Witaj na forum Fabia Club Polska

Zdono

Topic created · 218 Posts · 62847 Views
  • Regulacja nadal jest 😉 <!-- s;) -->

    Przeprowadzone modyfikacje:
    Silnik:

    • 1.8T 20v 209+ KM
    • Turbo K04

    Układ dolotowy:

    • duży FMIC
    • puszka filtra powietrza z R32
    • TIP 3" przechodzące w 2" reszta 60mm

    Układ wydechowy:

    • 3" DP,przechodzący w 2.75",pełen przelot

    Układ wtryskowy:

    • seria 380cc

    Układ chłodzenia:

    • większa chłodnica
    • dwa wiatraki

    Układ napędowy:

    • półosie z Fabii RS
    • skrzynia 6b

    Układ hamulcowy

    • przód - seria
    • tył - fabia RS

    Zawieszenie:

    • tuleje wahaczy z Ibiza Cupra
  • [quote="zdono"]
    PS. Mam najmocniejszą fabię na FCP :?: 😄 <!-- s:D -->[/quote]

    Nie. mss tez ma tu konto 😛

  • Zdono poczekaj aż doktór będzie miał nową dmuchawke 😛 <!-- s:P -->

    Pozdrawiam
    sid

  • Proszę mi tu dohtóra nie mieszać 😉 Będzie nowe co nie co, ale to jeszcze chwila 😉 Po za tym różnie można rozpatrywać "ilość mocy" - dla mnie bardziej się liczy moment obrotowy niż koniki 🙂 <!-- s:) --> Konikami nie zamierzam śmigać za mocno, ale momentu już teraz jest dużo więcej niż w 1.8 T - w końcu u mnie to diesel to nie ma co się dziwić.
    Po za tym porównywać diesla z benzyną to i tak w teorii się nie uda czegoś sensownego wymyślić. Jednego jednak nie da się pominąć - ilość przepalonego paliwa 😉 🙂 😉 🙂 sami wiecie jak jest 😉 🙂 😉 🙂

  • Sid - Ja też nie powiedziałem ostatniego słowa 😄 <!-- s:D -->

    Turbo diesle słyną z tego, że mają wysoki moment obrotowy ale w małym zakresie obrotów w porównaniu do doładowanej benzyny.

    [quote="dr O."]Jednego jednak nie da się pominąć - ilość przepalonego paliwa 😉 🙂 😉 🙂 sami wiecie jak jest 😉 🙂 😉 🙂 [/quote]
    Oj tam, oj tam.. Ja tam wolę kulturę pracy 🆒
    Zresztą zawsze można założyć podtlenek LPG 😉

  • [quote="zdono"]Zresztą zawsze można założyć podtlenek LPG 😉 <!-- s;) -->[/quote]

    I korek wstydu na pokładzie 😛

    Pozdrawiam
    sid

  • [quote="sid"][quote="zdono"]Zresztą zawsze można założyć podtlenek LPG 😉 <!-- s;) -->[/quote]

    I korek wstydu na pokładzie 😛 [/quote]
    Nie.. pod klapką wlewu PB 😉
    U mnie korek ma już policzone dni.

  • zdono nie grzesz - NIE WOLNO PAKOWAĆ GAZU W TAKI SILNIK. Jak kogoś stać na taką zabawe to i na paliwo będzie 🙂 <!-- s:) -->

    Mały zakres momentu powiadasz ???? hmmmm ale jaki przyrost prędkości w tym czasie 🙂 ja przy 4 tys mam 200 km/h, a Ty ??? po za tym ja przy 1,5 tys. mam już więcej momentu niż 1.8 T 😉 i tak trzeba mieszać biegami często zarówno u mnie jak i u Ciebie. Jakby nie było to SUPER masz sprzęcik 😉 i z chęcią się brykne kiedyś jak mnie zaprosisz do środka 🙂 (zdejmę buty jak będzie trzeba hehe) Po za tym móje autko jest tworzone na trasy gdzie zapakuje 6 bieg i go nie ruszam do mety praktycznie. W benzynie trzeba do wyprzedzania przepakować w dół praktycznie za każdym razem, więc u mnie to tak bardziej dla emeryta ( nie na darmo mam siwe włosy 😉 ), bo już się wyjeździłem zabawkami w benzynie i na razie mi tak dobrze, ale kiedyś sobie fundnę jakąś Mocną benzynkę pewnie doładowaną najlepiej kompresorem 😉

