Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Hamulce tył/tylne/wymiana

Temat utworzony · 234 Posty · 117750 Wyświetlenia
  • Czy ktoś może mi wyjaśnić dlaczego codziennie rano po postoju nocnym przy hamowaniu okrutnie trą hamulce tylne. Wymieniałem okładzny ale dalej pojawiają się te dziwne dźwięki. Po kilku przyhamowaniach jest OK. Czy można w jakiś sposob temu zaradzić ?

  • Na forum FC w jednym z tematów był poruszany [url=http://www.fabiaclub.pl/forum-pl/viewtopic.php?t=1259]ten problem[/url]
    Może to być po prostu starty pył ze szczęk który zbiera się w bębnach i szumi przy zimnych hamulcach.
    U mnie też szumi tylko na zimnych hamulcach jak jest wilgotno i mam nadzieję że to po prostu ten syf bo na ciepłych jest cisza, jak jest sucho też cisza.
    Przejechałem prawie 41kkm a zaczęło szorować jakieś 6. tys temu

  • [quote="arek"]Czy ktoś może mi wyjaśnić dlaczego codziennie rano po postoju nocnym przy hamowaniu okrutnie trą hamulce tylne. Wymieniałem okładzny ale dalej pojawiają się te dziwne dźwięki. Po kilku przyhamowaniach jest OK. Czy można w jakiś sposob temu zaradzić ?[/quote]

    Rozbierz bęben do cna wyczyść z rdzy i nasmaruj rozpieracze i powinno być oki.

  • U mnie rowniez szumia bebny na zimnych hamulcach zwlaszcza po nocnym postoju przy nieco nizszych temperaturach.
    Jedna z czynnosci serwisowych przy Serwisie Olejowym to wlasnie oczyszczenie tylnych i przednich hamulcow wiec jesli nei serwisujesz autka w ASO, a nie czysciles bebnow to szum moze sie nasilac z powodu zabrudzen.

  • [quote="x"]Szum z tylnej osi podczas hamowania spowodowany jest zanieczyszczeniami w bębnie i trzeba go rozebrać i wyczyścić. Normalne zjawisko w samochodach grupy VW 😉 <!-- s;) -->
    Szczególnie objawia się na początku jazdy przy "zimnym" samochodzie..
    Chyba jest gdzies opisane na forum.[/quote]

    Ja tylko dodam od siebie, że jak Ci się pojawi oprócz szumu pisk to znaczy, że masz zatarty ( zardzewiały ) rozpieracz.

  • hej musze odkrecic tylnie bebny w celu ich wyczyszczenia jaki jest potrzebny do tego klucz

  • Duży śrubokręt krzyżak i młotek 🙂 <!-- s:) --> .

  • [quote="MirekS"]Duży śrubokręt krzyżak i młotek 🙂 <!-- s:) --> .[/quote]

    • ręce najlepiej 2 🆗
  • Odkręcamy koło i zwykłym śrubokrętem krzyżakowym odkręcamy widoczną śrubkę. Żeby zdjąć bęben, trzeba odpuścić ręczny - przy zaciągniętem hamulcu nie idzie tego zdjąć.
    Pozdrawiam

  • Nic nie trzeba luzować, tylko porządny młot w ręce i parę razy mocno ... po okręgu. Masz rant na bębnie i stąd problemy.

  • Robiłem to niedawno i X ma rację. Przez dziurkę śrubokrętem trzeba zdjąć sprężynę z samoregulatora i jego samego podciągnąć do góry. Jeżeli tego nie zrobimy a rant na bębnie jest duży możemy zniekształcić końcówkę tłoczka na której opiera się szczęka hamulcowa.

  • mam problem z hamulcami tylnej osi w fabi 1.4 60km bez abs.wymienione sa szczęki,bębny,cylinderki,sprężyny.hamulce są odpowietrzone a różnica w sile hamowania jest 50%.lewe koło ma wartość 750N a prawe 1500N.różni wachowcy i autoryzowany serwis nie umią pomóc.

  • A ile przejechałeś od wymiany tego wszystkiego :?: <!-- s:?: --> Musisz wziąść poprwkę, że hamulce muszą się dotrzeć.

  • moze byc to nie rowno zalozone szczenki i dla tego sie tak dzieje

  • przejechalem z 4000km,kola byly zdejmowane chyba ze 30 razy wszystko sprawdzane i ustawiane,odpowietrzane itd.w mojej wersji basic jest jeszcze taka jedna rzecz a mianowicie korektor sily hamowania ale nie taki pod podloga ale kazde kolo ma osobny.montowane sa za pompa bezpośrednio na przewodach hamulcowych.może jaden z nich jest zepsuty.

  • Być może i to on nawalił.

  • dzieki za porady.wymienie jeszcze gumowy przewod hamulcowy przy tylnym kole.moze rozwarstwil sie w srodku i zmniejszyl przekroj.jezeli to nie pomoze to wezme sie za korektor.najgorsze ze FACHOWCY z autoryzowanego serwisu głupa palą i usiłują winę zwalić na szczeki(ferrodo)albo na bębny(topro) a najchetniej to by to wszystko wymienili na swoje i skasowali kosmiczne pieniadze a na przyrzadach wyraznie widac ,ze jak sie zaciagnie reczny to kola hamuja rowno i z odpowiednia sila czyli jasno widac ze to nie wina bebnow ani szczek.

  • witam co powiecie na wymianę bębnów ,na tarcze i klocki ,czy jest to do zrobienia i co by trzeba wymienić.

  • raczej nie jest to do zrobienia no chyba ze wymienisz cała belke ale jak sie myle to niech mnie ktos poprawi bo nie jestem pewien 😄 <!-- s:D -->

  • ze zdjęciami prosimy :super: <!-- s:super: -->
    zwłaszcza punkty mocowania zacisku :piwo: