Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Klapa bagażnika - temat zbiorczy

Temat utworzony · 89 Posty · 43054 Wyświetlenia
  • [quote="kowalgwo"]kiedy jest klapa otwarta i opuszczam powoli klapę to w pewnej pozycji około 45 stopni siłownik dostaje sygnał i porusza spustem do otwierania klapy. [/quote]

    [quote="kapi"]możliwe że jakiś przewód w peszlu się złamał i "na oko" tego nie wykryjesz...[/quote]
    peszel to ta gumowa złączka między klapą a karoserią....

  • peszel to ta gumowa złączka między klapą a karoserią....[/quote]

    Tak wiem co to jest peszel, ale jeśli przewód jest ułamany to dlaczego pomimo nie wciskania guzika, klamki do otwierania bagażnika siłownik dostaje sygnał??

    Czy może to być zwarcie?? Może zrobić mały teścik i podłączyć klamkę nowymi kabelkami z siłownikiem lużnymi kabelkami??

  • zawsze coś jest nie tak jak powinno 😉 <!-- s;) -->

    [quote]jeśli zablokuję zamek bagażnika kiedy jest klapa otwarta i opuszczam powoli klapę to w pewnej pozycji około 45 stopni siłownik dostaje sygnał i porusza spustem do otwierania klapy.
    [/quote]
    wg mnie - kable.

  • Dzięki kapi 🆗 <!-- s🆗 --> rzeczywiście wina kabli, notabene w peszlu.
    Niestety uszkodzony był nie tylko kabel od otwierania bagażnika, ale jeszcze jeden, któremu mało brakowało to przerwania.

    Kabel od bagaznika niestety do wymiany, bo producent nie przewidział rezerwy kabla, a inaczej nie da się połaczyć.

    Jeszcze raz dzięki za pomoc, teraz za kazdym razem jak będe otwierał klapę to przypomne sobie ludzi, którzy się do tego przyczynili 😄 😄 😄

  • Niestety fabię dopadły dolegliwości jak powyżej. Wystarczy odpalić auto i pii, sygnał, lampka otwartej klapy i klapa otwarta.

    Co sprawdzić i gdzie szukać przyczyny ?
    Nie jest to kwestia pilota, bo na drugim to samo.

  • sprawdź błędy w sterowniku i mikrostyki w drzwiach kierowcy i tylnej klapie.

  • [quote="kapi"]sprawdź błędy w sterowniku i mikrostyki w drzwiach kierowcy i tylnej klapie.[/quote]

    problemy ustąpiły po wymianie żarówki od podświetlenia tablicy. Jak nic tylko wilgoć robi swoje.

  • hello infidels...

    mam pewien problem z otwieraniem bagażnika w mojej fabii sedan '03. otóż bagażnik można otworzyć tylko z pilota (a szkoda bo przydałaby się opcja kluczykiem w zamku, bądź "wajchą" przy kierownicy) i czasami bagażnik na niego nie reaguje... znaczy reaguje ale nie do końca... motyla noga trochę ciężko mi to opisać... chodzi o to, że czasami bagażnik otwiera się normalnie z pilota, a czasami nie... i na te "nie" jest pewien patent - muszę otworzyć tylne drzwi i tym magicznym sposobem mogę dostać się dopiero do bagażnika... w sumie się do tego przyzwyczaiłem, ale ostatnio czasem i "czary" nie pomagają... dopiero po zgaszeniu silnika i świateł "magia tylnych drzwi" powraca... i to zaczyna być już nie wygodne 😕 <!-- s:/ -->

    chciałbym coś z tym fantem zrobić, ale nie wiem w ogóle jak to "ugryźć". jakieś sugestie?

  • Niektóre fabie posiadają blokadę otwarcia tylnej klapy bagażnika.
    Polega to na tym, że po zamknięciu wszystkich drzwi i zapaleniu stacyjki, tylna klapa nie może zostać otwarta (ja tak mam).
    Dopiero po otwarciu drzwi (dowolnie wybranych) ze sprawnym mikrostykiem, bagażnik znów można otworzyć.
    Być może masz uszkodzone mikrostyki w drzwiach (lampka w kabinie nie zaświeca się po otwarciu drzwi), dlatego musisz najpierw wyciągnąć kluczyki ze stacyjki.
    Pierwsze co zrób to sprawdź czy działają wszystkie mikrostyki w drzwiach.

