Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Uszczelnianie tylnych drzwi

Temat utworzony · 199 Posty · 160082 Wyświetlenia
  • Jesteście naprawdę wielcy. Dziś odkryłem u mnie mocno zalana tapicerkę drzwi i widzę ze nie jestem odosobnionym przypadkiem. W serwisie mi powiedzieli ze jak samo uszczelnienie to tak ok 90zł za jedne drzwi. Ja mam tylne drzwi do uszczelnienia i dzięki waszej pomocy zaoszczędziłem 180zł. Duże piwo :zdrowko: <!-- s:zdrowko: --> sie należy autorowi posta. Jutro zabieram sie za uszczelnianie tych drzwi bo dziś okropnie leje i napisze jak mi poszło. Ale dzięki waszej pomocy już widzę że sam se to uszczelnię tanim kosztem.
    Jeszcze raz wielkie dzięki.
    Pozdrowionka dla "MĄDRYCH GŁÓW" na tym forum.

    A jeszcze pytanko czym usunąć te zacieki bo auto mi wygląda jak po powodzi. Wiem ze takie pytanie już padło ale nie było zbyt dużo odpowiedzi. Płyn do szyb ma być z amoniakiem czy jakiś inny?? Najlepiej podaj nazwę i producenta.

  • Zacieki zmyłem pierwszym lepszym płynem kupionym w hipermarkecie, był letni i ładnie pachniał jabłuszkiem.

  • WITAM WSZYTSKICH...nO I JA TEZ BĘDĘ MUSIAŁ SIĘ ZA TO ZABRAĆ PONIEWAŻ ZAUWAŻYŁEM, ŻE U MNIE TEŻ JEST MOKRO :mur: <!-- s:mur: --> KLURCZE ALE ZROHBIE TO CHYBA DOPIERO NA WIOSNE BO TERAZ CAŁY CZAS ZIMNO I WOGOLE:(MAM TYLKO NADZIEJE, ŻE Z NOWYM ROKIEM NIKT NIE WYKASUJE TEJ INSTRUKCJI BO NA 100% SKORZYSTAM:))))

    POZDRAWIAM

  • a mam jeszcze pytanie może ktoś z okolic Poznania zabierał się za ww. problem?

    pozdrawiam Śremianin:)

  • Spokojnie poczekaj do wiosny, instrukcja też będzie.

  • właśnie tak zamierzałem postąpić 🆗 ale wiecie co?czapki z głów te forum jest na serio :super: <!-- s:super: --> ludzie są super bo to Wy tworzycie to forum, ale dosyć już tego słodzenia

    co zrobisz jak nic nie zrobisz :piwo:

  • niestety mam ten sam problem .

    Jestem posiadaczem Fabiana Kombi od niedawna ale problem już powstał.

    Mam jeszcze gwarancję , czy to podlega pod nią ?? Mam do Stycznia 2008 !!

  • Jak bym miał gwarancje to bym nie odpuścił ,na co czekasz chyba że chcesz wydać z 200 zeta za to w ASO

  • Gwara się kończy, jedź i niech robią. Później szlauf i mocny prysznic.

  • dokładnie bo u mnie leci, że aż miło....ale nie mam gdzie tego zrobić ...zresztą zimno :dobani: ale na wiosnę na 100% zrobię i to SAM :super: <!-- s:super: --> hehehe

  • [quote="filipous"]niestety mam ten sam problem .

    Jestem posiadaczem Fabiana Kombi od niedawna ale problem już powstał.

    Mam jeszcze gwarancję , czy to podlega pod nią ?? Mam do Stycznia 2008 !![/quote]

    Hej!

    Jak ja byłem swoją po gwarancji, to powiedzieli trzeba było przyjechać jak była gwarancja. Zrobiłem sam i jest O.K.
    Bądź twardy i upieraj się żeby zrobili to za darmo.
    Pozdr

  • Zrobione - kolega mechanik - elektryk mnie wyręczył . Pracował w serwisie VW i wie najlepiej co jest z tym tematem.

    Niestety blaszkę mam nitowaną i troszkę było trudniej , ale zobaczymy czy będzie dalej przeciekało.

    Jaki ze mnie dobry klient - sam sobie poradziłem .

    Dzięki Wam za temat bo nie wiedziałem co jest grane z tą wodą z tyłu . Mam nadzieję że przestanie mi skubana parować . TO mnie irytowało.

