Witaj na forum Fabia Club Polska

Archiwum

Temat utworzony · 4843 Posty · 326099 Wyświetlenia
  • [quote="Norek"]
    puść gamonia najwyżej obeżysz go na latarni za zakrętem
    [/quote]
    I z tym się w 100% zgadzam. Wiele razy takie rzeczy mi się przytrafiły. Najczęściej widać w lusterku BMW serii 3 lub temu podobne wynalazki. Oczywiście nic do tych aut nie mam ale niestety wiele ich już jest na naszych drogach i co więcej, kierowcy prowadzący te maszyny zazwyczaj przeceniają swoje możliwości. Wiadomo, popis. Choć na mnie to wrażenia nie robi.
    He he he z tą latarnią to dokładnie tak samo mówię. Ale najlepsze jest gdy wyprzedzają mnie na trasie i gdy dojeżdżam do jakiejś miejscowości to kogo widzę przed sobą na światłach - znajome dajmy na to BMW. On leciał na złamanie karku, a ja sobie spokojnie dojechałem, a o bezpieczeństwie to już nie wspomne (oczywiście w stosunku do stylu jazdy danego delikwenta) .
    Wracając jednak do jazdy "ECO" to muszę powiedzieć, że podobnie jeżdżę już od dawna. Wiadomo, dużej uciechy z tego nie ma, ale osobiście wolę delektować się podróżą :piwo: <!-- s:piwo: --> niż stresować (nie chodzi tu o lęk przed prędkością) się przy większych prędkościach gdzie trzeba o wiele większej uwagi. Sam czasami lubię trochę docisnąć na ładnej trasie, ale to wielka rzadkość, choć adrenalina też się przyda. Powszechnie wiadomo, że znajdą się takie osoby, które stwierdzą, że nie stresują się jadąc z dużą prędkością ale są gusta i guściki.

    Preferuję:

    • zmiana biegu na wyższy przy 2300 obr/min (max 3000),
    • jazda w na autostradach lub lepszych drogach 80-90 km/h - co przekłada się na niecałe 3000 obr/min na V biegu.
    • możliwa wysoka kultura jazdy wobec innych kierowców (czyli niech sobie leci, mi się nie śpieszy, a jak trzaśnie to będzie miał nauczkę, jeżeli wyjdzie z tego żywy 🆗 )
  • PS:

    :!: [url=http://www.youtube.com/watch?v=0Xj8mV0TdzI]Takie są efekty brawury i nieuwagi.[/url] :!: <!-- s:!: -->

    Nikomu tego nie życzę!

  • cos dla MirkaS i oczywiscie nie tylko 🙂 <!-- s:) -->
    http://www.otomoto.pl/subaru-impreza-sti-prodrive-522-km-salon-C3066021.html

  • E tam, niebieska to juz taka oklepana. Teraz bialy w modzie, do tego czarne felgi i jest kozak :super: <!-- s:super: -->

  • a dla mnie tylko czarna a tu znajdziecie zdjecie czarnej STI 🙂 i nie ma bata na czerń 🙂 <!-- s:) -->
    http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?t=2540

    i jest tu porownanie do niebieskiej 🙂 hehehehe

  • najlepiej sie prezentuja autka w kolorze kameleon jak dla mnie wygladaja zaje....

  • [quote="Adaś"]Ja uwielbiam adrenalinę 🙂 <!-- s:) -->[/quote]

    Adaś jeśli uwielbiasz adrenalinę to zapraszam tu
    http://www.tandemy.waw.pl/
    lub tu;
    http://www.skydive.waw.pl/
    dowiesz się co to jest prawdziwa adrenalina

    może żeczywiście masz jaja,
    tylko dlaczego musisz nimi machać na tym forum :?:
    jazda jaką opisujesz powoduje zbyt dużo zamieszania na drodze by była bezpieczna
    myślisz tylko o sobie, i swojej adrenalince
    zapominasz że po Twoich drogach porusza się wiele osób z kwalifikacjami do prowadzenia pojazdów na poziomie Dody, i mają do tego prawo
    Dla wyścigowców są wyścigi (tam wszyscy chcą jechać szybko)
    nie droga publiczna (ta służy do jazdy bezpiecznej),
    wymuszasz na innych uczestnictwo w swoim wyścigu
    i cieszysz się wygraną gdy nikt z tobą się nie ścigał.
    Spsz spokojnie bo ty przejedziesz,
    lecz ten kto nie zdąży,
    po którymś z Twoich karkołomnych manewrów może nie dojechać :dobani:
    Gratuluję poczucia własnej wartości :idiota:

  • Panowie ale robicie bajzel w tych postach :cisza: <!-- s:cisza: -->

    widać ze brak tu ..... co niektórych , wszedzie masło maślane :dobani:

