Witaj na forum Fabia Club Polska

Archiwum

Temat utworzony · 4843 Posty · 325970 Wyświetlenia
  • 6.12.2005 - nowka z salonu
    narazie bez wiekszych ekscesow

  • Czolem!
    Mam zamiar kupic nawigacje GPS, w zwiazku z tym chcialbym sie dowiedziec jakie modele polecacie?
    Z tego co udalo mi sie dowiedziec dobre sa te wyposazone w mapy AutoMapa albo MioMap czy tak faktycznie jest?
    Mam do wydania cos w granicach do 400-450 zl.
    Dzieki za sugestie

  • Ja mam navi Smart SG320 kupioną przez mojego tatę. Wyposażona jest w AutoMapę, generalnie nie jest zła, choć zdarza się, że info podaje nieco za późno, drugi jej minus to ekran który ma tylko 3,5 cala jest stanowczo za mały. Jakbym sam sobie kupował nie wziąłbym ekranu mniejszego niż 5 cali. Fabia ma to do siebie, iż ma za bardzo położoną szybę i navi jest jednak daleko. Kolejna rzecz to zwróć uwagę na długość przewodu zasilającego musi być długiiiiii bo gniazdko jest daleko.

  • osobiście używam Garmina na Symbianie - w końcu nie codziennie używam navi, a telefon mam wciąż przy sobie. poza tym jedna ładowarka, jeden gadżet 🙂 <!-- s:) -->
    a jako uchwyt używam popielniczki - otwarta klapka ładnie trzyma fona na miejscu.
    no i brak "kółek" na szybie 🙂

  • dzieki wielkie 😉 <!-- s;) -->

  • Polecam firme Mio - w 500 zł sie zmiescisz bez problemu, a na allegro sa nawet aukcje, gdzie sprzedawcy oferuja za darmo odblokowanie urzadzenia. Mozna wtedy uzywac Auto Mapy i innych wynalazkow.
    Sam sie nastawiam na taka navi 🙂 <!-- s:) -->

  • Jeśli i tak bawić się w zmianę map, to moim zdaniem nie ma co przepłacać.

    Wystarczy np. Lark 50.1

    pozdro

  • ja używam czegoś takiego:
    http://www.allegro.pl/item722032272_navia_jak_nowa.html<!-- m -->

    • AutoMapa spisuje się bardzo dobrze, zapłaciłem za nią około 230 pln + karta 2GB
  • Dzieki za odpowiedzi.
    Mam pod nosem w sklepie nawigacje Mio 200 CEU czy jakos tak i nie wiem czy to bedzie dobry wybor. musze zrobic rekonesans po mediach i saturnach moze cos tam bedzie.
    Teraz tylko musze sie zastanowic czy 3,5" czy wieksza, mialem kiedys przyjemnosc miec uzyczona 3,5 cala i nie powiem zeby mi to przeszkadzalo ale co wieksze to moze lepsze, byle by tylko za duzo szyby nie zaslanialo! :rotfl: <!-- s:rotfl: -->

  • Co do Mio to w trące 3 grosze 😛 Miałem raz 3 nawigacje. W Noki , TomTom, Mio. W teście wypadł najlepiej TomTom. Prowadzi najkrótszą drogą. MiO prowadził mnie szlakami gdzie nie było nawet możliwości jazdy poza tym przed zakrętem mówi skręć w prawo jak przejeżdża się już zakręt lub 200m gdzie jest jeszcze jeden skręt. Nawigacja w Telefonie również wypadła słabo z powodu zbyt wolnego 'pokazywania' nowej drogi i wizualnie kiepsko. Dodam jeszcze że nawigacja Mio została uznana w pewnej gazecie motoryzacyjnej i TVN TURBO za jedną z gorszych z znanych firm z powodu że ze wszystkich testowanych prowadziła najdłuższą trasą, najlepsza wypadła Tom Tom. 😉 <!-- s;) -->

  • Może i tak, ale dokładność map TomToma w Polsce w porównaniu do Automapy to niebo a ziemia.

    Do tego dochodzi fakt, że z urządzeniem TomToma nic się nie da zrobić - nie ma możliwość wgrania np. AutoMapy czy iGo.

    pozdro

  • [quote="zielarzlol"]Jeśli i tak bawić się w zmianę map, to moim zdaniem nie ma co przepłacać.

