Witaj na forum Fabia Club Polska

Instalacja gazowa

Temat utworzony · 18 Posty · 6864 Wyświetlenia
  • Dzisiaj dokonałem przeglądu gazu w fabii, wszystko oki 🙂 <!-- s:) --> , poniżej przedstawiam troszkę statystyk:
    Przebieg na LPG - 45 tys km minus 1000 km na jazdę na PB zostaje 44000 km.
    Średnie zużycie gazu 9 litrów, a zużycie benzyny 7.7 litra.
    Przyjmuję w wyliczeniach średnio:
    1 litr LPG - 1.96 zł
    1 litr PB 95 - 4.19 zł

    [b]LPG & PB 95[/b]

    1. Na 44 tys km potrzeba:
    • 3960 litrów gazu
    • 3388 litrów benzyny
    1. Koszty:
    • LPG - 3960*1.96=7761.60 zł
    • Pb 95 - 3388*4.19=14195.72 zł
    1. Różnica w kosztach:
    • 6434.12 zł
    1. Koszty poniesione w związku z gazem:
    • montaż 2250 zł
    • przeglądy 150 zł
    1. Różnica w kosztach po odliczeniu kosztów montażu i przeglądu:
      6434.12-2250-150=4034.12 zł

    Czyli po przejechaniu 44 tys km pozostało w kieszeni 4034.12 zł.
    :super: :hurra: :super: :hurra: :super: :hurra: :super: :hurra: :super: :hurra: :super: :hurra: :super: :hurra: :super: :hurra: :super: :hurra: :super: :hurra:

    Teraz mogę iść na małe co nie co: 🙂 :piwo: 🙂

  • Mam dokładnie taki sam przebieg na LPG i takie same oszczędności. 😄 <!-- s:D -->

  • 44 tys km w ciagu roku??
    No tak jesli ktos jezdzi sporo to wiadomo ze taka operacja jest ekonomicznie poprawna.
    Choc nie wiem czy w twoim przypadku przy przebiegu ok 45 tys rocznie nie oplacil by sie bardziej diesel :hyhy: <!-- s:hyhy: -->

    Teraz nawet jak gaz podrozeje to i tak jestes caly czas na plus tyle tylko ze mniejszy

  • [quote="Zygus"]44 tys km w ciagu roku??
    [/quote]

    Nie w ciągu roku tylko 23 miesięcy, tyle minęło odkąd założyłem gaz. Czyli średnia miesięczna 1956 km. Odkąd kupiłem frytkę fabia trochę odpoczywa 🙂 <!-- s:) --> . Tak to byłoby sporo więcej.

  • To w takim razie popelniles blad chyba. Bo przeglad przy gazie trzeba robic co roku, a w swoich obliczeniach policzyles go raz. Wiec kolejne 150zl musisz doliczyc 😛 <!-- s:P -->

  • Zygus-czepiasz się 😄 <!-- s:D --> .Z przeglądami jest tak. Pierwszy po 3 latach, założyłem gaz 1,5 roku temu i przejechałem 45 tyś. km.Drugi jest na 2 lata, potam co rok, więc należy doliczy
    jeden dodatkowy w przypadku MirkaS i póżniej różnicę pomiędzy przeglądem bez gazu a przeglądem z gazem. Czyli nie jeszcze raz 150zł tylko 150 odjąć cena za normalny przegląd .
    Pozdrowienia Zygus 🙂

  • wiem wiem, tylko zartowalem 😄 <!-- s:D -->
    Oszczednosci to i tak nie pomnijesza

  • Na dzień dzisiejszy moje przeglądy wyglądają tak:

    • 15000 - 30 zł
    • 30000 - 40 zł
    • 45000 - 30 zł
      Jeden przegląd techniczny który kosztował 150 zł, bez gazu byłoby 100 zł. Także [b]ZYGUS[/b] tak jak podałem 150 zł razem i ani grosza więcej 🙂 <!-- s:) -->
  • [quote="MirekS"]Na dzień dzisiejszy moje przeglądy wyglądają tak:

    • 15000 - 30 zł
    • 30000 - 40 zł
    • 45000 - 30 zł
      Jeden przegląd techniczny który kosztował 150 zł, bez gazu byłoby 100 zł. Także [b]ZYGUS[/b] tak jak podałem 150 zł razem i ani grosza więcej 🙂 <!-- s:) -->[/quote]

    hmmm 30+40+30+50=150 i ani grosza wiecej ? 😛

  • [quote="Hildek"][quote="MirekS"]Na dzień dzisiejszy moje przeglądy wyglądają tak:

