Witaj na forum Fabia Club Polska

Wentylatory Klimatyzacji

Topic created · 5 Posts · 4746 Views
 • Witam.

  Chciałem zapytać jak powinny zachowywać się wentylatory klimatyzacji w Fabii I z 2003 roku 1.4 75KM z klimatyzacją (prawdopodobnie) półautomatyczną.
  W mojej są dwa wentylatory (mniejszy i większy). Po odpaleniu auta i uruchomieniu klimatyzacji przez krótki czas wentylatory nie działają, po chwili uruchamiają się i w zależności od temperatury na zewnątrz pracują cały czas lub włączają i wyłączają się okresowo. Pracują na takich dość żwawych obrotach (są słyszalne stojąc obok auta) jednak nie hałasują zbyt mocno.
  Dodam że kiedy stoję na światłach w upalny dzień słychać też sprężarkę klimatyzacji, słychać dość wyraźne buczenie. Klimatyzacja nabijana ok. 2 miesiące temu, nabite dokładnie 555g. Podczas jazdy chłodzi bardzo przyjemnie, w mieście słabiej. Proszę o podpowiedzi jak jest w waszych autach.

  Pozdrawiam.

 • Wg mnie działa poprawnie.
  Apropos jeśli masz 3 pokrętła i dwa przyciski ( AC i obieg wewnętrzny) na sterowniku to na bank jest to klima półautomatuczna.

 • Goldi, a jak w takim razie wygląda panel klimatyzacji manualnej? 😉 <!-- s;) -->

 • Manual ma skalę czerwono niebieską, półautomat ma skale temperaturową, a climatronic to wiadomo 😉 <!-- s;) -->

 • [quote="Pawlak"]Witam.
  Chciałem zapytać jak powinny zachowywać się wentylatory klimatyzacji w Fabii I z 2003 roku 1.4 75KM z klimatyzacją (prawdopodobnie) półautomatyczną.
  W mojej są dwa wentylatory (mniejszy i większy).[/quote]

  Ciekawe ja mam 1.4 75KM model z 2005r. z klimą i mam tylko jeden wiatrak, tylko że ma dwa "biegi".

Log in to reply