  • Również życzę wszystkim Wesołych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia oby były przepełnione miłością szczęściem w gronie najbliższych osób oraz szampańskiego Sylwestra i najszcześliwszego Nowego Roku 2008 :super: <!-- s:super: -->

  • [quote="Adaś"]Ja uwielbiam adrenalinę 🙂 <!-- s:) -->
    ..... i tak będę jeździć na maxa, oczywiście bez chamówy i ryzykowania życiem innych użytkowników 🙂 ......
    Ręce powinny się trząść od adrenalinki jak sie wysiądzie z autka 🙂
    ....
    Wtedy można spokojnie robić slalom między samochodami nie czekając aż kto puści 😉 na lewym pasie.[/quote]
    j/w. to jest machanie jajami,
    ten temat dotyczący jazdy ekonomicznej
    nie extremalnej więc po co się chwalisz??
    Ty potrzebujesz wyścigów,
    na ulicach nie ma na to miejsca,
    jest wiele możliwości wyżycia się w aucie [u]poza drogą[/u].
    Każde emocje w aucie to zagrożenie, (utrudniają prawidłową ocenę)
    każdy zbyt szybki manewr też, (inni nie zawsze nadążają)
    każdy pojazd poruszający się zbyt szybko tak samo zbyt wolno stważa zagrożenie
    a jeszcze nie rozważamy pieszych którzy potrafią być nieobliczalni,
    im też gwarantujesz bezbieczeństwo :?:
    dzieciom, staruszkom, inwalidom, tzw. blondynkom (bez urazy)
    oni wszyscy, w konfrontacji z Twoją jazdą są zagrożeni, śmiertelnie zagrożeni,
    dlatego się ciskam.
    Gdzieś obok Twojego samochodu jest moja córka, syn i żona,
    ale do takiego myślenia o DRODZE trzeba dorosnąć.
    i tego Ci ze szczerego serca życzę

  • Ach mlody czepiasz sie 🙂 <!-- s:) -->
    Nie da sie nad wszystkim zapanowac, a watki sie tak rozkrecaja a nie inaczej.
    Nie bede tego wydzielal i robil nowego tematu z 5 postami nt subaru

  • 🙂 <!-- s:) --> luzik Adaś to jest tylko forum tu tylko rozmawiamy,
    uzgadniamy poglądy,
    wymieniamy się swoimi spostrzeżeniami,
    życiowymi doświadczeniami.
    Wiesz? ruch pieszy to odbywa się raczej do Ciebie, co roku i to na masową skalę 🙂 ))
    gadamy tu o bezpiecznej jeżdzie,
    [b][color=red]to co prezentujesz nie jest bezpieczne!!!![/color][/b]
    moje podejście do tematu jest takie;

    • ja wiem kiedy nie powinienem wsiadać za kierownice i wtedy tego nie robię
      tzn. nie objawiła mi się jeszcze siła zdolna wymusić jazdę gdy ja nie jestem godzien
    • zawsze wiem co dzieje się dookoła mojego auta, czy jadę fabią czy TIR-em
    • wielokrotnie zrobiłem trasę; warszawa, bieszczady, szczecin, warszawa,[b] i się z tego wstydzę[/b]
    • jazdy z prędkością 70km/h nie nazywam dorosłością, tylko profesjonalizmem (ale nie sam. osobowym) a i to zależy od warunków drogowych; wiesz przepisy pogoda i inne chu... muje 😉
      jasteś dorosłym czy profesjonalnym?
      [b]bycie dorosłym to umiejętność unikania zagrożeń,
      przewidywania, przeciwdziałania im zanim się wydażą[/b],
      i masz rację ilość dzieci nie ma nic z tym wspólnego
      dopuki nie gadasz z dzieciakiem który twoim dzieciom zagraża
      ponieść odpowiedzialność to potrafi każdy dupek, wystarczy nic nie robić, jaki to szpan?
      jak nauczysz sie jeżdzić tak by nie ponosić odpowiedzialności to możesz się nazwać KIEROWCĄ, wiesz takim z prawdziwego zdażenia: PROFESJONALISTĄ
      a nie tym szwarcenegerem z kina 😉 który (w filmie) zawsze ponosi odpowiedzialność;)
  • [quote="Adaś"]Rozumiem, że według Ciebie jestem niedojrzałym szukającym wrażeń dzieciakiem. Tyle, że sie mylisz 🙂 .[/quote]oceniam tylko Twoją wypowiedź. Nie Ciebie :rozpacz: Gościu, ja Ciebie nie znam :rozpacz: możesz być w wieku mojego ojca :super: <!-- s:super: -->
    [quote="Adaś"]Unikając zagrożeń mamy popadać w paranoję?[/quote]
    im większa prędkość tym krótszy czas reakcji, nie tylko Twój ale wszystkich dookoła
    to nie paranoja tylko realna ocena tego czym się chwalisz

    [quote="Adaś"]Chyba się wkońcu ze mną zgodzisz że wszystko jest dla ludzi.[/quote]
    ryzyko też i doskonale to rozumiem, (przejechałem 2 500 000 000km, wykonałem 1250 skoków spadochronowych, o ryzyku trochę wiem)
    Adaś diabeł tkwi w szczegółach; ryzykuj tylko sobą, nadmierna prędkość jest przyczyną większości wypadków, w tym większości śmiertelnych, gdzie nie giną sprawcy tylko osoby postronne.