  • [quote](lampka w kabinie nie zaświeca się po otwarciu drzwi)[/quote]
    lampka (oświetlenie) świeci się normalnie, ale przy okazji zauważyłem inny problem:
    otóż nie świeci się kontrolka otwartych drzwi, a także kilka innych (abs, otwarta tylna klapa, niezapięte pasy...)
    i co z tym fantem mogę zrobić? bo chyba nie mam jakieś "okrojonej" z kontrolek wersji fabii.

  • hmmm autko posiadam od niedawna i za "mojej kadencji" wydaje mi się, że nie... jak było u poprzedniego właściciela... nie mam zielonego pojęcia 😕 <!-- s:/ -->

  • Wątpie..ale sprawdź bezpieczniki. Może tu jest też gdzieś problem ?

    Pozdrawiam
    sid

  • może i okrojona, ale abs przy rozruchu powinien się pokazać... 😕 <!-- s:/ -->

    i jeszcze pytanie (dla większości pewnie banalne, ale laik ze mnie totalny) odnośnie uwagi wolfmk:
    [quote]Pierwsze co zrób to sprawdź czy działają wszystkie mikrostyki w drzwiach.[/quote]
    no i moje pytanie: ALE JAK?

  • [quote="dzooma"]może i okrojona, ale abs przy rozruchu powinien się pokazać... 😕 <!-- s:/ -->

    i jeszcze pytanie (dla większości pewnie banalne, ale laik ze mnie totalny) odnośnie uwagi wolfmk:
    [quote]Pierwsze co zrób to sprawdź czy działają wszystkie mikrostyki w drzwiach.[/quote]
    no i moje pytanie: ALE JAK?[/quote]

    Co prawda znalezione na innym forum :zalamany: ale może coś Ci to pomorze 🙂 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=255090

    Pozdrawiam
    sid

  • [b]dzooma[/b], ustaw przełącznik od lampki w podsufitce w położeniu, w którym ma się zaświecić po otwarciu którychkolwiek drzwi, a następnie włóż kluczyk do stacyjki i przekręć do pozycji zapalenia się kontrolek. Później wyjdź z auta i otwieraj kolejno po kolei drzwi. Po każdym otwarciu drzwi musi zapalić się lampka na podsufitce. Jeśli przy jakichś drzwiach się nie zapali tzn. że mikrostyk w tych drzwiach jest uszkodzony.
    Co do rady sid'a - temat przerabiałem u siebie. Zakupiłem oddzielnie mikrostyki i chciałem je wymienić, ale nie udało mi się prawidłowo zamocować nowego mikrostyku.

  • Miałem ten sam problem. Przerwany przewód w drzwiach kierowcy. Należy odsunąć gumę osłaniającą przewody dochodzące do drzwi.
    Przewód lub przewody uszkodzone są dobrze widoczne.

  • witam w mojej fabi nie działa lampka w kabinie obrysówka w drzwiach i są problemy z otwarciem bagażnika noi nie działa system dzwiękowy kiedy sa zostawione zapalone światła to penie te mikrostyki. wie ktoś może gdzie dokładnie one się znajduja ?

  • [b]Karol__20[/b], mikrostyki znajdują się w zamkach.

  • mikrostyki sa nie do zdobycia .. chyba kupisz uzywany zamek z dzialajacym mikrostykiem i wymienisz albo poprostu z jakiegos rozbitka caly zamek

  • mikrostyki TME - poszukaj bo było ...
    trzeba pokombinować z zamocowaniem go w obudowie zamka, albo jak pisze [b]Wojtas[/b],
    [quote="Wojtas"]albo poprostu z jakiegos rozbitka caly zamek[/quote]
    ale patrz na numery bo mogą mieć różną elektronikę w środku.