Witaj na forum Fabia Club Polska

Wspomaganie Fabia 1.9 sdi

Temat utworzony · 5 Posty · 2207 Wyświetlenia
  • Witam wszystkich,
    dziś trafiła do mnie skoda fabia 1.9 sdi rok 2000, właściciel oznajmił że jeśli nie świeciło mu się wspomaganie ono działało, ale jeśli zaczęło się świecić podczas odpalania nie działało. Stawia on na czujnik skrętu, pompa to trw i tu takie pytanie, jakie bloki w vagu najlepiej sprawdzić aby się upewnić że to ten czujnik? Czytałem gdzieś, że trzeba go skalibrować/zaadaptować czy to prawda? Czy łatwo się dostać do niego? Z góry dziękuje za odpowiedzi.

  • Czujnik jest wkrecony w przekladnie - wystarczy wejsc pod auto. Ew. mozesz zdjac lewe kolo i nadkole. Jeśli jest mokry to przekladnia cieknie.
    Trw ma kilka typów czujników - opisane na forum. I nie są zamienne czego doświadczyłem na swojej fabii.

    tapatalk

  • Kolego możesz mi powiedzieć czym się różnią te czujniki? Czyli w warunkach domowych można zrobić wymianę tego czujnika/?

  • Link do tematu : https://forum.fcp.pl/viewtopic.php?p=141439#p141439<!-- m -->

    Spróbuj się przebić przez ten temat od początku.

  • [quote="adi971"]Witam wszystkich,
    dziś trafiła do mnie skoda fabia 1.9 sdi rok 2000, właściciel oznajmił że jeśli nie świeciło mu się wspomaganie ono działało, ale jeśli zaczęło się świecić podczas odpalania nie działało. Stawia on na czujnik skrętu, pompa to trw[/quote]

    Upewnij się, że to na pewno TRW, fabie z tego rocznika miały pompę KOYO w których właśnie leciały czujniki. Nie jest to najtańsza część, a czujniki były różne więc żebyś nie kupił złego.