Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Silnik niemożliwy do odpalenia.

Topic created · 6 Posts · 1400 Views
 • Witam wszystkich !
  Postanowiłem napisać na waszym forum z prośbą o pomoc, ale może zacznę od początku. Jestem posiadaczem fabii 1 1.2 HTP 12V. Ostatnio miałem awarię linki hamulca ręcznego, więc podczas wymiany fabia stała na lewarku. Po zakończonej wymianie okazało się że nie można odpalić silnika. Pierwsza rzecz to diagnoza komputerem - zero błędów, sprawdzenie iskry na świecach - jest iskra więc sądzę że czujnik położenia wału jest sprawny. Następnie odkręciłem dwie zaślepki wałków rozrządu. Obydwa wałki są tak samo ustawione więc wykluczam przeskoczenie łańcucha rozrządu. Oczywiście sprawdziłem również wszystkie bezpieczniki. Co jeszcze mogę sprawdzić żeby znaleźć awarię ? Dodam jeszcze na koniec że raz, czy dwa razy zdarzyło się że fabia strzeliła sobie do filtra powietrza.

  Pozdrawiam.

 • Sprawdziłeś akumulator?Czy alternator kręci?

 • W chwili obecnej nie mam możliwości sprawdzić alternatora bo nie ma możliwości uruchomienia go. Jednak jak zmierzyłem napięcie na samym akumulatorze to jest stabilne 12V.

 • SQT, a na popych funkcjonuje? Sprawdz kostki czy od zapłonu ci się nie odpiela, bo takie cyrki bywaly u niektórych.

  Pozdro, Skodovka z Bedujina 😉 <!-- s;) -->

 • Sprawdź czy benzynę dostaje. Zobacz w jakim stanie są świece, cewki przy wtryskach. Zobacz zawór bezpieczeństwa czy się nie zawiesił.

 • Zdobyłem blokady do rozrządu, okazuje się że wał w stosunku do wałków rozrządu jest przekręcony gdzieś o 1/4 obrotu. Na razie odkręciłem osłonę łańcuszka bez ściągania głowicy. Z tego co czytałem od 2004 montowano dłuższe ślizgi zapobiegające przeskoczeniu łańcucha. Po czym poznać czy są długie czy krótkie ? Moja fabia jest z końca 2003 a wyglądają jakby były długie.

Log in to reply