Witaj na forum Fabia Club Polska

Archiwum

Temat utworzony · 4843 Posty · 325971 Wyświetlenia
  • co do świateł,
    wielokrotnie jadąc gierkówką do Katowic zastanawiałem się czy to światła stopu czy pozycje
    w pewnej porze dnia jedziesz prosto pod słońce
    co do ECO Driving;
    wiadomo że zużycie paliwa zależy od prędkości obrotowej silnika a nie prędkości poruszania się
    do nas, kierujących należy wybór czy chcemy jeżdzić szybko, ekonomicznie, czy też wybieramy jakieś kompromisowe rozwiązanie
    a to już rozmowa o gustach :rozpacz: <!-- s:rozpacz: -->
    dla mnie dławienie silnika o mocy mniejszej niż 100KM po niżej 2500obr/min jast skrajnością powodującą utrudnienia w ruchu
    takie auto porusza się z dynamiką traktora :rozpacz: i w ruchu miejskim bardzo spowalnia wszystkich użytkowników

    Lepiej jest i dla silnika i portwela delikatniej naciskać pedał gazu
    nie przekraczając jednocześnie 3-3,5t obr/min,
    jest taki moment podczas takiego przyśpieszania gdy silnik wolniej się zaczyna wkręcać (komp. daje wtedy max proporcje mieszanki)
    ten moment trzeba wyczuć i go nie przekraczać
    autko leci ja nawiedzone a zużycie po niżej norm producenta :piwo:

  • Powiem tak Panowie wydawanie 1300 zl za nawigacje to lekka przesada. Kiedys kupilem sobie palma hp 2210 z mysla o urzytkowaniu go jako przenosnego komputerka bo w owym czasie byl mi potrzebny do pracy. za nowego wydalem 1600 zl> po pewnym czasie zaczela byc popularna nawigacja i aby nie wydawac za duzo pieniedzy sciagnalem z netu Automape, od tej pory mam nawigacje. I do tego maly komputerek w ktorym moge miec zdjecia filmiki exela worda i wiele innych rzeczy ktorych nie ma w samych nawigacjach.
    Na dzien dzisiejszy proponuje panowie z czystym sumieniem kupic sobie uzywanego palma np takiego jak moj, na allegro znajdziecie za 400 zl a mape na Polske i cala europe bo Automapa juz taka wypuscila moge wam udostepnic i bedziecie mieli nawigacje za 400 plus antenka gps za jakies 250. Prosty rachunek

  • Znalałem fajne lampy tylnie..I zastanawiam sie czy ich nie kupic..Ale jedyna przeszkoda to ze nie moge ich nigdzie znależc..Znalazłem je na stronie MILOTEC ale cena za nie to 800zł :mur: A na Allegro ich nie ma..Wiecie gdzie je moge dostac za rozsądną cene??Podaje link jak wyglądają http://www.agcar.cz/pl/index.php?section=1&id_folders=4&kat_detail_foto=368&xf=2<!-- m -->

  • No rzeczywiscie malo spotykane. Do tego jeszcze musisz doliczyc polakierowanie pod kolor auta.

  • tak sobie czytam te dane i wszystko jest to same a moc inna. moze mi ktos powiedziec czym sie rozni moj silnik od tego 1.4 68KM :?: <!-- s:?: -->

  • liczba zaworów 🙂 <!-- s:) -->
    Poszukaj na forum, w róznch tematach przewijały sie taki informacje

  • [quote="Zygus"]liczba zaworów 🙂 <!-- s:) --> [/quote]
    ale ja mam tyle samo zaworow co ta 68KM bo obydwie sa 8V ale poszukam szukanie nie boli 🙂

  • [quote="Norek"]
    dla mnie dławienie silnika o mocy mniejszej niż 100KM po niżej 2500obr/min jast skrajnością powodującą utrudnienia w ruchu
    takie auto porusza się z dynamiką traktora :rozpacz: <!-- s:rozpacz: --> i w ruchu miejskim bardzo spowalnia wszystkich użytkowników[/quote]
    I tutaj się z Tobą nie zgodzę, mimo, że jeszcze miesiąc temu myślałem podobnie.
    Większość samochodów mijam bez żadnych problemów, nie jestem zawalidrogą. Można jeździć dynamicznie i nie przekraczając 2500...
    Oczywiście zawsze znajdą się kolesie, którzy by chcieli się pościgać, ale na nich nie ma siły. Może dlatego tak bardzo lubię ich blokować na lewym pasie (jadąc ok. 80-90, mają dwa pasy z prawej wolne, ale muszą koniecznie jechać lewym :cisza: ).

