Witaj na forum Fabia Club Polska

Średnie zużycie paliwa w naszych fabiach

Temat utworzony · 392 Posty · 81175 Wyświetlenia
  • 1.2 HTP 64 KM

    Miasto: ok. 6,5-7 (gdy zimno/krótkie odcinki to nawet 😎
    Trasa zwykła 5,3-6,3 (80-110 km/h)
    Trasa szybka i autostrada 6,5-7,8 (120-150 km/h)
    Jazda na klimie dodatkowo 0,5 l/100 km

    To tyle co pamiętam ze wskazań komputera.

    Srednia za zeszły rok: 6,1 (wg kompa i dystrybutora)

    Generalnie nie szaleję, ale jak trzeba powyprzedzać zawalidrogi to gazu i obrotów nie żałuję (bo z moim silnikiem inaczej nic bym nie wyprzedził...)

  • Silnik 1.2 HTP 64KM.
    Spalanie w miescie na poziomie ok 7l, w zimie 7.5
    Trasa przy jezdzie ekonomicznej ok 5.5 l

    U mnie raczej delikatna noga, hamowanie silnikiem itp.
    Jak mam ochote podeptac to nie patrze wtedy na spalanie 😄 <!-- s:D -->

  • Silnik taki jak Zygus, czyli 1,2 HTP 12V 64KM:

    miasto: 6 l - stopa dosc lekka, wskazowka rzadko na 4 tys. obr.,
    poza miastem: 5,7-6 l.

  • u mnie wskazania z kompa wyglądają tak:
    miasto - 7 - 8
    trasa - 5,4 - 6,5, a na autostradzie to tak kolo 7-7,5 (ale noga dość ciężka)

    silnik 1,4 75KM

  • miasto : 6,8-7,5 l/100 km
    trasa: 6,5/100 km przy predkosci 160 km/h
    paliwo tylko verva/oszczedzam srednio 0/5 l na 100 km przy spalaniu i auto dalekj jedzie o jakies 20 km przy zatankowaniu za 100 zl

  • Średnio 8,2 litra gazu w mieszanym, raczej spokojnie.
    [b]Adaś[/b] - jak pozdejmujesz spoilery i 185/60 R14 koła założysz to wróci wszystko do normy 😄 <!-- s:D -->

  • [b]Palą tyle ile widzą[/b] :hyhy: <!-- s:hyhy: -->

    1.4 MPI 60KM+planowana głowiczka.

    A poważnie, na trasie przy spokojnej jeździe - tak jak jechaliśmy do Grudziądza w kolumnie 7.8 LPG ( 100 - 120km/h ), natomiast w drodze powrotnej jak zacząłem jechać swoim stylem skoczyło na 9.3 ( prędkości 140 - 160km/h ). Miasto 9.5 literków LPG.
    Benzynki kiedyś paliła 7.7 w cyklu mieszanym, ale to już historia :rotfl: .

  • To zależy:
    Kilka danych z bieżącego roku:
    [b][color=blue]10570 km średnia 7,52 l/100km [/color][color=red]z czego 65% w mieście [/color]- Kraków [/b]

    np.:

    1. ostatni tydzień stycznia [b]9,2 [/b](20-50 km/h w poslizgu)

    2. średnia dla 1 kwartału [b]7,86 [/b]

    3. natomiast kwiecień-maj juz [b]7,05 [/b]

    4. średnia do dzisiaj [b]7,52 [/b]

    Biorac pod uwagę, iż większość w mieście w godzinach szczytu to chyba nie jest tak tragicznie?

  • 1.4 beznyna (moc unknown)
    tak jak pisalem duzo wczesniej w innych postach:
    trasa - 15l
    miasto - tez do 20l

    Adas mamy podone wyniki ehehhe

  • [quote="Adaś"]1.4 MPI
    Miasto, na benzynie do 20 l/100km
    Trasa, do 14l/100km
    W sume inaczej rzadko jade :niepewny: <!-- s:niepewny: -->
    Fabia to ewidentnie nieekonomiczny samochód 😞 [/quote]

    Adaś a co ty mosz pod machą motor z walcy

  • [quote="Adaś"]1.4 MPI
    Miasto, na benzynie do 20 l/100km
    Trasa, do 14l/100km
    W sume inaczej rzadko jade :niepewny: <!-- s:niepewny: -->
    Fabia to ewidentnie nieekonomiczny samochód 😞 [/quote]

    U mnie jest podobnie,ale jak nie wlejesz to nie pojedziesz. 😄

    [b]No i który nam panowie podskoczy ze spalaniem? :hyhy:

    1.4 MPI 60KM jest nie do pobicia. :przestraszony: [/b]

  • [quote="waku"]1.4 beznyna (moc unknown)
    tak jak pisalem duzo wczesniej w innych postach:
    trasa - 15l
    miasto - tez do 20l

    Adas mamy podone wyniki ehehhe[/quote]

    masz gaz :?: Ja nie wiem jak trzeba jeździć i gdzie żeby spalic w miescie 20 litrów benzyny, tyle palą BMW 325 :kwasny: <!-- s:kwasny: --> i to też przy jeździe dość dynamicznej...