    Wystarczy np. Lark 50.1

    pozdro[/quote]

    wlasnie ogladalem to urzadzenie i nie powiem spodobalo mi sie, zobacze w sklepach po ile chodzi i chyba postawie na cos w tym stylu

  • [quote="Oskarus"]Nawigacja w Telefonie również wypadła słabo z powodu zbyt wolnego 'pokazywania' nowej drogi i wizualnie kiepsko.[/quote]
    oczywiste jest że telefon ma dużo słabszy procesor do obsługi systemu, nie mówiąc o całej reszcie, i przeznaczenie całkiem inne 😉 <!-- s;) -->
    Nowe modele ( np. E66 lub 5800 z 3,15"ekranem) całkiem dobrze sobie radzą - z zewnętrznym modułem. W 5800 chwile trzeba poczekać na wbudowanym module aż "złapie" sygnał, ale np. na miasto to dla mnie ok. ( dla porównania dodam że E65 ma 220 MHz a 5800 już 370MHz)
    jesli mówimy o dokładności map - warto też zwrócić uwagę na ich wersję (rocznik). Obecnie ( wg mnie) Garmin i TomTom się uzupełniają, AutoMapa pracuje tylko na WindowsMobile, wiec nie testowałem. Nokia Maps - powoduje że rachunek za przesył danych rośnie w oczach, ale mapy są najbardziej aktualne.
    Czy ktoś miał do czynienia z navi z kamerą ? która wyświetla mapę na aktualnie pobranym obrazie z kamery? jak to naprawde sie sprawuje ? [url=http://www.blaupunkt.com/pl/7612201640_zoom.html]K L I K[/url] - Tam już jest 500MHz 🙂

  • [quote="kapi"]oczywiste jest że telefon ma dużo słabszy procesor......[/quote]

    Wcale nie jest takie oczywiste mam HTC S740 i procesor tam jest 528Mhz, z nawigacją radzi sobie bardzo dobrze, wszystko zależy od telefonu 😉 <!-- s;) -->

    Co do programu do nawigacji to polecam iGO8, natomiast co do nawigacji wszystko zależy jakie masz wymagania. Można kupić najtańszą Mante za 199 zł i wrzucić tam dowolną mapę, można też dać jakieś 700 zł już z Automapą i 5'' ekranem.

    Za 680 zł można dostać już 7'' nawigację, odblokowaną
    http://www.allegro.pl/item718815134_nawigacja_gps_7_z_wejsciem_video_fv_wr.html

    lub za 464 zł 5'' też odblokowaną.
    http://www.allegro.pl/item718815072_nawigacja_gps_5_z_wejsciem_video_fv_wro.html

  • [quote="kapi"]Nokia Maps - powoduje że rachunek za przesył danych rośnie w oczach, ale mapy są najbardziej aktualne. [/quote]

    Czemu?

    pozdro

  • wszystko zależy od posiadanego abonamentu, a akurat ta aplikacja używa GPRS-a do przesyłania danych - pobiera za każdym razem mapy z serwera.
    Najlepiej to widać gdy używam WiFi w domu - wtedy działa bezpłatnie 🙂 <!-- s:) --> ale w terenie to raczej nie używam.
    [quote="www.nokia.pl"]....Bezprzewodowe pobieranie map może wymagać transmisji dużej ilości danych. Usługodawca może naliczać dodatkowe opłaty za transmisję danych. Dostępność poszczególnych produktów, usług i funkcji zależy od regionu..... [/quote]

  • A od czego jest program Nokia Map Loader ? 😄 <!-- s:D -->

    Moim zdaniem nawigacja Nokii jest jedną z ciekawszych na Symbiana.

    pozdro

  • ja uzywam MIO C720 sprawdza sie w Polsce ale w Holandii i w Niemczech jeszcze lepiej polecam . Uzywam tez nawigacji garmin w mojej nokii e66 rowniez polecam 🙂 <!-- s:) -->

  • no Wolf musze przyznac ze tapetki sa coraz lepsze 😉 :padam: <!-- s:padam: -->

  • Hej, ja jestem laikiem w tej kwestii i sam wchodze na to forum bardziej, aby sie czegos dowiedziec, niz radzic, ale powiem Ci, ze niezle sie sprawdza Lark. Sam zaiteresowalem sie GPSem, troche przez przypadek, bo przy zakupie internetu, do neostrady dawali albo GPS wlasnie, albo jakas drukarke. Nawet przydatne powiem Ci. I mam pytanie to zaznajomionych z tematem: jak to jest z tym sprawdzaniem GPSu przez policji. Jak sie wgrywa nowe mapy, to moga zatrzymac sprzet?