Witaj na forum Fabia Club Polska

Temperatura cieczy chłodzącej.

Temat utworzony · 18 Posty · 5679 Wyświetlenia
  • Witam.
    Mam cos z elektyką?

    Od jakiegos miesiąca ''wariuje'' mi wskaznik temp plynu chlodniczego na desce rozdzielczej.
    :help: :help: <!-- s:help: -->
    Zjawisko jest nastepujące:
    Moge przejechac 100km a wskaznik nie podniesie sie ani troszke.
    Czasem dziala poprawnie,wznosi sie do polowy(i juz myslalem ze jest ok,a tutaj ponownie spada na sam dół,i nic :zakrecony:
    Postanowiłem usunać ten bląd nastepującymi krokami:
    -wymiana plynu chlodzącego
    -wymiana termostatu(gdyz myslalem ze sie wiesza)
    -wymiana czujnika temperatury

    Jezeli ktos sie spotkał z takim problemem,zjawiskiem,prosze o pomoc.
    Na elektryce sie nie znam,ale czy jest mozliwe,ze jest gdzies przebicie w wiazce kabli,i po osiagnieciu temp,lub wstrzasów przestaje dostawać impuls elektryczny????

    :help: :help: :help: :help: :help: :help:
    Pozdr.

  • [quote="darco"]Witam , do wymiany czujnik temperatury[/quote]

    Z przykrościa stwierdzam,iz czujnik temp.został zmieniony,jak opisalem to powyzej.
    Pozdr.

    (chyba,ze warsztat robiacy usluge nie wymienil fizycznie tego czujjnika,a policzyl za jego wymiane :mad: :mad: :mad: <!-- s:mad: -->

    Pozdr.

  • Oprócz wymiany ( o ile faktycznie była ), trzeba usunąć błąd z sterownika, bo niestety zostaje - wiem to na 100%, przerabiałem temat. Po wymianie czujnika nie zdazyło się by się wskaźnik nie podniósł.

  • Witam ponownie chcialbym zamknac ten temat.

    Zirytowała mnie ta usterka,wiec postanowiłem ja naprawic.
    Krok pierwszy:
    Wymieniam czujnik (ponownie)ale osobiscie.
    Zlokalizowałem czujnik :super: :super: :super: <!-- s:super: -->
    Zdemontowałem czujnik :super: :super: :super:
    Zaslepilem ''skarpetą''(doslownie,bo tylko to mialem przy sobie) :dobani: :dobani: :dobani:
    Pojechalem kupic nowy czujnik(oryginalny) za cene 36.60gr. :super:
    Wymiana czujnika,zalanie (dolanie) cieczy chlodzącej(koncentratu) :super: :super: :super:
    Właczenie silnika,rozgrzanie....itp :super: :super: :super:

    DZIAŁA!!!!!!!

    Co wynika z tego?
    Jezeli masz cos zrobić,lub naprawić,zrób to sam :hurra: :hurra: :hurra: :hurra: :hurra: :hurra:

    Pozdr, i dziekuje za pomysły.

    P.S
    Co zrobie z warsztatem? na pewno go zmienie :krzeslem: :krzeslem:

    Pozdr.

  • To dobrze, że usterka usunięta :hurra: <!-- s:hurra: --> .

    Tematu nie będziemy zamykać bo jakby ktoś miał problem i chciałby się wypowiedzieć to nie będzie musiał zakładać nowego tematu 🙂 .

  • Witam!

    Mam podobny problem. Tak samo jak wspomnial wyżej kolega wskaźnik dosłownie oszalał.
    Raz wskazywał dobrze, raz opadał na dół i nie miewał ochoty żeby podnieść się na nowo.
    Tak więc w pierwszej chwili pomyślałem sobie, że to czujnik i od razu go wymieniłem.
    Poprawa jest, czujnik już nie opada ale...
    Zawszę po odpowiednim rozgrzaniu silnika wskaźnik stał pionowo dokładnie w połowie skali. Stał tak niezależnie czy jechałem w mieście, gdzie wiadomo, że w korkach silnik się grzeje i zmuszony jest do włączenia wentylatora ale także i poza miastem. Gdy wymieniłem czujnik na nowy to w mieście stoi pionowo i gdy trzeba to załancza wentylator natomiast poza miastem spada do pierwszej kreski pomiędzy środkiem a początkiem skali. Nie wiem czy tak powinno być dlatego pytam się o Waszą opinię.

    P.S.

    Gdy wjeżdżam do miasta lub jadę bardzo wolno wskaźnik znowu ustawia się na środku skali .

  • [b]łyha[/b] to co napisałeś wskazuje na uszkodzony termostat.

  • W takim razie nie orientuje się ktoś czy wymiana go jest trudna
    ? Cena samego termostatu to około 30 - 40 zł. A nie mam kompletnego zaufania do jakichkolwiek warsztatów, oprócz znajomego mechanika. W miarę możliwości chciałbym go sam wymienić.

  • [b]łyha[/b] [url=http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?t=1449]TU[/url] masz wszystko 🆗 <!-- s🆗 -->

  • Wielkie dzięki. Aha, jeszcze jedno. Wystarczy wymienić sam termostat czy trzeba cały komplet od razu?

  • Sam termostat.

  • [quote="łyha"]Gdy wjeżdżam do miasta lub jadę bardzo wolno wskaźnik znowu ustawia się na środku skali [/quote]
    Nie chcę cię martwić ale może miałeś ogromnego pecha i ponownie trafiłeś na wadliwy czyjnik temp. Bo objawy jakie opisałeś miałem przy uszkodzonym czujniku( dokładnie takie same) i jego wymiana pomogła.

  • jesli mozecie pozmocie mi zlokalizowac czujnik temp bo mam tez problem ze wskaznikiem

  • Znajduje sie obok teromtatu.

  • szkoad tylko ze nie wiem co to jest termotat i kolo niego tzn gdzie Moze jakos dokladniej

  • [quote="kret602"]szkoad tylko ze nie wiem co to jest termotat i kolo niego tzn gdzie Moze jakos dokladniej[/quote]

    Sorry ładnie się przejęzyczyłem, a nie sprawdziłem później co napisałem, nie termokontakt tylko [b]termostat[/b]. Jak ściągniesz plastik z góry zobaczysz go nieco po prawej stronie silnika.

  • zanaczaczam,ze termostat,lub czujnik temperatury wymieniamy wraz zuszczelką:-)

    Łyha--mozesz zrobic sobie to samemu,przy czym musisz dolać ubytek cieczy chlodzącej(lub antyfreezu-nie wiem jak sie to pisze),ale to koncentrat do ukladu chlodniczego--bo przychodzi zima,a przy wymianie na pewno troszke ubytku bedziesz mial:-(

    Pozdr.

  • [b]Daras CAT[/b], podpowiedz gdzie jest zlokalizowany czujnik temperatury cieczy