  • Muszę sie pochwalić, ze ja również uporałem sie z przemakającymi po myciu tylnymi drzwiami - oczywiście dzięki temu opisowi 🆗 Miałem tak od nowości i myślałem że to tak ma być, że te typy tak mają 🙂 no ale wyczytałem że jest to do naprawienia no i sie udało 🙂 <!-- s:) -->

    Przy okazji wyeliminowałem problem brzęczenia siłowników od centralnego zamka podczas zamykania drzwi - brzęczały bo stykały sie z blachą drzwi. Podłożyłem między blachę a siłowniki po kawałku gąbki (pociąłem gąbkę do mycia auta) i teraz sie drzwi zamykają elegancko, tak jak powinny 🙂

  • Witam,

    od zaledwie kilku dni jestem posiadaczem Fabii, a już zdążyłem się przekonać, że problem nieszczelności tylnych drzwi dotyczy i mojego autka... Poprzedni właściciel trzymał samochód w garażu, więc być może nie wiedział o tej przypadłości.

    Wodę zauważyłem w dniu wczorajszym, po ściągnięciu z tego forum instrukcji dot. uszczelniania drzwi zabrałem się dzisiaj za robotę. W ciągu 4 godzin udało mi się uszczelnić lewe tylne drzwi, prawymi planuję zająć się w najbliższym czasie. Jak na pierwszy raz to i tak chyba nieźle. Instrukcja jest SUPER!!! :super: <!-- s:super: -->

  • Zapytam się, by uniknąć pomyłki - ja mam problem taki, że wilgoć pojawia się pod lewym tylnym dywanikiem, zawsze po deszczowej jeździe. Czy to jest ten sam problem, czy jeszcze coś innego?

  • Tak.
    Woda cieknie przez drzwi - dołem uszczelką między tapicerką a drzwiami i dalej spływa po boku progu na wycieraczkę.
    Nie wiem czy widzisz zaciek, ale po deszczu od dołu jest zamoknięte. U mni było, bo uszczelnienie pomogło.
    Do dzieła.
    Powodzenia 🆗 <!-- s🆗 -->

  • Witam szanownych kolegów. Jestem nowym użytkowniekiem na Forum więc się wypada przedstawić. Po tej stronie Szymon. Szczęśliwy posiadacz SKODY FABII KOMBII SDI. Autko miłe i urocze. Do czasu... W ostatni weekend w Krakowie były ogromne ulewy. Przypadkowo odkryłem iż tylni dywanik za kierowcą był mokry. Przeraziłem się gdyż nie wiedziałem kompletnie co mogło być tego przyczyną. Sprawdziłem podwozie i po zdjecu plastikowej osłony stwierdziłem iż korki są raczej sprawne i nic im niedolega. Dodatkowo ciężko by je było zalaćwodą, zwłaszcza że są schowane pod wyżej wspomnianą osłona podwozia. Zacząłem dalej drążyć temat rozbierajać przy okazji tapicerkę i odkryłem chyba co było przyczyną. Zdaje sie iż przeciek przez drzwi. Wczoraj udało mi sie podjechać do znajomego kolegi-mechanika i uszczelnić wszystkie 4 uszczelki w drzwiach. Mam nadzieje że problem zniknie gdyż woda w samochodzie to największe draństwo jakie moze być.

  • Witaj to dobrze, że poradziłeś sobie z cieknącymi drzwiami, natomiast jak chcesz się przywitać zapraszam [b]Cię[/b] [url=http://www.fcp.pl/forum/viewforum.php?f=24&sid=af78792722d4b4cb1755198a3912fd18]TU[/url]

  • No ludziska...właśnie co uszczelniłem tylne drzw :cwaniak: i...czekam pierwszego deszczu...mam nadzieje, że nie będzie już wody na wycieraczkach :przestraszony: <!-- s:przestraszony: -->

  • Witam na deszczowo !

    Niech mnie ktoś oświeci przy ściąganiu tapicerki tylnych drzwi - ten ostatni krok -
    "zdecydowanym ruchem ściągnąć tapicerkę do góry" jak pisze Mirek S.
    Darujcie, ale nie mam sumienia tego tak "drzeć na żywioł"
    W rezultacie odchyliłem tapicerkę,podparłem kawałkiem drewna i w ten sposób przeprowadziłem dalsze etapy uszczelnienia.A i też "przemyślane rozwiązania " sie pojawiły:
    lewe drzwi -śrubki,prawe drzwi -nity (imieniny były jakieś w Mlada B. czy co...?!)

    pozdrawiam sucho
    omron