    • 15000 - 30 zł
    • 30000 - 40 zł
    • 45000 - 30 zł
      Jeden przegląd techniczny który kosztował 150 zł, bez gazu byłoby 100 zł. Także [b]ZYGUS[/b] tak jak podałem 150 zł razem i ani grosza więcej 🙂 <!-- s:) -->[/quote]

    hmmm 30+40+30+150=150 i ani grosza wiecej ? 😛 [/quote]

    [b]Hildku[/b] NIE 30+40+30=100. Do tego należy dodać tylko 50 zł, dlatego, że gdybym nie miał gazu zapłaciłbym 100 zł, a, że mam gaz to zapłaciłem 150. I wynik końcowy wynosi 150, a nie 250 🙂

  • Witam Panie i Panów,
    mianowicie mam pytanie czy mieliście już doświadczenie z instalacjami gazowymi montowanymi w Warszawie, bądź ewentualnie na terenie woj.mazowieckiego? Czy moglibyście polecić kogoś kto rzeczywiście potrafi zamontować porządnie instalację? Dodam, że samochód jest na gwarancji, także wchodzi pewnie tylko w grę Landi Renzo i niestety w ASO. Słyszałem, że BRC jest lepsza- aczkolwiek tylko od jednego gazownika-montera. Chyba, że jesteście zdania, że lepiej poczekać i po gwarancji założyć BRC???... Tak czy inaczej proszę o wypowiedzi osób które w Warszawie bądź na terenie mazowieckiego zakładali instalacje gazowe. Najlepiej do takiego samego silnika, aczkolwiek inne wpisy także bardzo mile widziane 🙂 <!-- s:) -->
    pozdrawiam

  • Witam,
    czy ktoś z Państwa miał do czynienia z ASO Wimar na Modlińskiej w Warszawie?
    Chciałbym założyć instalacje gazową. Jest możlwość u nich nie tracąc gwarancji za 3,3tys zł- tylko że gwarancję dają oni przez okres 2 lat, a nie wszystkie ASO na terenie całego kraju. Bądź jest też opcja za 4tys zł i gwarancja Skoda Polska. Chętnie też wysłucham doświadczeń osób, które serwisowały tam instalację, niekoniecznie zakładały. Z racji tego, że dobrze założona instalacja to 80% sukcesu chciałbym się upewnić.

  • Witam wszystkich klubowiczów,
    posiadam nowy samochód, który z przyczyn oszczędnościowych chcę przerobić na gaz w Wawie Wimar na Modlińskiej. Za jakieś dwa, trzy tygodnie będzie zakładana instalacja. Nikogo nie posądzam i mam nadzieję, że nie będę miał takiej nieprzyjemności, lecz chciałbym stworzyć dokument formalno-prawny. Dokument miałby zawierać oświadczenie dealera, że gdy samochód będzie w trakcie zakładania instalacji gazowej i zdarzyłaby się sytuacja, że ktoś mało rozważny chciałby nagle "przetestować" sobie moją Fabię i spowoduje wypadek salon zobowiązuje się najlepiej do pokrycia kwoty fakturowej kupna samochodu. Bądź do całkowitego pokrycia napraw przez wybrany przeze mnie serwis. Chciałbym się także zabezpieczyć przed sytuacją, gdy podmnieniane są części w samochodzie. Jednak nie wiem(jeszcze...) jak to ująć.
    Czy ktoś z Was przygotowywał tego typu dokument, bądź podać mi adresy, numery, maile do osób które by mi w tym pomogły. Nawet za opłatą.

    pozdrawiam,
    synek

    P.S. Są różni ludzie, różne przypadki(nie ogólniam oczywiście jednak przezorny zawsze ubezpieczony)

  • Jesli chodzi o pierwszy warunek to napisz po prostu, ze dealer oswiadcza, iz z momentem oddania przez Zleceniodawce samochodu do naprawy, dealer przejmuje calkowita odpowiedzialnosc za powstale ewentualne uszkodzenia samochodu i zobowiazuje sie do zaplaty za naprawe auta w dowolnym serwisie wskazanym przez Zleceniodawce lub (w przypadku niemoznosci naprawy) zaplate cene nowego auta z tym samym wyposazeniem. W przypadku naprawy samochodu uszkodzonego z winy Zleceniobiorcy, Zleceniobiorca zobowiazuje sie rowniez do niezwlocznego zwrotu poniesionych przez Zleceniodawce kosztow w terminie do 7 dni na rachunek bankowy nr... lub w siedzibie Zleceniobiorcy po okazaniu niezbednego dokumentu potwierdzajacego kwote naprawy.