  • nie latałem na Twoim silniczku (1,2HTP)
    na moim 1,4 16V to się sprawdza,
    zaniżając obroty zwiększam zużycie paliwa (trasa 5,8l/100km),
    Natomiast trzymając między 2 - 3 tyś obr/min osiągam na trasie około 5l/100km
    z wykresów Twojego silnika wynika coś podobnego;
    http://www.fcp.pl/forum/posting.php?mode=reply&t=2706<!-- m -->

    [quote="micha$"]Oczywiście zawsze znajdą się kolesie, którzy by chcieli się pościgać, ale na nich nie ma siły. Może dlatego tak bardzo lubię ich blokować na lewym pasie (jadąc ok. 80-90, mają dwa pasy z prawej wolne, ale muszą koniecznie jechać lewym :cisza: ).[/quote]

    oczywiście że jesteś zawalidrogą i do tego bardzo to lubisz :mur:
    oni lewym nie mogą bo Ty musisz :rozpacz:
    podstawową zasadą na drodze jest NIE przeszkadzać innym współuczestnikom tego ruchu
    bez obrazy,
    pozdrawiam

  • Ja zapłaciłem 1640 zł w PZU . Pakiecik na 1 latka.

    Wyceniony na 32000 zgodnie z fakturą zakupu, przy zniżkach 60 oc 50 ac.

    Mam fajnego agenta PZU jak chcecie. Przyjedzie i ubezpieczy , jest z Chorzowa.

    Polecam.

  • Podstawowa zasada, masz prawy pas wolny, to jedz prawym. Jesli ktos ma zamiar jechac szybciej niz ty powinienes mu to umozliwic.

  • a to nie wiedzialem nawet 🙂 <!-- s:) -->

  • [quote="Zygus"]a to nie wiedzialem nawet 🙂 <!-- s:) -->[/quote]
    hehe no bo 1.4MPI 60KM był produkowany w roku 2000 a 1.4MPI 68KM w 2001 w góre i oby dwa sa 8V

  • No to troszke przeplaciles filipous 🙂 ten twoj agent to niezly Agent 🙂 w salonie za 1 latka na podobna kwote koledze teraz wycenili ubezpieczenie na kwote 1300 zl przy zakupie nowego 1250 zl 🙂 wiec za te 300 zl zaoszczedzone na ubezpieczeniu mozna np kupic sobie jakies fajne dodatki do fabki 😄 <!-- s:D -->

  • wszystko jest tu :

    http://swiateczne.blog.onet.pl/1,CT15791,index.html<!-- m -->

    :zdrowko:

  • Moim zdaniem zbyt niskie obroty nie sa wskazane dla silnika. Na korbowody, wał i inne elementy przenoszą się wtedy duże siły które nie wydłużają życia silnika.
    Poza tym silnik ma jakś chatakterystyke z krótrej wynika kiedy silnik pracuje w najkorzystniejszych warunkach jeśli chodzi o jego możlowości. Dla HTP poniżej 2000 nie powinno się przyspieszać. Obroty między 1500-2000 nadają się jedynie do toczenia płaskim terenie np jadąc w sznurze ze stałą prędkością, a najlepiej kedy jest nieco z górki. Bo wciśniećie gazu w celu przyspieszenia powoduje powstawanie dużych sił na elementy o których pisałem.
    Do przyspieszania obroty poniżej 2000 się nie nadają. silnik wtedy nie ma ani za dużo mocy, ani momentu obrotowego i po prostu się męczy.

    Do normalnej jazdy polecam obroty między 2 a 3 tys. RPM silnik zarówno gładko przyspiesza a i nie pali dużo. Nie męczy się i nie hałasuje.

