Witaj na forum Fabia Club Polska

Wentylatory Klimatyzacji

Temat utworzony · 5 Posty · 4763 Wyświetlenia
  • Witam.

    Chciałem zapytać jak powinny zachowywać się wentylatory klimatyzacji w Fabii I z 2003 roku 1.4 75KM z klimatyzacją (prawdopodobnie) półautomatyczną.
    W mojej są dwa wentylatory (mniejszy i większy). Po odpaleniu auta i uruchomieniu klimatyzacji przez krótki czas wentylatory nie działają, po chwili uruchamiają się i w zależności od temperatury na zewnątrz pracują cały czas lub włączają i wyłączają się okresowo. Pracują na takich dość żwawych obrotach (są słyszalne stojąc obok auta) jednak nie hałasują zbyt mocno.
    Dodam że kiedy stoję na światłach w upalny dzień słychać też sprężarkę klimatyzacji, słychać dość wyraźne buczenie. Klimatyzacja nabijana ok. 2 miesiące temu, nabite dokładnie 555g. Podczas jazdy chłodzi bardzo przyjemnie, w mieście słabiej. Proszę o podpowiedzi jak jest w waszych autach.

    Pozdrawiam.

  • Wg mnie działa poprawnie.
    Apropos jeśli masz 3 pokrętła i dwa przyciski ( AC i obieg wewnętrzny) na sterowniku to na bank jest to klima półautomatuczna.

  • Goldi, a jak w takim razie wygląda panel klimatyzacji manualnej? 😉 <!-- s;) -->

  • Manual ma skalę czerwono niebieską, półautomat ma skale temperaturową, a climatronic to wiadomo 😉 <!-- s;) -->

  • [quote="Pawlak"]Witam.
    Chciałem zapytać jak powinny zachowywać się wentylatory klimatyzacji w Fabii I z 2003 roku 1.4 75KM z klimatyzacją (prawdopodobnie) półautomatyczną.
    W mojej są dwa wentylatory (mniejszy i większy).[/quote]

    Ciekawe ja mam 1.4 75KM model z 2005r. z klimą i mam tylko jeden wiatrak, tylko że ma dwa "biegi".