    [quote="Adaś"]Nauczyłem się jeździć tak by nie ponosić odpowiedzialności (napisałem tylko że w razie czego jestem gotów ja ponieść a pokaż mi ludzi którzy tak potrafią do tego podejść bo ja ich wielu nie spotkałem niezależnie od wieku itp.)[/quote]
    co Ty mi tu za pierdoły wciskasz ? odpowiedzialność? co to jest oddasz matce życie dziecka? czy zapłacisz mandat? :idiota:
    [quote="Adaś"] i zadziwia mnie Twoja pewność siebie bo każdy jest tylko człowiekiem, może popełnić błąd i możesz to zrobić będąc wypoczętym jadąc z przepisową prędkością bo o niej tu mówimy, dlatego że to jedyny przepis jaki łamię w rozumieniu polskiego kodeksu RD.[/quote]
    każdy jest tylko człowiekiem, ja też, i zdaża i mi się przekraczać prędkość zwłaszcza w mieście w którym żyję, ważniejsze jest dla mnie dostosowanie prędkości do ruchu drogowego niż do przepisów
    ale gówniażerią dla mnie jest gdy dorosły facet zasłania się sloganem; "Każdy może popełnić błąd" (robi to mój 8 letni syn)

  • no właśnie groszek :mur: <!-- s:mur: -->
    [color=red][b]przyczyną większości wypadków jest [u]nie dostosowanie prędkości do złego stanu dróg i pojazdów[/u][/b][/color]
    ludzie w moim zawodzie albo się tego szybko uczą albo "nie są życiowi"
    jeżdzić można wszystkim i po wszystkim :zdrowko:

  • [quote="micha$"]
    Oczywiście zawsze znajdą się kolesie, którzy by chcieli się pościgać, ale na nich nie ma siły. Może dlatego tak bardzo lubię ich blokować na lewym pasie (jadąc ok. 80-90, mają dwa pasy z prawej wolne, ale muszą koniecznie jechać lewym :cisza: <!-- s:cisza: --> ).[/quote]

    Czy [b]Ty[/b] zastanawiasz się wogule nad tym co robisz :?: :?: :?:
    Chyba nie i mam nadzieję, że się kiedyś nie spotkamy w ten sposób. Kolesie kolesiami, a czy pomyślałeś o tym, że ktoś jedzie ostro bo coś się stało :?: [b]Od Twego [u]nie odpowiedzialnego[/u] zachowania może zależeć czyjeś życie[/b] :?: :?: :?: , informuję [b]Cię[/b] więc, że miałem raz w życiu sytuację, że moje dziecko miało wypadek, zalane w krwi i ciągle krwawiące wiozłem je do szpitala w prokocimiu, łamiąc wszelkie przepisy ruchu drogowego, czerwone światła itp. [u][b]oczywiście wszystko z zachowaniem takiego stopnia ostrożności by nie rozbić siebie i kogoś[/b][/u]. Kierowcy odpukać orientowali się widząc pędzącą i trąbiącą skodzinę i ustępowali drogę i nie daj boże jakbym spotkał [b]Ciebie[/b], nieodpowiadam wtedy za swoje zachowanie. Dla mnie życie dziecka jest najważniejsze. I nie liczyłbym się czy jesteś z klubu czy nie.
    Więc na drugi raz zastanów się czy dobrze oceniasz kątem oka jadąc 80km/h i blokujesz lewy pas.

  • Mniam, mniam chętnie bym ją skosztował 😛 <!-- s:P -->

  • Ja za moje lexy dałem 299 zł. Za serię jak Ci da ktoś 100 to będzie dobrze. To, że stoją 300 nawet się nie sugeruj, to tak jak z samochodami jak wygurowana cena to stoją i tyle - nikt nie kupuje.

  • he dobra robota

  • [quote="vanhouse"]Teraz trzeba strasznie uważać bo dużo jeździ nie oznakowanych samochód policyjnym i wręcz prowokują do szybkiej jazdy.[/quote]

    Wcale nie trzeba uważać, wystarczy CB, zapewniam [b]Cię[/b], że jeszcze na drogę dobrze nie wyjadą, a już o nich głośno.

  • [quote="vanhouse"]Jak ktoś będzie zainteresowany kupnem to niech pisze. Do sprzedania też mam lewarek zmiany biegów.[/quote]

    Jeśli chcesz coś sprzedać zapraszam do przedstawienia oferty wraz z cenami w odpowiednim dziale.