    Pisalem na szybko wiec popraw conieco. Oczywiscie jestli bedizesz poslugiwal sie terminami Zleceniobiorca i Zleceniodawca musisz na poczatku oswiadczenia wyszczegolnic kto jest kim itd. Lepiej wywalic te okreslenia i wpisac nazwe aso - reprezentowany przez itd.
    Jesli chodzi o tresc drugiego oswiadczenia to pytanie brzmi czy jest wogole sens cos takiego umieszczac ? I tak tego do konca nie zweryfikujesz, a jesli bedziesz twierdzil ze cos podmienili, to bedziesz musial im to udowodnic. W jaki sposob to zrobisz ? Pozostaje jedynie sfotografowac cale auto w wzdlu w szerz. 🙂 Wydaje mi sie, ze podobnie jest z pierwszym postanowieniem.. no chyba ze rozstrzaskaja ci auto tak mocno, ze bedzie sie nadawalo na zlom 😛 <!-- s:P -->

  • Witam myślałem juz wczesniej o załozeniu gazu do pszczoły,ale teraz podjełem decyzje ze zakładam.Moje pytanie jaka instalacje polecacie ale bardziej mnie interesuje jakis dobry warsztat w Gdańsku i okolicach,czekam na odpowiedzi i pozrdawiam oraz życze Szczesliwego Nowago Roku i Wesołych Świąt.

  • [quote="dawzo007"]Witam myślałem juz wczesniej o załozeniu gazu do pszczoły,ale teraz podjełem decyzje ze zakładam.Moje pytanie jaka instalacje polecacie ale bardziej mnie interesuje jakis dobry warsztat w Gdańsku i okolicach,czekam na odpowiedzi i pozrdawiam oraz życze Szczesliwego Nowago Roku i Wesołych Świąt.[/quote]

    Witam!

    Mogę polecić Instal-Gaz Robert Kasperski - przy dworcu w Gdyni (od tyłu poczty dworcowej).

    ul. Janka Wiśniewskiego 3, Gdynia, tel. 58 7212612

    Kiedyś byli na Obłużu na parkingu Dalmoru na Kuśnierskiej.

    We wrześniu 2009 r. założyłem tam sekwencję Stag-4 (kosztowało mnie to 2400 PLN). Instalacja założona bardzo przyzwoicie (wszystko na swoim miejscu, estetycznie, sprawnie). Moje auto to Fabia 2002 r., silnik AZE (1,4 mpi 60 KM). Zdecydowałem się, ponieważ paru moich znajomych zakładało tam instalację i byli zadowoleni, a przy tym cena była dobra na tle innych warsztatów.

    Instalacja działa bez problemu (ponad rok). Gdy miałem jakieś wątpliwości, wystarczyło podjechać i zapytać, pogadać - w razie potrzeby Panowie wytłumaczyli, względnie wprowadzili poprawkę.

    Auto pali ok. 10-10,5 l gazu/100 km (nie przywiązuję szczególnej wagi do eco-drivingu).

    Polecam z czystym sumieniem 🙂

  • Cześć,
    Czy ktoś Was może polecić warsztat w Warszawie, który zajmuje się gazem? Mam instalację Prins, której nie używałem ok. 1,5 roku. Teraz chciałbym znowu korzystać z tańszego paliwa 🙂 <!-- s:) -->

    Pozdrawiam,
    Paweł.

  • Witam,
    polecam gazownika z burakowskiej 14. Przy rondzie radoslawa. Ja się tam serwisuje dobre 3 lata. Ludzie sobie chwalą tego gazownika. Firma nazywa się power gas. Pan Paweł tel. 603477143. Zadzwon zapytaj się czy będzie ci w stanie pomóc. Teraz w środę będzie pracował to możesz do niego dryndnąć.

    pozdrawiam