Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Specyfikacja oleju

Temat utworzony · 8 Posty · 966 Wyświetlenia
  • Witam, czy olej Mobil 5W-50 jest tylko do diesla z common- rail ?

  • zobacz jakie specyfikacje na opakowaniu sa napisane..

  • [quote="GembiHTP"]Witam, czy olej Mobil 5W-50 jest tylko do diesla z common- rail ?[/quote]

    Mobil 1 5w-50 nie nadaje się do diesla z common rail, API SN/SM/SL ma za wysoką lepkość.

    Masz tu specyfikacje dopuszczającą go dla silników benzynowych , API cofnęło mu specyfikację CF dopuszczająca go do użycia w silnikach diesla.
    Choć Mobil twierdzi że ich olej spełnia homologację CF.

    Pozdrawiam M.

  • Kupiłem sobie Skode Superb 2.0 TDI i tak myślałem, że wleje ten olej. Zastanawiam się co tu innego wlać bo chce mobila zawsze ich używam i jestem zadowolony teraz ma wlanego Lotosa ale to raczej nie jest dobre do tego auta.

  • Jeżeli Mobil to najlepszy będzie Mobil 1 ESP formuła 5w-30

    Pozdrawiam M.

  • [b]GembiHTP[/b], zobacz w instrukcji jaką specyfikacje 504.00 / 507.00 albo jeszcze co innego nakazuje producent samochodu / silnika.
    a oznaczenie 5w30 czy inne ( 10w40 albo 0w50 .... ) uważam za mniej istotne gdyż są oleje jak wspomniany wyżej 5w30 które mogą nie spełniać normy VW i się nie bedą nadawać.

  • Tak ale kolega chciał Mobila bo ma do niego zaufanie, VW podaje że norma 507.00 zastępuje wszystkie poprzednie normy i jest z nimi kompatybilna, a jednym z wymogów tej normy jest właśnie lepkość 5W30...
    Dlatego właśnie doradziłem ten a nie inny olej... choć może lepiej Castrol lub Motul.

    Pozdrawiam M.

  • ja tam pełnej specyfikacji nie znam 😉 <!-- s;) -->
    swego czasu wymieniałem się mailami z specem z "szela" i pisał mi że nie każdy ich olej spełnia normy VW. w szczególności 505.01

    na OCP jest dosyć obszerny temat - wklejam linka do jednego z ostatnich postów : [url=http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?p=870965#870965]> klik <[/url]
    (sprawdzałem - bez logowania powinien się wyświetlić.)