Witaj na forum Fabia Club Polska

Nie moge otworzyc maski silnika - rygiel sie zawiesil

Temat utworzony · 5 Posty · 2026 Wyświetlenia
  • Witam,
    Czy moze mi ktos pomoc porada, jak poradzic sobie z otwarciem maski. Ciagne za uchwyt w kabinie - maska otwiera sie, wszystko OK....wychodze z auta....a tu wtopa.....nie widze rygla "nozki" wychodzacej spod atrapy i w ten sposob nie moge otworzyc maski.

    Czy moge w jakis sposob odchylic ten haczyk, zabezpieczajacy klape przed otwarciem?
    Moze glupie pytanie ale w ktora strone powinienem odchylac ten haczyk, patrzac od przodu samochodu? 🙂 (jak wszystko dziala to nie zwraca sie uwagi 😞 <!-- s:( --> )

    Pozdrawiam,
    Siuter

  • ten rygiel sie wciska w strone silnika 😉 <!-- s;) -->

  • [quote="mss"]ten rygiel sie wciska w strone silnika 😉 <!-- s;) -->[/quote]

    U mnie trzeba pociągnąć do siebie, a nie do silnika.

  • No raczej w każdej fabii rygiel trzeba pociągnąć do siebie aby otworzyć maskę, a nie wciskać 🙂 <!-- s:) -->

    mss co ty masz za model 😄

  • [quote="Siuter"]Witam,
    Czy moze mi ktos pomoc porada, jak poradzic sobie z otwarciem maski. Ciagne za uchwyt w kabinie - maska otwiera sie, wszystko OK....wychodze z auta....a tu wtopa.....nie widze rygla "nozki" wychodzacej spod atrapy i w ten sposob nie moge otworzyc maski.

    Czy moge w jakis sposob odchylic ten haczyk, zabezpieczajacy klape przed otwarciem?
    Moze glupie pytanie ale w ktora strone powinienem odchylac ten haczyk, patrzac od przodu samochodu? 🙂 (jak wszystko dziala to nie zwraca sie uwagi 😞 <!-- s:( --> )

    Pozdrawiam,
    Siuter[/quote]

    A ja miałem prawie to samo, tyle że stało mi się to po otwarciu maski i nie mogłem jej zamknąć. Co do wyciągnięcia tego "pociągacza" to może jakimś haczykiem przez atrapę się dostaniesz. Gdybyś chciał odsunąć blokadę to trzeba ja pchać w lewo, ale ona jest przesłonięta przez obudowę zamka, więc raczej się do niej z zewnątrz nie dostaniesz. Sądzę jednak, że ten pierwszy wariant jest do zrealizowania.