  • [quote="dr O."]zdono nie grzesz - NIE WOLNO PAKOWAĆ GAZU W TAKI SILNIK. Jak kogoś stać na taką zabawe to i na paliwo będzie 🙂 <!-- s:) --> [/quote]
    Nigdzie nie pakuje 😉 Podałem tylko alternatywę 😉

    ja przy 200km/h mam prawie 5tys.
    na 6 biegu od 80 do 180 trzeba 10 sekund

  • Zdono zapodaj jakiś filmik z jazdy pewnie nie tylko ja chciałbym go zobaczyć, prawda chłopaki?

  • Aktualnie nie ma pogody aby pokazać potencjał tej jednostki 😉 <!-- s;) -->

    Ale jeśli będzie jeszcze pogoda w tym roku 😛 to obiecuję, że nagram jak to się zbiera :]

  • No to czekamy z niecierpliwością. :hyhy: <!-- s:hyhy: -->

  • Wow!!! [b]zdono[/b] jakie zmiany normalnie nie ma to tamto - super :super: wrzucaj filmik bez wykrętów :hyhy: <!-- s:hyhy: -->

  • Dajcie się zdonkowi przyzwyczaić, bo przesiadka z 60 KM na ponad 200 to spora różnica. Niech ogarnie temat powoli żeby nie zatańczył oberka z jakąś palmą 😉 <!-- s;) -->

  • Chciałem ogłosić małe oświadczenie.

    Przejechałem się jako pasażer tym monstrum 😛 <!-- s:P --> Wgniata w fotel, czuć tę moc !!!!

    Pozdrawiam
    sid

  • Kila dni temu kupiłem OBD BT oraz pobrałem odpowiednią aplikację na telefon.

    Dziś wykonałem pierwsze jazdy z tym urządzeniem i wykonałem dwa pomiary przyspieszenia mojej F1 🆒 <!-- s🆒 -->

    Pomiary wykonane przy temperaturze 2 stopnie C, opony letnie.

    [img]http://images66.fotosik.pl/247/415c8520e8bd973cgen.png[/img]

    Niestety po drugim pomiarze zapomniałem, że nie mogę się zatrzymać bo zniknie dokładny wynik i dlatego pisze "READY"
    Niżej jest "BEST" więc zbliżony wynik jest znany 😉

    Jak widać różnica w pomiarach 0-100km/h jest dość spora, choć pierwszy pomiar był na drodze lekko z górki, drugi na równej.

    Nie mam wątpliwości, że w lecie jeszcze bardziej zbliżę się do granicy 6s do "setki"

    PS. Licznik zamknięty 🆒

  • ŁAŁ...No to też będziesz mrugać innym aby z lewego pasa zjeżdżali.Mam nadzieję że mnie kiedyś przewieziesz. :hyhy: <!-- s:hyhy: -->

  • Całkiem nieźle, ale pamiętaj, że od 0 do 100 to za wiele zmiennych, żeby porównywalne wyniki osiągnąć. Lepiej zapodać np 60 - 160 itp Wtedy uzyskuje się najbardziej wiarygodne wyniki.
    Zdono - jest GIT 😉 <!-- s;) -->

  • Ale wynik na 1/4 mili jest już bardziej miarodajny 🙂 <!-- s:) -->

    Muszę ogarnąć program który mam, może uda się ustawić żeby mierzył "od - do" ustalonych wartości. 🙂

  • na 1/4 też zależy jak wystartujesz. Moim zdaniem powinieneś zejść poniżej 15s.

Log in to reply