Witaj na forum Fabia Club Polska

Tarcze i klocki - temat zbiorczy

Temat utworzony · 435 Posty · 145520 Wyświetlenia
  • tzn. wogole nie mysle o sportowych klockach ani tarczach. Te ktore wymienilem,zaproponowala mi Pani w pobliskim sklepie skody z czesciami. Dlatego tez pytam. A jak rozpoznac oryginaly? Lukasy to sa oryginaly,czy chodzi o napis SKODA?

  • do tego 2x http://www.allegro.pl/item310539451_tarcza_hamulcowa_skoda_fabia_octavia_vw_seat_14.html<!-- m -->
    i bedzie oryginalnie i troche taniej ;]?

  • ale macie dylematy 🙂 <!-- s:) --> jak tu zaoszczedzic 5zl...

  • Tu raczej nie chodzi o 5zl, tylko o jakość.

  • Trafna uwaga. Nie chodzi o pieniadze,szczegolnie ze roznice cen pomiedzy oryginalnymi klockami i tarczami sa minimalne. Chcial bym uniknac piskow,ew. szybszego zuzywania sie tarcz itd. Jak juz napisalem w pobliskim sklepie Pani sprzedaje takie w.wymienione modele. Mam juz linka do oryginalnych klockow,jednak na allegro nie moge znalezc oryginalnych tarcz. Te do ktorych link wkleilem wcale nie jest napisane ze sa oryginalne.

  • [quote="szmigi"]Trafna uwaga. Nie chodzi o pieniadze,szczegolnie ze roznice cen pomiedzy oryginalnymi klockami i tarczami sa minimalne. Chcial bym uniknac piskow,ew. szybszego zuzywania sie tarcz itd. Jak juz napisalem w pobliskim sklepie Pani sprzedaje takie w.wymienione modele. Mam juz linka do oryginalnych klockow,jednak na allegro nie moge znalezc oryginalnych tarcz. Te do ktorych link wkleilem wcale nie jest napisane ze sa oryginalne.[/quote]

    jezeli nie chodzi o pieniadze kup sobie EBC tarcze i klocki - bedziesz zadowolony.

  • no moze troche przesadzilem z tymi pieniedzmi.. 🙂 <!-- s:) -->
    znacie jakis sklep gdzie nabede oryginalne tarcze vw?

  • na allegro wogole nie ma oryginalnych tracz. Wiec zakup oryginalnych klockow staje sie troche bezsensowny

  • [quote]jezeli nie chodzi o pieniadze kup sobie EBC tarcze i klocki - bedziesz zadowolony.[/quote]
    Jezdzilem na ebc i nie bylem z nich zadowolony.Na green -ach odkleila mi sie okladzina ,koledze popekala no i hamowanie tylko troszke lepsze od serii.Red-y do codziennej jazdy sie nie nadaja bo zaczynaja dobrze hamowac po nagrzaniu.O niebo lepiej zachowuja sie Ate o ktorych wczesniej pisalem i sa tansze.Układ zalac dodatkowo plynem o podwyższonej temp wrzenia np Ebc racing (około 60 zł litr) i mamy dobre heble. :super: <!-- s:super: -->
    [b]szmigi[/b],
    http://company.yellowpages.pl/Polska/pomorskie/Gdansk/67230/index.html

    http://www.fota.pl/fota_pl/web/pl/adresy/

    http://www.blazewicz.com.pl/kontakt.html

    http://www.groblewski.pl/index.php?sec=kontakt

    Masz neta ,masz GOOGLE!

  • [quote="szmigi"]Panowie,jakie tarcze+klocki polecacie do zakupu. [/quote]

    Tarcze lukasa, klocki ferodo.

  • Wiec:
    Fabia 2001r. 1.4 (44KW)

    Zabraliśmy się do wymiany tarcz. Całe zaciski wy kupie zabawy :zabawa: zdemontowaliśmy, no więc uradowani :super: :super: odkręcamy śrubkę na tarczy i......... no właśnie CO dalej? Mamy odkręcić tego WieLkIEGo imbusa który jest na środku tarczy? Wymieniał już ktoś te tarcze :mur: Tyle się namęczyliśmy a tu taki klops :krzeslem: Jak zdjąć te :mad: tarcze...... Nie chciałem mocno walić w tarcze coby nie pękły bo dla mnie nielogiczne jest aby tego wielkiego imbusa odkręcać :kijemgo: <!-- s:kijemgo: -->
    POmoCY :zdrowko: :zdrowko:

  • Musisz odkręcić tą jedną śrubkę na śrubokręt gwiazdkę, puknąć tarczę od tyłu i spada.

