Witaj na forum Fabia Club Polska

Trójmiasto i okolice

Temat utworzony · 39 Posty · 24084 Wyświetlenia
  • Opinie na temat ASO znajduja sie pod tym linkiem
    http://www.fcp.pl/forum/viewforum.php?f=45<!-- m -->

    temat zamkniety

  • ul. Gdańska 13c
    84-200 Wejherowo
    (058) 677 53 91
    (058) 672 77 98

    Po kliku wizytach w tym ASO, niezbyt przyjemne jest nastawienie co niektórych pracowników serwisu do klienta, może się za dużo wymaga, może przeszkadzają uwagi dotyczące np. źle zamontowanych klamek w drzwiach.
    Mimo wszystko kierownik serwisu potrafi przeprosić za swoich pracowników i wynagrodzić stracony czas.
    Warto się co do ceny usługi jaką zlecamy dogadać przed oddaniem autka, tak na wszelki wypadek aby nie być zbyt niemiło zaskoczonym.
    Warto także dowiedzieć się ile dana usługa i/lub część kosztuje w innym serwisie.
    Przykład: Wkład zewnętrzny lusterka lewego, bez elektryki, podgrzewania: Plichta - 75 pln + wymiana (tylko wciśnięcie 20 pln); HADM-Gramatowski Starogard Gdański 70 pln, wymiana gratis.

  • Jak do tej pory jedną wizytę miałem w tym serwisie, obsługa bardzo miła, koszt przewidywalny, najlepszy był komentarz na koniec - został doliczony filtr pyłkowy, który przy powszednim przeglądzie (niestety w innym ASO) był zamontowany nie taki jak powinien i szyba parowała. "Do dobrze to coś upuścimy z tego filtra, nie będe z Pana tyle zdzierał" :mur: <!-- s:mur: -->

  • Byłem tam raz i zapewniali mnie że są tańsi od konkurencji w trójmieście, niestety wyprawa po sam przegląd 100 km to już dodatkowe koszta :rozpacz: <!-- s:rozpacz: -->

  • nie polecam serwisowac autka po gwarancji zwlaszcza w okolicach trojmiasta ale zapraszam do mnie po malu otwieram swoj warsztacik za szczegolna uwaga na skode mam dojscie do czesci blacharskich jak i mechanicznych oryginalnych i zaminnikow co kto potrzebuje w miare mozliwosci i rabatow zalatwiam zapraszam

  • [quote="Adaś"]Ostatnio ja zaryzykowałem i wymieniłem czujnik skrętu w ASO 😉 <!-- s;) -->
    Troche sie zdenerwowali jak bezwzglednie zarządałem mojej obecności podczas wymiany 😛
    Niestety w Częstochowie ASO ma ponurą sławę 😉 [/quote]

    Hehh jak cały Marszałek niestety jesteśmy na niego skazani 😄

  • ja po gwarancji juz nie jezdze do serwisu bo wyciagaja tylko kase od nas wiem bo pracowalem w jednym z serwisow "Skoda"

  • [quote="Adaś"]Ja zrezygnowałem z gwarancji, która w razie czego i tak mi nic nie gwarantuje[/quote]
    [b]Adaś[/b] ja również rezygnuje z gwarancji, szkoda na to czasu i pieniędzy :rozpacz: <!-- s:rozpacz: --> , a za kasę którą tam się zostawia można sobie po kilku większych przeglądach pół samochodu wymienić.
    Pozdro
    ps. przegląd przy 90 tyś w moim autku + wymiana tulei tylnych wahaczy przednich + wymiana klocków hamulcowych: 1500 pln :mur:
    tak na marginesie po wizycie w 2 stacjach diagnostycznych, wjechaniu na szarpaki, nie stwierdzono żadnych uszkodzeń, nawet nieszczęsne tuleje, które w serwisie były kategorycznie do wymiany :dobani:

  • Ja byłem w tym tygodniu w ASO pierwszy i chyba ostatni raz. Pierwszy bo auto niedawno kupiłem i postanowiłem pojechać przeczyścic przepustnicę. Pojechałem podszedł facet zaprosił mnie do salonu wpisał sobie coś w komputer (było już tam serwisowane wcześniej) i mówi, że usługa będzie kosztowała ok 60 zł. No to ja że ok niech robią. Za ok pół godziny jazda próbna, wszystko ok ale i tak w zasadzie nie poznałbym od razu czy coś robili bo obroty zafalowały mi mocno raz na tydzien albo dwa. No i facet podczaas tej jazdy mówi mi ze nieoficjalnie dla niego 100 zł bedzie (bezczelność) a oficjalnie w kasie 180 zł. Ja na to, że wcześniej umawiałem się z jego kolega przy kompie na 60 zł więc skoro przyjechałem na z góry określoną przeze mnie usługe to chcę zapłacic tyle ile miało być na początku. A on że 60 zł to VAS kosztuje a oni czyścili jeszcze nastawnik i auto umyte jest itp. Powiedziałem że nie zapłacę bo mówiłem co chę wykonać i że nie mowiłęm zróbcie coś bo źle chodzi tylko że konkretnie chcę wyczyścić przepustnicę i jak ktoś mi mówi ze coś kosztowac ma 60 zł to tyle tylko zapłacę. I skończylo się na 60 zł (auto nie było umyte). Do tego dostałem fakturę na poprzedniego właścieiela bo nie chciało im się wklepywac moich danych. Więcej tam nie pojadę. Pewnie jakbym podjechał Superbem i miał robote na 1800 zł to by lepiej byli nastawieni.

