Witaj na forum Fabia Club Polska

Montaż czujników parkowania

Topic created · 55 Posts · 20629 Views
  • [b]rob3rt[/b], mając wyświetlacz na widoku widzisz z której strony masz przeszkodę..

  • zgadza się, ale zwykle i tak się zbliża do w miarę prostej powierzchni jak np. ściana, czy inny samochód. Od jakiej wysokości przeszkody czujnik już zacznie pikać? Takiej średniej wysokości krawężnik już złapie?

  • Musiał byś poczytać specyfikację tych czujników.

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 23-04-2012, 16:35[/i] ][/size]
    Sam nie mam takich czujników, aczkolwiek myślałem kiedyś nad nimi 🙂 <!-- s:) -->

  • [quote="zdono"]mając wyświetlacz na widoku widzisz z której strony masz przeszkodę..[/quote]
    "na widoku" to pojęcie względne 😛 <!-- s:P -->
    ja cofałem "na lusterka" i wyświetlacz miałem całkiem z lewej strony, z kolei spotkałem się z montażem pod górnym progiem klapy bagażnika - wtedy widać w lusterku co i jak. ale wg mnie to utrudnia / zmiejsza otwór ładunkowy.
    wyświetlane odległości były "prawie" dokładne - pod warunkiem że parkujesz pod ścianą 😛 , z drzewami i słupkami róznie bywa - sam sie przekonałem 🙂
    jak czujki masz dobrze założone to krawężników nie łapie.

  • http://moto.allegro.pl/czujnik-parkowania-beeper-innowacyjne-sensory-i2271215999.html<!-- m -->

    wybrałem takie, są trochę droższe niż zwykłe ale dałem się naciągnąć na opis sprzedawcy 😉 a po za tym co uważam za największy atut, są matowe a do skodzinki takie błyszczące czarne jak są na aukcjach nawet za 60zł uważam że wyglądałyby co najmniej śmiesznie 😛 Jak myślicie, chyba im najbliżej do wyglądu oryginałów? 😉

  • wygladaja dobrze 😉 ja mialem w "jedynce" fabryczne to byly w kolorze nadwozia.. (prawie napewno) 😄 <!-- s:D -->

  • Ja mam fabrycznie zamontowane w czarnej listwie więc nie ma problemu, że nie są malowane 🙂 <!-- s:) -->

  • Witam właśnie zastanawiam się nad kupnem czujników parkowania o takich:

    [url=http://allegro.pl/czujnik-cofania-parkowania-lusterko-8-sensorow-i2291606484.html]czujniki:)[/url]

    Ktoś może już takie coś zakładał? chce czujniki z wyswietlaczem a jakoś nie przekonują mnie te na przyklejane na deske.

    Mam Fabie 1.4 100km Sedan z 2004 i się zastanawiam czy te lusterko będzie pasować no i jak schować od niego kabel bo od czujników to albo pod samochodem albo po podłodze ciągnąć tak? Może ktoś mi zdradzić sposób montażu.[url=http://allegro.pl/czujnik-cofania-parkowania-lusterko-8-sensorow-i2291606484.html]czujniki:)[/url]

  • [quote="nicram"]Ja mam fabrycznie zamontowane w czarnej listwie więc nie ma problemu, że nie są malowane 🙂 <!-- s:) -->[/quote]

    właśnie o to mi chodziło, leci już do mnie kurier, jak bede montował to postaram się zrobić pare zdjęć, wiem że relacja z takiego przedsięwzięcia jest mało szałowa ale to będzie dla mnie i tak sukces jak zadziała 😉

    [quote="darnok90"]czujniki z wyswietlaczem a jakoś nie przekonują mnie te na przyklejane na deske.[/quote][b]darnok90[/b],

    mnie one całkowicie odtrącają i zalatują mi chińszczyzną z sosem słodko kwaśnym, wolałbym mieć w miejsce tego wskaźnik od turbo sprężarki, gdybym ją oczywiście miał 😄

    w lusterku to fajna sprawa ale jak dla mnie za duża ingerencja w "fabryczność" której jestem (staram się być) zwolennikiem 😉

  • Wszystko fajnie, ale lusterko to tylko nakładka na zwykłe. Poza tym oryginalne lusterko jest przyklejane do szyby, o ile sie nie mylę, więc nei dasz rady schować kabli ;] Poza tym 8 czujników? Ja mam 3 fabryczne i są wg mnie super. To małe auto i 3 czujniki wystarczają, ewentualnie dałbym 5, żeby na rogach były bardziej umieszczone. Ale jak dla mnie jest ok, to nie będę zmieniał 🙂 <!-- s:) -->

  • nie no kawalek kabla to bedzie widac przy lusterku ale cy da się jakoś reszte kabla wsadzic miedzy szybe a podsufitke?

  • a co to za problem? tylko pytanie czy trzeba będzie zdejmować podsufitkę czy dasz radę go przecisnąć jakoś

  • Z tego co się przed chwilą przygladalem to dam rade wcisnac ten kabelek:)

  • [quote="Torrence"] Poza tym 8 czujników? Ja mam 3 fabryczne i są wg mnie super. To małe auto i 3 czujniki wystarczają, ewentualnie dałbym 5, żeby na rogach były bardziej umieszczone. Ale jak dla mnie jest ok, to nie będę zmieniał [/quote]
    Jest 8 czujników, bo 4 na przód i 4 na tył auta 😉 <!-- s;) -->

  • Ale wtopa 😄 <!-- s:D -->

  • [quote="zdono"][quote="Torrence"] Poza tym 8 czujników? Ja mam 3 fabryczne i są wg mnie super. To małe auto i 3 czujniki wystarczają, ewentualnie dałbym 5, żeby na rogach były bardziej umieszczone. Ale jak dla mnie jest ok, to nie będę zmieniał [/quote]
    Jest 8 czujników, bo 4 na przód i 4 na tył auta 😉 <!-- s;) -->[/quote]

    wlasnie:) a różnica ceny miedzy 6 a 8 jest niewielka a na sam tyl to tez troche lipa bo przodu nie widze xd moze jestem za niski ^^

  • no dobra a powiedzcie mi, jak i kiedy działają czujniki z przodu? Te z tyłu są pod światło cofania i reagują na wsteczny a z przodu? Kiedy się załączają czujniki i zaczynają pikać? W korku będą wyły cały czas? 😉 <!-- s;) -->

  • czujniki sprzodu zawsze wlacza sie recznie 😉 wlacznik najczesciej montuje sie tam gdzie masz wolne miejsce pod radiem 😉 <!-- s;) -->

  • z tego co czytalem to przednie sa podlaczone do swiatel stopu i reaguja dopiero jak przed toba pojawi sie przeszkoda w odleglosci max 2m wtedy pikaja:)

  • [quote="darnok90"]z tego co czytalem to przednie sa podlaczone do swiatel stopu i reaguja dopiero jak przed toba pojawi sie przeszkoda w odleglosci max 2m wtedy pikaja:)[/quote] a jak stoisz w korku i jest tak równo że nie trzeba trzymać hamulca? to wtedy może walnąć Cię coś z przodu 😛 <!-- s:P -->

    [quote="Havier"]czujniki sprzodu zawsze wlacza sie recznie 😉 [/quote] o i to byłoby najbardziej sensowne ! 🙂

Log in to reply