Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Akumulator

Temat utworzony · 610 Posty · 115634 Wyświetlenia
  • [quote="MirekS"][quote="sobot"]Jakie powinno być napięcie jeżeli akumulator jest zasiarczony?
    [/quote]

    Napięcie które mierzysz masz z regulatora napięcia który znajduje się w alternatorze, a nie z akumlatora. Wartości które podałeś są oki.[/quote]

    Tak, ale te wartości były na naładowanym aku. Mierzyłem po dwóch dniach jazdy i napięcie mierzone po 20km jazdy na trasie spadło do 12.5V (mierzyłem na postoju podczas pracy silnika z włączonymi światłami), to już chyba za mało., po ostrym przegazowaniu podskoczyło maksymalnie do 13.7V. Poza tym przeczytałem w instrukcji od mojego aku (Centra Futura+) że napięcie nie może być niższe od 13.9V ani wyższe od 14.4V, bo w przeciwnym razie tracę możliwość zareklamowania go 😞 <!-- s:( -->

  • Tak tylko który sprzedawca sprawdza [b]Ci[/b] jakie masz ładowanie w autku. Reklamuj i nie przejmuj się.

  • [quote="MirekS"]Tak tylko który sprzedawca sprawdza [b]Ci[/b] jakie masz ładowanie w autku. Reklamuj i nie przejmuj się.[/quote]

    Wiem, tylko nie mam drugiego aku na wymianę, a samochód jest potrzebny, reklamacja może być rozpatrywana przez kilka tygodni.
    Czy mogą się przyczepić do tego że "magiczne oczko" nie jest już zielone? Czy to objaw tego że akumulator już raz się rozładował?

  • Według mnie kolor "magicznego oka" nie jest tu ważny problemem jest, że bateria nie trzyma prądu i [b]Ciebie[/b] jako nabywcę to interesuje. A drugą baterię musisz gdzieś skombinować, mają bodaj 14 dni na rozpatrzenie reklamacji.

  • [quote="MirekS"]Według mnie kolor "magicznego oka" nie jest tu ważny problemem jest, że bateria nie trzyma prądu i [b]Ciebie[/b] jako nabywcę to interesuje. A drugą baterię musisz gdzieś skombinować, mają bodaj 14 dni na rozpatrzenie reklamacji.[/quote]

    Spróbuję, ale najpierw muszę naprawić ładowanie, jutro odbieram samochód od elektryka.

  • Jeżeli masz coś uwalone, to na 99% regulator napięcia, nic innego nie podejrzewam.

  • [quote="MirekS"]Jeżeli masz coś uwalone, to na 99% regulator napięcia, nic innego nie podejrzewam.[/quote]

    Też tak myślałem, ale przyczyna była zupełnie inna. Odebrałem wczoraj samochód i okazało się, że ładowanie było niewłaściwe dlatego, że uszkodziło się koło alternatora ze sprzęgłem jednokierunkowym, czyli kręciło się w obie strony, po wymianie ładowanie jest między 14V a 14,4V.
    Pojawił się za to kolejny problem, nie działa kontrolka od akumulatora. Jak przekręcę kluczyk nie świeci się, czy to spalona dioda, czy coś innego?

  • Byc moze zapomnieli podlaczyc kabelka od alternatora do licznika.

  • [quote="sobot"]Pojawił się za to kolejny problem, nie działa kontrolka od akumulatora. [/quote]

    Podejrzewam, że Ci jej nie podłączyli jak robili z autkiem lub też zrobili jakieś zwarcie podczas sprawdzania co jest uszkodzone i ją spalili. Wracaj do nich niech poprawiają.

  • Dziś rano kontrolka od akumulatora błysnęła i słychać było piknięcie. Wiecie co to może być?

  • [quote="sobot"]Dziś rano kontrolka od akumulatora błysnęła i słychać było piknięcie. Wiecie co to może być?[/quote]

    To jest właśnie objaw problemów z łaowaniem czyli z alternatorem, pojeździj dalej będziesz wdział czy się potarza, jeśli tak czeka Cię powrót do tego magika w ramach reklamacji.

  • Mam problem z akumulatorem, tzn. jakis czas temu nie uzywalem auta przez 2 tyg. i gdy chcialem je uruchomic okazalo sie ze akumulator padl. Ostatnio zostawilem auto na 4 dni i to samo z tym ze akumulator byl prawie nowy ( 2 miesiace). Co moze byc przyczyna takliego zachowania?
    Dzieki.

  • Podejrzewam, że kupiłeś zleżany, a co za tym idzie zasiarczony akumlator.

  • Prawdopodobnie to alarm jest przyczyną rozładowywania sie akumulatora podjedź do elektryka niech to sprawdzi.

  • [quote="remos"]Mam problem z akumulatorem, tzn. jakis czas temu nie uzywalem auta przez 2 tyg. i gdy chcialem je uruchomic okazalo sie ze akumulator padl. Ostatnio zostawilem auto na 4 dni i to samo z tym ze akumulator byl prawie nowy ( 2 miesiace). Co moze byc przyczyna takliego zachowania?
    Dzieki.[/quote]

    alarm i inne odbiorniki załaczone które biora pradzik

    mój orginał wytrzymuje z 5 dni jak stoi przy ścianie budynku ale ja mam dużo odbiorników które jedza pradzik

  • nie mam alarmu w samochodzie, a akumulator wogole sie nie doladowuje podczas jazdy.

  • No to może regulator napięcia ładowania, albo może szczotki się alternatorze zwiesiły

  • [quote="kros"]No to może regulator napięcia ładowania[/quote]

    Jeśli regulator szwankuje pierwszym objawem jest zapalenie kontrolki w zestawie wskaźników - przynajmniej ja tak miałem.

    [b]remos[/b] moim zdaniem powinneś podmienić od np. taty baterię i dokonać obserwacji.

  • Czy ktoś wie jakiej marki Skoda ładuje akumulatory do diesli? W Fabii, którą niedawno kupiłem jest AKUMA CZ UM5 (70Ah 570 A). Auto ma 3 lata więc podejrzewam, że to jest oryginalny akumulator. W swoim starym aucie mam półrocznego Hy-pera 62 Ah 540 A. Zastanawiam się czy nie podmienić. Trochę gorsze parametry ale akumulator prawie nowy.

  • witam
    ostatnio w warsztacie powiedziano mi ze mam za wysokie ladowanie. kiedy zmierzylem wyniosło ok 14,35 przy wylaczonych wszystkich odbiornikach. chcialem sie zapytac czy moze takie byc, czy musze jechac na wymiane regulatora napiecia(ponoc 500zl)
    pozdrawiam