  • Śrubka ta może być przykręcona dość mocno. Prawidłowo dokręca się ją albo odkręca śrubokrętem "młotkowym" (walisz w niego młotkiem żeby odkręcić albo przykręcić śrubkę). A jak tarcza nie chce zejść po dobroci, to nie bój się użyć młotka - młotek wbrew pozorom ma bardzo szerokie zastosowanie w motoryzacji :kijemgo: <!-- s:kijemgo: -->

  • hahahaha, dzięki za odpowiedzi!
    śruba w jednej tarczy była rozwalona, ale według zasady, siła razy gwałt dało się ją odkręcić, a potem zakręciliśmy inną :hurra: :hurra: A młotek faktycznie, po zerwaniu gwintu na ściągaczu do łożysk(którym ładnie ściągnęliśmy pierwsza tarcze) , uderzyłem dwa razy większym młotem, i tarcza zlazła :super: :super: <!-- s:super: -->

  • [quote="MirekS"]W jednej z gazetek motor, czytałem parę lat temu, że tylko elegance miały czujnik, ale jest to info na żywo nie potwierdzone.[/quote]
    W wersji JOY (jedna przed elegance) mam czujniki oraz kontrolke na desce rozdzielczej.

    Mam tez pytanie. Jakie polecacie tarcze na przod, chcialbym zeby byly nacinane, do tego klocki. Ogolnie chodzi mi o to ze warto by bylo niedlugo wymienic klocki a przy okazji pomyslalem sobie ze fajnie by wygladalo gdybym zalozyl wieksze tarcze z rowkami. Zaznaczam ze nie musi to byc nic super sportowego. Ma hamowac, wygladac i nie piszczec.

  • Jesli nie chcesz nic super sportowego to mozesz sie skusic na Brembo nacinane.
    Ja mialem Brembo zwykle i powiem szczerze, ze nic nadzwyczajnego nie oferuja, ale moze u Ciebie sie sprawdza.
    Slyszalem rowniez, ze Brembo moga sie wichrowac, co nie znaczy ze u Ciebie rowniez sie pokrzywia.
    Ja mialem problem z wichrujacymi tarczami (3 komplety tarcz zmienione).
    Postanowilem kupic cos drozszego. Kolega Krzysiek na forum polecil mi ATE nacinane + klocki ATE do tego. Jestem bardzo zadowolony z zestawu i nie jest to opinia typu "jesli nie ma co sie lubi, to sie lubi co sie ma" bo mam porownanie z trzema innymi nie nacinanymi kompletami.
    ATE nie sa jakies bardzo drogie, klocki nie piszcza wogole, bardzo malo brudza felgi - po umyciu felg i przejechaniu 200 km na felgach nie widac czarnego pylu.. Wyczucie pedalu jest rowniez swietne - pedal hamulca jest przyjemnie miekki przy poczatkowym wychyleniu i przyjemnie twardy przy mocniejszym wcisnieciu..
    Brembo nacinane sa tansze niz ATE, wiec wybor nalezy do Ciebie 🙂 <!-- s:) -->
    Od siebie moge polecic sprawdzony zestaw ATE 🙂

  • Nie wiem jak u was ale u mnie były fabrycznie założone ATE i przy nich pozostaje

  • Wlasnie sprawdzalem ceny na allegro i widze ze nie ma wiekszej roznicy w cenie tarcz i klockow brembo i ATE. Za to sprawdzilem w hurtowni motoryzacyjnej kolo mnie i cena za zestaw klocki i tarcze na przod ATE nacinane kosztuja 45 funtow (brembo mniej wiecej tyle samo co w polsce) Postanowilem wiec kupic ten zestaw i zobaczymy jak sie spisza.

  • Tzn ktore ATE czy Brembo zamowiles? 🙂 <!-- s:) -->

  • kupilem ATE