  • [quote="Łukasz"][quote="waku"]1.4 beznyna (moc unknown)
    tak jak pisalem duzo wczesniej w innych postach:
    trasa - 15l
    miasto - tez do 20l

    Adas mamy podone wyniki ehehhe[/quote]

    masz gaz :?: Ja nie wiem jak trzeba jeździć i gdzie żeby spalic w miescie 20 litrów benzyny, tyle palą BMW 325 :kwasny: <!-- s:kwasny: --> i to też przy jeździe dość dynamicznej...[/quote]

    niemam gazu ... caly czas na 2- 3 po miescie , 4i5 juz raczej na obwodnicy i poza miastem 🙂

    bmw 323 e30 na gazie spalilo mi okolo 30litro na 130km ale dosc agresywnie jezdzilem bo testowalem przed zakupem

  • No to waku rispekt :padam: pozdrawiam... dla ciebie to chyba jeszcze nie wykminili ekonomicznego auta 🙂 <!-- s:) -->

    Pozdr.

  • [quote="Łukasz"]No to waku rispekt :padam: pozdrawiam... dla ciebie to chyba jeszcze nie wykminili ekonomicznego auta 🙂 <!-- s:) -->

    Pozdr.[/quote]

    a to powiem ci ze przed fabia i przed golfem g60 byl golf II 1.6TD ktory palil bardzo ladnie bo przy mocniejszej jezdzie do 8l ropy a autko naprawde nie bylo az takim mulem bo potrafilo rozbujac sie do 190 biorac pod uwage stara konstrukcje silnika i jego przebieg ale niesttey podloga poleciala i trzeba bylo sie pozbyc ,potm byl g60 autko ktore potrafilo pryniesc radosc z jazdy chociaz spalanie dochodzilo tez do 20 aleprzy mocy 160KM wiec cos za cos...w Fabi natomiast takiej mocy nie ma 😞 chociaz dokladnie nie wiem jaka jest(chory komp, mapy itd) ale jakos nie narzekam bardzo ladnie zbiera mi sie do 110(z kolega zawsze sie smiejemy ze jak lecimy na 400 to do 110 na rowni jak zawsze a on jezdzi omega B 2.0 16v) potem lekki mul i znow po 130 jakos idzie ...chociaz spalanie jak w takim malym autku jest nie male..pewnie jakbym jezdzil inaczej nie bylo by takie duze 😉 bo ostatnio jechalem na trasie i spalila mi 7l ale przy 90 a wczesniej przy 110 -15litrow moze ciezsza droga byla nie wiem a moze cos pomogl magik w serwisie 😉 jedno co wiem jak dociskam to spala 20l a inaczej jeszcze po miescie nie jezdzilem wiec nie wiem 🙂 pozdro

  • OOO lol !!!
    Adas Ty masz jakies V12 ? ?

    20l w miescie??? sory ale w to nie uwierze.. masz komputer czy sam wyliczales?

    Mi max srednie spalanie po miescie na calym baku (56l) wynioslo 13l (jezdzilem od nagrzania silnika non stop miedzy 3500-5000 obrotow).
    Na trasie pali ok. 6,5-8l i tez jadac ~110km/h

    Wiec nie wiem skad Adas ma takie rekordy 😛 Ja przy chwilowym spalaniu jak ruszam to mam moze z 20l 😛 <!-- s:P -->

    A Ty Waku tez masz 1,4?

  • [quote="Hildek"]

    A Ty Waku tez masz 1,4?[/quote]

    tak i chorego kompa :rotfl: <!-- s:rotfl: -->

  • Widac ze spalanie jest uzaleznione od stylu jazdy, ale rowniez ma na to wplyw stan naszego auta. W przypadku Adasia i Waku musi byc cos nie tak, bo spalanie rzedzu 15-20 litrow jest nei do przyjecia.

  • 15 - 20 ltr to trochę duzo... tyle, a nawet i 22-25 litrow palił moj poczciwy Fiacior 125p rocznik 1976 (potocznie zwany "kredensem" lub "białą strzałą" - jak kto woli 😉 ) nijak nie dało się go wyregulować, a jeździć jeździł tylko i wyłącznie na V-Power z dodatkiem ołowiu, na innych się krztusił :hyhy: <!-- s:hyhy: -->

  • hehe Zygus to jest oczywiste ze spalanie zalezy od stylu jazdy.

    Jak ktos jezdzi "sportowo" to musi sie liczyc, z wysokim spalaniem i co za tym idzie, z duzymi kosztami. Z reszta caly sport to kupa siana, jak ktos nie ma kasy niech lepiej sie za to nie bierze, bo to nie ma sensu 😕 ( btw i tu mam wlasnie problem, bo chce turbo a nie mam kasy hehe 🙂 , a jak bede mial, to co pozniej z paliwem ... 😛 <!-- s:P --> )

    Jak ktos jezdzi "na starego dziadka z denkami od szampana w oprawkach na nosie i w kapeluszu" - czyli ekonomicznie, to raczej nie musi sie martwic o jakies wysokie spalanie.

    To chyba proste - srednia obrotow w silniku w stosunku do calego baku paliwa da Ci wynik 🙂 Im wynik mniejszy tym mniejesze spalanie - logiczne.