piszcza bebny. Co powiedziec stasiowi,zeby rozkrecil i wyczyscil [/quote]

    Rozpieracze.