Witaj na forum Fabia Club Polska

Anteny CB

Temat utworzony · 97 Posty · 45077 Wyświetlenia
  • [quote="Wojtas"]a wlasnie .. takie anteny wyrzadzaja jakies szkody lakiernicze :?: <!-- s:?: -->[/quote]

    Jak się jest takim nadgorliwcem, jak ja, to tak.

    Antenę mam na magnes, magnes na gumowej podstawce. Stawiam antenę na dachu w razie potrzeby. Na początku robiłem tak: by uniknąć rys brałem preparat do mycia szyb, psikałem na dach, ścierałem to papierowym ręcznikiem. Efekt - ładna ryska od jakiegoś ziarnka piasku. Ale to nie koniec.
    Zacząłem robić to ostrożniej. W pewnym momencie antena została na parę dni na dachu - był upał, potem deszcz. Efekt: gumowa podkładka weszła w reakcję z lakierem i przy ściąganiu anteny zerwałem kawałek bezbarwnego lakieru 😕 (kolor został nienaruszony.

    Prawdopodobnie przyczyną było używanie preparatu do mycia szyb, który zawierał ocet - kolega mnie ostrzegał, żeby nie psikać tym po lakierze, ale nie słuchałem..

  • Może jakieś mydło w płynie będzie dobre na takie "psikanie" ?

    Pozdrawiam
    sid

  • ostatecznie padlo na Harrego 3 ASC oraz antena President Dakota .. ale tymi akcjami z lakierem to mnie martwicie 😛 <!-- s:P -->

  • jak pojawi się rysa to zawsze możesz w tym miejscu postawić antenę i nie będzie widać 😛 <!-- s:P -->

  • tez wyjscie 🙂 <!-- s:) -->

  • a ja mam Midland Alan 109 + Sirio Ml145 i szczerze to śerdnio jestem zadowolony. A jak się ktoś liczy z zakupem radia to odradzam Presidenty bo tylko niektóre modele działają w zakresie FM / AM i wszystkie cenowo powyżej 500zl. nasza kochana Unia Europejska dąży do wprowadzenia na całym swym terenie jednego zakresu FM co prawdopodobnie kiedyś nastąpi i u nas a miałem okazje używać jakiegoś inteka w zakresie FM i była rewelacja więc nie wiem czy jest sens wydawać fury kasy na markowe radio jak o połowe tańsze działa tak samo. no ale co kto lubi. trzeba tylko pamiętać żeby radyjko działało w dwóch zakresach

  • Widzę Wojtuś, że decyzja zapadła, antenę bierzesz tą co ja mam - będziesz z niej zadowolony :hurra: <!-- s:hurra: --> , natomiast radyjko zobaczysz, jeszcze nie miałem osobiście z nim do czynienia, ale na pewno nie jest gorsze od mojego.

  • decyzja podjeta .. teraz tylko czekam na zastrzyk gotowki i bedzie mozna zrealizowac inwestycje 🙂 <!-- s:) -->

  • Ja posiadam obecnie unidena pro 520xl wraz z anteną sirio as-100.
    Dokupiłem od razu miernik żeby nigdzie nie jeździć, sam zestroiłem antenkę, swr bardzo dobry 🙂 <!-- s:) -->

    Zestawu nie zamierzam zmieniać, jedyne co to może dokupię większy magnes, bo przy 160km/h mam pewne obawy czy antena na magnesie 9cm nie odfrunie 🙂

    Pozdrawiam.

  • jak nie masz szpachli na dachu to spokojnie wytrzyma. też mam takiej srednicy magnes (producent daje gwarancje do 160 km/h) i przy 200 nawet nie drgnie z miejsca.

  • ja mam pospolitego Hastlera (tego najtańszego) i na dachu przy 190 km/h wytrzymał, na naklejce 🙂 <!-- s:) -->

  • Mój magnes również 190km/h wytrzymał.

  • no to od dzisiaj dolaczylem do spolecznosci mobilkow 🙂 zestaw Prezio Harry 3 + Prezio Misouri 🙂 miejsce montazu tak samo jak enemik (mozna zobaczyc kilka postow wczesniej) ... testowane na trasie Myslowitze - Chrzanów .. pierwsze wrazenie bardzo dobre 🙂 <!-- s:) -->

