Witaj na forum Fabia Club Polska

Amortyzatory - temat zbiorczy

Topic created · 227 Posts · 51704 Views
  • [quote="mdr"][quote="MirekS"]Obowiązkowo masz dwa lata gwarancji, pamiętaj tylko, że z amorami to tak jak z hamulcami zawsze wymienia się parami, więc w żadnym wypadku nie zgadzaj się na wymianę jednego.[/quote]

    Dzięki. Tylko oni mi powiedzą, że ten jest zepsuty, więc nie będą wymieniać drugiego.[/quote]

    Ale oni łaski nie robią, nie wymiana drugiego może Cię w krytycznej sytuacji ( ostre hamowanie ) doprowadzić do wypadku, podczas ostrego hamowania może Cię mocno ściągnąć, a nawet obrócić, nie wspominając o tym, iż jak masz ABS to on może totalnie zgłupieć bo jedno koło straci przyczepność, a drugie nie. Nie wiem jak skoda, ale nissan wiem, że wymienia obydwa amory bez problemu, natomiast z fiatem wiem, że są poważne przejścia jeśli chodzi o wymianę tego teoretycznie dobrego, ja tam na Twoim miejscu bym nie popuścił.

  • [quote="MirekS"]Nie wiem jak skoda, ale nissan wiem, że wymienia obydwa amory bez problemu, natomiast z fiatem wiem, że są poważne przejścia jeśli chodzi o wymianę tego teoretycznie dobrego, ja tam na Twoim miejscu bym nie popuścił.[/quote]

    I wszystko jasne. Pan w serwisie w Wieliczce był łaskaw dać na czas naprawy auto zastępcze (fabia sedan LPG) i po powrocie nawet grosza nie wziął za paliwo. Do tego powiedział, że to dla niego wymiana obu amortyzatorów jest rzeczą oczywistą, choć jak niestety później się okazało, nie mieli ich na stanie i muszę tam jechać za jakiś czas raz jeszcze. Tradycyjne trzaski zawieszenia z przodu zostały wyeliminowane, ale tutaj pan się trochę pogubił i chciał abym zapłacił 240zł za usługę, więc przypomniałem się, że to jest naprawa gwarancyjna. Zaglądnął w mądre kartki i przeprosił za pomyłkę.

  • Witam.
    Czy wymieniał już ktoś amortyzatory tylne.Mam 87 tyś. ostanio sprawdzałem i mam 50% tłumienia. Chcę je wymienić. Możecie mi polecić jakąś firmę sprawdzoną, czy te wg linku są OK.
    http://skodaczesci.pl/oferta/czesc.php?id=771<!-- m -->
    Proszę też o informacje, czy wymienić cały amortyzator z uchwytem i odbojem czy tylko sam amortyzator.

  • Trzeba przyznac konkretny opis 🆗 <!-- s🆗 -->

  • Jeszcze nie wymieniałem to nie pomogę :rozpacz: <!-- s:rozpacz: -->, ale prosiłbym Cię byś przy wymianie zrobił ładny opis i jeszcze jakby zdjęcia były to super dodali byśmy to do działu [b]zrób to sam[/b].

  • [b]pstomaszki[/b] dzięki za pomoc w realizacji działu [b]zrób to sam[/b] :zdrowko: <!-- s:zdrowko: -->

  • [b]wowik[/b], w twoim przypadku to jedyna rada jedchac do ASO i nie dac sie zbyc.

  • Jakby by podskakiwali nastrasz ich pismem do poznania.

  • Proponuje sprawadzić łącznik stabilizatora jeszcze, u mnie tak pykało przy skręcaniu na postoju, mechanik stwierdził że to łożysko amortyzatora. Po wymianie okazało się że dalej pyka. Odkręcił łącznik i okazało się że to było powodem. Po zmianie na nowy łącznik problem zniknął.Okazało się że łącznik się zapiekł. (Łożyska przy ok 105 tyś km też miały już luzy).

  • [quote="Bartek1112"] Smiesza mnie ludzie straszacy poznaniem, telewizja czy gazeta - zenada wtedy nic nie zdzialasz [/quote]

    W takim razie śmiej się do rozpuku - miłego ...

    Z tym działaniem to się grubo mylisz, od wielu osób już słyszałem, że dzięki temu wiele zyskali mimo wypięcia się [b]ASO[/b], mało tego krakowska [b]Emida[/b] między innymi dzięki pismom straciła możliwość napraw i przeglądów [b]SUPERB-a [/b]. Jeśli tak cenisz sobie [b]ASO[/b] zapraszam z octą do emidy, jak [b]Ci[/b] ją raz spi...szą i jeszcze zapłacisz za to niezłą sumkę to śmiem twierdzić, że będziesz w pierwszym rzędzie stał ze skargą, będziemy widzieć czy [b]Ci[/b] będzie wtedy tak do śmiechu.

  • [quote="Bartek1112"]A co do dzialania to wlasnie sie nie myle pracuje w ASO skody 🙂 <!-- s:) --> znam to od naszej strony.[/quote]

    Ja nie pracuję w [b]ASO[/b], ale mam w nm kolegę i wiem ile te pisma już szkód narobiły, że u [b]Was[/b] jeszcze nie to tylko kwestia czasu.

