Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Jakie opony, felgi - temat zbiorczy

Temat utworzony · 1814 Posty · 308740 Wyświetlenia
  • 195/50/15
    sa chyba tansze jak pisal Zygus Niebieska Strzała i wiekszy wybor masz

  • [b]badyl1982[/b], ale przy takich oponach nie ma co nawet wspominac o spadku mocy, czy wzroscie spalania gdybys wahal sie pomiedzy 185... a 205/45/16 to wtedy napewno mozna o tym dyskutowac. Szersza opona lepsze trzymanie w zakretach no i do tego dochodza tez lepsze walory wizualne.

  • [quote="Wojtas"]walory wizualne[/quote]
    dlatego zostajemy przy 205/45/16 Wojtas wie co dobre :hyhy: <!-- s:hyhy: -->

  • [quote="vanhouse"]tylko nie wiem czy kupić 15" czy 16"[/quote]
    16 polecam nawet jest szersza oferta w tym rozmiarze 🆗 <!-- s🆗 -->

  • [quote="Wojtas"]Szersza opona lepsze trzymanie w zakretach no i do tego dochodza tez lepsze walory wizualne.[/quote]

    no właśnie te walory estetyczne mnie kuszą:)i to bardzo hehe a km za dużo w roku nie robie więc z tym spalaniem to też raczej przesadzam:P pożyjemy zobaczymy...do wiosny musi minąć jeszcze zimkaa to przynajmniej te 4 miesiące :super: <!-- s:super: --> wiec czasu a czasu:)

    pozdrwinka i dzięki:)spoko się z wami "współpracuje" 🆗

  • Jesli 16 to tylko 205/45, natomiast 15" to opona 195/50. Takie sa najlepsze rozmiary i kazdy ci to powie 😄 <!-- s:D -->

  • ja zamówiłem sobie Continentale TS-800 i po pierwszych próbach na śniegu, trochę lodzie i na suchej nawierzchni mogę powiedzieć, że warto było wydać te 200 zeta za sztukę (tak swoją drogą to i tak super cena jak za oponę z wyższej półki).
    oponka jest cicha i ładnie się trzyma drogi w tych rozmaitych polskich warunkach. podobno jedyny jej mankamentem jest to, że szybko się zużywa, ale o tym przekona się pewnie nowy właściciel. na wiosnę sprzedaję fabkę bo nie zamierzam jeździć samochodem co pali prawie 13 litrów w mieście !!! :cenzura: <!-- s:cenzura: -->

  • no ja bym się zamienil na diesla...1.9tdi w kombi, ale bez dopłaty :super: <!-- s:super: -->

    co zrobisz jak nic nie zrobisz 🆗

  • [quote="ghostec"]ja zamówiłem sobie Continentale[/quote]

    Widzę, że kolejny zwolennik tej marki :super: , co do spalania - LPG i po problemie 🆗 <!-- s🆗 -->

  • a ja chyba na Bleck i tak mysle nad felami 16 Bleck :piwo: <!-- s:piwo: -->

  • [quote="vanhouse"]Ci się sprawuje w combi ? nie za słabe ?[/quote]

    jezeli mam byc szczery to ciut tak:(ale tylko na trase jest troszke tyćkę za słabiutki...w mieście :super: zresztą wolę tego co mam niż 1.4MPI 60KM nikomu nie ujmując :piwo: <!-- s:piwo: --> poprzednio miałem roverka 200 1.4 75km 8 zaworowy i dynamikę miał lepszą...ale nie będę nażekał bo jestem 100%zadowolony byleby się nie PSUŁ!!!!!!!!!!!!!!!

    POZDRAWIAM 🆗

    CO ZROBISZ JAK NIC NIE ZROBISZ :piwo:

  • [quote="MŁODY"] i tak mysle nad felami 16 Bleck[/quote]
    myslisz ze czarne fele beda dabrze wygladac? mam znajomego z czarnym fokusem i ma OZ-ki tez ciemne i wogole sie nie wyrozniaja moze pomysl nad jakimis polerowanymi z np srodkiem czarnym

  • [quote="vanhouse"]wiecie gdzie można kupić takie felgi [/quote]
    posze bardzo:
    http://www.hpautosport.pl/61_felgi_speedline.html<!-- m -->

  • [quote="vanhouse"]silnik 1.4 pali 13 litrów ?

    to sobie kup diesle'a [/quote]

    pewnie, że chciałbym diesla. problem w tym, że kupowałem okazję (3,5 letnią Fabkę za 15 tysiaczków 🆗 <!-- s🆗 --> ) miałem tylko godzinę na zastanowienie. ale nie da się ukryć, że taki dieselek 1.9 to super sprawa. ma niezłego kopa i mało pali. tiiaaaaa.... pomarzyć zawsze można... 😉

  • [quote="manii"][quote="MŁODY"] i tak mysle nad felami 16 Bleck[/quote]
    myslisz ze czarne fele beda dabrze wygladac? mam znajomego z czarnym fokusem i ma OZ-ki tez ciemne i wogole sie nie wyrozniaja moze pomysl nad jakimis polerowanymi z np srodkiem czarnym[/quote]

    myśle nad 2 kolorowymi 🆗 <!-- s🆗 --> chociaż tez mysle aby fabka była calutka czarna

  • Jak się ma układy - znajomości to można tanio kupić, ja tak w 97 roku kupiłem maluszka. Za tą cenę też bym się dwa razy nie zastanawiał.

  • [quote="MŁODY"]mysle nad felami 16 Bleck :piwo: <!-- s:piwo: -->[/quote]

    Widzę, że pociągłeś moją myśl, zrób tak jak piszesz w następnym poście dwukolorowe, ranty srebrne, środki czarne. Całe czarne by pasiły, ale nie przy czarnej budzie.

  • np:

  • ceny ksmos :dobani: <!-- s:dobani: -->

  • potwierdzam 1.4 16v / 55kw zimą w mieście według wskazań komputera srednie spalanie 12- 13 literków, nawet jak na mój styl jazdy porażka

    ale miało być o oponach
    Firestone Winterhawk 185/60/14
    przejechałm juz na nich ok 30kkm. wnioski:

    • bdobre na snieg i lód przy mocno ujemnych temperaturach
      -średnie na błoto posniegowe na zamarznietym podłożu
      -wyrażnie rozczarowujace na mokrej nawierzchni(deszcz)