  • Pytanie do Mobili z FCP 🙂 <!-- s:) -->

    Mam stare radio Cobra - używam go od kilku lat i w zasadzie nigdy nie było z nim problemów. W zestawie miałem antenkę Hustlera. Na poprzednim aucie zestaw ten działał bez zarzutów - po zakupie Skody zaczęły się problemy. Nie wiem czy powinienem wykonać strojenie anteny, jeśli chcę ją wozić na klapie bagażnika (z takimi opiniami się spotkałem). Ponieważ antena jest stara i mocno zniszczona kupiłem nową - odpowiednik President Misouri. Radio zaczęło działać dziwnie - odbiór mam wrażenie iż jest na dobrym poziomie (choć jadąc po Warszawie jest wyjątkowo cicho, co może świadczyć o jakimś problemie). Jeśli naciskam przycisk nadawania, słyszę swój jakby zniekształcony głos we własnym głośniczku - dodatkowo pojawiają się zakłócenia w głośnikach audio... Spotkał się ktoś z Was z takimi objawami? Czy niezestrojona antena może dawać aż tak dziwne skutki? Ile kosztuje zestrojenie anteny? Byłem w jednym miejscu w Warszawie, ale jak cenę mi powiedziano to wyszedłem 😉 No i efekty są takie jak opisałem.

  • Strojenie anteny powinno kosztować jakieś 20-30 zl, przynajmniej taką cenę mnie podano, choć miałem gratis w cenie zakupu anteny. Porady na opisane przez ciebie problemy nie znam, ale polecę Tobie jedynie http://www.cb-forum.pl<!-- m --> może tam coś znajdziesz.

  • Polecam kontakt z
    [url]http://autoradia.pl/kontakt.php[/url]
    z Al. Jerozolimskich. 2 chłopaków o dosc duzym doswiadczeniu.
    Mi robili instalacje i przekładki w 3 samochodach, dobierali radio, antene, stroili... i wszystko pieknie śmiga.

  • miernik SWR i sam sobie zestroisz. zasada wcale nie jest taka trudna. pamietaj ze zawsze dostraja sie antene do samochodu a nie do radia! wiec ten sam zestaw zestrojony pod jeden samochod bedzie zle dzialal pod drugim. ciezko znalezc typa ktory ma o tym jakies pojecie. zasada jest taka ze na mierniku na kanale 19 wartosc powinna wynosic wiecej jak 1 i mniej jak 1.5. idealnie bylo by na przyklad 1.2. sprawdza sie zakres od 1-20. czyli, najpierw na kanale 1 a potem na 20 i ewentualnie na 40 choc wedlug mnie to sie mija z celem bo i tak zadko uzywa sie przeciez ktoregokolwiek kanalu poza 19. nie tnij od razu anteny jezli wysuwasz ja do gory a wartosc na 20 rosnie, czasem wlasnie na samym koncu bata zakres maleje i moze wcale nie wymagac ciecia. jesli masz relingi na fabce to moze byc problem z lokalizacja miejsca najlepszego dla anteny (jesli jest na magnesie), kiedys sie spotkalem z takim czyms na passacie i udalo sie antenke zestroic dopiero na przodzie samochodu gdzie relingi sie zaczynaja. skracaj nie wiecej jak po kilka milimetrow i sprawdzaj za kazdym razem zeby bacika potem nie wymieniac jak sie okaze ze zakres spadl. to w zasadzie nie jest trudne i bardzo duzo o tym w internecie. miernik kosztuje niewiele (jakies 50zl i taki wystarczy w zupelnosci) a jesli w przyszlosci zmienisz antene czy urwiesz kabel i polutujesz to sprawdzisz sobie sam nie placac kasy za kazdym razem. pozdrawiam!

  • Witam

    Podobnych tematów jest kilka ale chciałbym w tym podejść do anten CB w nieco w innej kwestii nie chodzi mi tu o zasięg, a o wygląd Fabek z antenami. Zdaję sobie sprawę, że wielu forumowiczów ma przeróżne anteny i radia ja na swój zestaw wybrałem Maxona CM10 i właśnie zastanawiam się nad anteną, bo wydaje mi się, że np na krótkiej F1 długa Sirio ML-145 to będzie no... idiotycznie wyglądać chciałbym prosić o ewentualne fotki z profilu pojazdu z antenami na dachach... Nie mam możliwości sprawdzenia iluś tam anten jak wyglądają na samochodzie niestety, stąd moja prośba.

    DO szanownej moderacji 🙂 <!-- s:) --> :
    Mój pierwszy wątek w dziale tematycznym, zastanawiałem się czy nie podczepiać pod co innego ale uznałem, że lepiej tak, jeśli macie w tej kwestii inne zdanie, proszę o przeniesienie/połączenie czy skasowanie...

  • sorry ale jak czytam to jakbym czytał/słuchał kobiete 😉 <!-- s;) -->
    Ważniejszy wygląd niż połączenie anteny z radyjkiem.

    PS.Sirio ML-145 głupio bardziej będzie wyglądać na np. Tico. Widziałem już kilka takich hyhy a na skodzince tak nie widać

    co do tematu kilka fotek instalacji masz w tym temacie:
    [url=http://fcp.pl/forum/viewtopic.php?t=2313&postdays=0&postorder=asc&start=0]KLIK[/url]