    [quote="Bartek1112"]Nieznam serwisu Emidy ale z taka glupota jak pykanie przy skrecaniu radzimy sobie od reki[/quote]

    To gratuluję :hurra: profesjonalizmu.

  • [quote="Bartek1112"]Wezma twoje auto i jezeli nie bada mogli odrazu zdjagozowac to na naprawe maja miesaic 🙂 Poznan ci to samo odpowie 🙂 <!-- s:) --> . Smiesza mnie ludzie straszacy poznaniem, telewizja czy gazeta - zenada wtedy nic nie zdzialasz a nastepnym razem strzykna ciebie tak po kieszeni ze usiadziesz, zrobia adnotacje w komputerze ze jestes h.. klient itd.
    dla mnie to sa lozyska kolumny mcpersona i dodatkowo geometria do ustawienia. Byc moze dlatego nieslyszysz pykania podczas jazdy bo tak nie krecisz kierownica do oporu jadac prosto czy po luku
    _________________[/quote]

    Ale za czym wymienisz łożyska mcpersona to najpierw odkręć łącznik stabilizatora i wtedy sprawdź czy przy skręcie nie "pyka", szablonowe podejście do problemu pozbawiło mnie prawie 200zł za niepotrzebnie wymienione części. 🆗

  • [b]Bartek1112[/b] no nie oburzaj się 🙂 <!-- s:) -->, akurat to szablonowe podejście nie miało miejsca w serwisie skody, tylko u prywatnego mechanika. Sam swoją (byłą Fabię ) serwisowałem od początku do końca w Skodzie tj. do 105 tyś km, teraz poszła w inne ręce. Teraz czekam na odbiór Octavii II w InterAuto w Krakowie i pewnie będę ją tam dalej serwisował.

    PS. InterAuto raz czy dwa razy mi podpadło ale w jakiś pierdołach. 🙂

  • [quote="adam12"]Witam!
    Ostatni zauwazyłem dziwne pykanie przy skręcaniu kół. Dzieje się to tylko po prawej stronie. Stojąc na postoju i skręcając kierownicą słychać niezbyt głośne pstrykanie, pykanie. Na pełen skręt jest ich około 5 - 7. Co to może być? W czasie jazdy raczej nie słychać stuków.

    Pozdrawiam.[/quote]

    [b]Hej...[/b]
    Miałem to samo. :zakrecony: Przebieg 110kilokm. Podczas kręcenia kierownicą w miejscu, słyszałem pykanie, trzaskanie - mocne z prawej strony i słabsze od str kierowcy. Części kupiłem w sklepie (łożysko w gumowo-plastikowej osłonie) koszt 40 zł za sztuke - bo zrobiłem 2 strony przy okazji wymiany sworznia od str kierowcy (40zł), w serwisie koszt 89zł za sztuke łożyska. Miałem wybity sworzeń od str. kierowcy więc zdecydowałem się na wymianę tych łożysk na przednich amorach. 3 dni temu robił mi zaprzyjaźniony warsztat za 150zł - wraz z wymianą sworzania wahacza od str kierowcy. :super: W tej cenie było ustawienie zbieżności. W ASO bym zostawił grubo ponad 2,5 raza. :ups: Niewarto. Jeżeli auto nie ma już gwary to wg mnie nie ma co dawać im zarabiać. Moja Fabia 1,4 50kW Sedan Comfort jest z 09.2001 roku a w ASO do 08.2006roku (do przeglądu 5-cio letniego) zostawiłem już w sumie 4562,20zł (przeglądy roczne i oleje, filtry powietrza, oleju, przeciwpyłkowe, świece, klocki hamulcowe, - normalna ekspolatacja, odboje amorów, łączniki stabilizatorów-nie będępisał ile razy, sterownik poduszki powietrznej, cylinderki hamulców, poduszki konsoli :dobani: :dobani: :dobani: :dobani: :dobani: . Od tej pory w serwisie wymieniam tylko olej i to chyba też jest błąd, ale nie będę się rozpisywał dlaczego, może next time. :zdrowko: <!-- s:zdrowko: -->
    Dodam że po 95 kilokm wymieniłem jeszcze rozrząd (99zł sklep) - dało się słyszeć, pompę wody bo już ciekła (185zł klep), łożysko przedniego koła 140zł, no i ostatnio poduszka amora z łożyskiem po 40zł za szt.
    Myślałem że Fabia jest trwalsza, ale chyba następnym moim autem będzie T....A.
    Pozdr

  • [quote]Myślałem że Fabia jest trwalsza, ale chyba następnym moim autem będzie T....A. [/quote]
    A Świstaki siedzą i zawijają czekoladę w sreberka :hurra: <!-- s:hurra: -->

  • [quote="adamoniutek"]T....A[/quote]

    Tavria??

  • [quote="adamoniutek"]T....A[/quote]

    a moze Thalia :?: :zakrecony: :dobani: <!-- s:dobani: -->

    a moze Ferrari Testarossa :?: :hyhy:

  • [quote="adamoniutek"]następnym moim autem będzie T....A.[/quote]

    [b]T[/b]atr[b]A[/b] :?: :niepewny: <!-- s:niepewny: -->

  • Co by nie bylo nie warto sie przesiadac 😛 <!-- s:P -->

  • a moze TandetA 😛 <!-- s:P -->

Log in to reply