Witaj na forum Fabia Club Polska

[F2] 1.4 TDI 70KM głośna praca silnika

Temat utworzony · 10 Posty · 9185 Wyświetlenia
  • Witam.

    Od kilku tygodni jestem w posiadaniu Fabki 1.4 TDI 70KM. Samochód z przebiegiem 37 tyś km. I tutaj rodzi się pytanie. Jakie są wasze odczucia jeżeli chodzi o głośność silnika słyszanej w kabinie kierowcy podczas jazdy, przyśpieszania itp? Wcześniej jeździełem Volvo V40 w benzynie i szczerze jestem zszokowany głośnością silnika w kabinie w Fabce. Chcę wiedzieć czy to norma czy może jednak coś złego dzieje się z silnikiem? Nie ma objawu nierównej pracy silnika, odpala bez problemu jak również reaguje prawidłowo na przyśpieszanie i jest dynamiczny jak na swoje możliwości. Proszę o sugestie rady lub uspokajające informacje.

    Pozdrawiam

  • [quote="boberek7"]Wcześniej jeździełem Volvo V40 w benzynie i szczerze jestem zszokowany głośnością silnika w kabinie w Fabce. Chcę wiedzieć czy to norma [/quote]
    1.4 TDI to 3 cylindry. - jest głośno, im szybciej bedziesz jechać tym głośniej bedzie. zobacz w tabele z wartościami dB i sie przekonasz. dla porównania - zmywarka ma ok. 40dB 🙂 <!-- s:) --> u ciebie może być ok. 70 lub więcej.

  • [quote][/quote][quote="kapi"] zmywarka ma ok. 40dB 🙂 <!-- s:) --> u ciebie może być ok. 70 lub więcej.[/quote]

    Nie znam się zbytnio na decybelach i nie wiem ile ma moja zmywarka, ale jeżeli 70dB to wartośc która przy stosunkowo cicho puszczonym radiu bardzo dzielnie je zagłusza zwłaszcza przy wyprzedzaniu to właśnie tak mam 🙂 ojjj... chyba będę tęsknił za volvo 😛 mimo że swoje lata miało 😄

    Dzięki za odpowiedź.

  • taka już jest kultura pracy tych silników i nic nie poradzisz. Pewnie się przyzwyczaisz albo zaczniesz głośniej radia słuchać i będzie OK hehe. 1,9 TDI też do najcichszych nie należy zwłaszcza jak zimny, ale z czasem człowiek się przyzwyczaja 😉 <!-- s;) -->

  • Na uspokojenie powiem Ci tyle, że zgodnie z kodeksem pracy dopuszczalna norma hałasu teoretycznie nieszkodliwa wynosi 85db.

  • [quote="MirekS"]85db[/quote]

    Nie przypadkiem 97 dB :?: <!-- s:?: -->

  • Panowie, 1.4 TDI jest tak głośny, że stojąc nad otwartą maską nie da się rozmawiać, wcześniej jeździłem 1.8 td w fordzie i było dużo ciszej, niestety 3 cylindrówka jest strasznie głośna, dobre audio i da się przeżyć 🙂 <!-- s:) -->

  • [quote="Tofik"][quote="MirekS"]85db[/quote]

    Nie przypadkiem 97 dB :?: <!-- s:?: -->[/quote]

    Cytuję:
    "Uważa się, że ekspozycja na hałas przekraczający 85 dB jest możliwa bez uszczerbku dla zdrowia. Np praca w ciągłym hałasie w granicach 95-100 dB nie może trwać dziennie dłużej niż 40-100 min., zaś praca w hałasie do 110 dB - nie dłużej niż 10 minut dziennie."

    Jednak nie odbiegajmy od tematu, 1.4 TDI napewno mieści się w normie.

  • [quote="Voytaz"]niestety 3 cylindrówka jest strasznie głośna, dobre audio i da się przeżyć 🙂 <!-- s:) -->[/quote]

    Hehe.. audio już zakupione 😄 tylko głośników mało ale pomyślimy 😄

    Dzięki za wszystkie wpisy, już mi lepiej wiedząc, że inni łączą się ze mną w cierpieniu 🙂

  • Kolego tez byłem na początku zszokowany. Niestety głośna praca to podstawowa wada tego silnika :zdegustowany: <!-- s:zdegustowany: -->