    O tyle o ile z IV na V bieg można zmienić przy 2500 RPM, bo po zmianie obroty wynoszą 2000 to na niższych biegach zwłasza I, II, III po zmianie przy 2500 obroty spadają poniżej 2 tys (nawet do 1500). Jadąc na tych niższych biegach zazwyczaj zależy nam na rozwijaniu prędkości czyli gaz wciśnięty. Zatem wracamy do tego o czym pisałem powyżej. Tak jak mówiłem,w grę wchodzi ewentualnie jazda ze stałą prędkością, ale nie przyspieszanie.

    Jeśli chodzi o zużycie to w podpisie są dane auta mojego (kombi) które jeździ w cyklu mieszanym (50% na 50%) i auta żony (HTB) które jeździ 98% po mieście. Te same silniki 1.2 12V i mniej więcej ten sam styl jazdy. I co złe zużycie?
    Oczywiście nie jeździmy jak stare dziadki i kiedy trzeba to obrotek też widzi czerwone pole i wyższe prędkości.
    Zatem ten eco-driving, żeby nie okazał tylko szumnym tematem dla artukułów prasowych w chwili kiedy nie było czym wypełnik rubryk.

    W końcu mieszkania też możemy nieogrzewać. Tylko pytanie czy będzie się nam przyjemnie mieszkać. No ale na pewno zaoszczędzimy kilka groszy na prądzie, gazie czy węglu. Tylko jak z tej wilgoci grzyb nam się zalęgnie, albo będziemy musieli wydać pieniążki na lekarstwa kiedy się przeziębimy to pretensje mozemy mieć tylko do siebie.
    Zatem nie popdajcie w euforię tylko zarówno w mieszkanie jak i samochód używajcie zgodnie z założeniami przy jakich zostały skonstruowane, a nie wymyślajcie nic na siłę.

    Howgh!

    [quote="micha$"]Może dlatego tak bardzo lubię ich blokować na lewym pasie [/quote]
    No comment :mur: <!-- s:mur: -->
    Wsyd!

    Potem nic dziwnego że mówią skoda dla kapeluszników i że skodami to jeżdżą tacy i owacy ;-(

  • eee kurcze na tym forum nie mam spalania w podpisie... :wstyd: <!-- s:wstyd: -->
    zatem spalanie z prawie 3 lat kombika (cykl mieszany) to 6.1 l/100km i spalanie z prawue 1 roku HTB (miasto) 6,9 l/100km

    I to jest średnie spalanie z długiego okresu z łącznej liczby wlanych litrów beznyny, a nie z komputera ani jednokrotnego tankowania które czasami może nie być zbyt dokładne

  • kol. Zygus ma rację jazda prawym pasem to podstawa ustawy,
    miałem na myśli kulturę jazdy, ale mnie krew zalała pisząc to i precyzji zabrakło :zdrowko: <!-- s:zdrowko: -->

    [quote="kros"]Moim zdaniem zbyt niskie obroty nie sa wskazane dla silnika. Na korbowody, wał i inne elementy przenoszą się wtedy duże siły które nie wydłużają życia silnika.
    Poza tym silnik ma jakś chatakterystyke z krótrej wynika kiedy silnik pracuje w najkorzystniejszych warunkach jeśli chodzi o jego możlowości.

    ..........................

    Potem nic dziwnego że mówią skoda dla kapeluszników i że skodami to jeżdżą tacy i owacy ;-([/quote]

    podsumowując;
    kol. micha$,
    jeśli nadal będziesz jeżdził dławiąc silniczek, może oszczędzisz parę złotych na etylinie,
    ale zemści się to w warsztacie częstszymi i droższymi naprawami
    ale to oczywiście Twój wybór, za co chcesz płacić.

    kol. Kros, o skodziarzach już tak nie mówią :super:
    wiesz ile super dziewczyn widuję ostatnio w fabiach?? :hurra: 🆗

  • doglądam 2 szt. tej noki, mają zaprzyjażnione osoby,
    tnie się jak głupi i niewiele błędów wybacza, często się wyłącza
    mając taki wybór wziąłem SE800i, mimo że bez symbianta ma lepsze foto, i (nie jestem w 100%) pewien, większą pamięć wewn. z zawaloną danymi kartą 2G chodzi bez zastrzeżeń

  • Różnią się sterownikami.