  • Nie miej złudzeń - zapłacilbyś jedno zero więcej bo cię stać

  • WSZYSTKO OK - POLECAM

  • Niestety również nie polecam tego serwisu naciągaczy !!! pod wieczór padł mi (małżonce) czujnik świateł stopu w Fabii, a że potrzebne auto było jeszcze w ten sam dzień więc skorzystałem z opcji wizyty u Plichty na Morskiej. Wizytę poprzedziłem telefonem aby omówić szczegóły i cenę, kolo z serwisu wyliczył i wyszło 160 zł. niestety po dokonaniu wymiany czujnika na fakturze widniało 250 zł!!!!! Myślałem, że mnie k....ca weźmie, ale co było zrobić 😕 <!-- s:/ --> jak potrzeba nagła.... wiem jedno następnym razem zrobię wszystko aby TEGO SERWISU NIE ODWIEDZIĆ !!!

  • Rewelacyjny serwis. Sprawdzałem u nich Alfe Romeo ktora chcialem kupić w pobliskim komisie. Profesjonalne badanie, super obsluga. Nie naciagaja na koszty, przerwali badanie gdy okazalo sie ze Alfa tluczona z prawej z lewej z tylu i z przodu, skasowali mniej niz sie umawialismy. Dziekuje Panowie!!!

  • Panowie, znacie jakiś dobry warsztat w Gdyni, który nie kradnie tak jak plichta? Mam problem z zamkiem w drzwiach od kierowcy, coś w nich chyba zamarza bo czasami nie da się otworzyć a czasami zamknąć. W plichcie za sam demontaż tapicerki na drzwiach chcą 130 zł więc ich olałem ale nie wiem gdzie teraz jechać? Z góry dziękuję za pomoc.

  • [quote="grabol"]Panowie, znacie jakiś dobry warsztat w Gdyni, który nie kradnie tak jak plichta? Mam problem z zamkiem w drzwiach od kierowcy, coś w nich chyba zamarza bo czasami nie da się otworzyć a czasami zamknąć. W plichcie za sam demontaż tapicerki na drzwiach chcą 130 zł więc ich olałem ale nie wiem gdzie teraz jechać? Z góry dziękuję za pomoc.[/quote]

    1. Rotor, na ul. Wolności - http://www.rotor.auto.pl/index.php?go=4<!-- m -->

    2. VASS Serwis, na Fikakowie - http://www.vass.pl/

    M

  • [b]maciekmpl[/b], polecam zakład w Rumi na ulicy Góralskiej
    ja tam już od 1,5 roku swoje autko serwisuje,
    specjalizują się głównie w skodach, jak będziesz chciał to Ci numer wyślę, daj znać na maila <a href="mailto:szubi81@o2.pl">szubi81@o2.pl</a><!-- e -->

  • ASO Plichty z Grunwaldzkiej w Gdansku zdecydowanie odradzam. Zbyt czesto probuja naciagac ludzi.

  • co do warsztatów Plichty to ogólnie odradzam. Serwisowałem moją Fabie na początku w Gdańsku to naciągali np na olej (wg nich wchodziło 4,2 l a lałem longa), potem niestety zepsuła się skrzynia biegów to Pan (nie pamiętam który) powiedział, "ja tu nie widzę, żeby coś się działo ale jak ostawi Pan na płatną naprawę to Panu naprawimy ( zgrzytała jak z 3 na 5 wrzucałem) i na tym moja wizyta w Gdańsku się skończyła. Pojechałem do Gdyni tam już wchodziło tylko 3,7 oleju (tego samego) i skrzynie naprawiali (znaczy się regulowali by przeżyła gware) i 3 dni po gwarancji padło znowu (3 raz). Ogólnie teraz mam jeszcze Octavie ale z nią jeżdżę do Hadm-u w Starogardzie Gd. i jestem zadowolony.

  • A jak tam się ma Lellek group na pomorzu ?
    U nas w Gliwicach ma dobrą opinię i ludzie nie narzekają 🙂 <!-- s:) -->
    Też odwiedzałem Lellka i jestem z niego zadowolony 🙂
    Do tego silnika 1.4 16v wchodzi 3.2 L oleju wraz z filtrem 🙂 . to mnie zastanawia gdzie jest jeszcze 1 L oleju 🙂 .