Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Stopiony łącznik żarówki H7

Topic created · 6 Posts · 1151 Views
 • Witam,
  mam Fabię Combi 2004, 1.4 100km, wersja Elegance.

  Od dwóch dni czasami centralny zamek sam się zamykał (bez alarmu). Było to trochę wesołe kiedy ja go otwieram z pilota, a on po kilku sekundach się sam zamyka. Ustawało generalnie po odpaleniu pojazdu.

  Dzisiaj zaświeciła mi się kontrolka przepalonej żarówki - okazało się, że chodzi o przednią H7. I jakie było moje zdziwienie kiedy chcąc wymienić zastałem taki stan:
  http://ifotos.pl/zobacz/CAM00389j_eehnenx.jpg/<!-- m -->
  Łącznik do żarówki jest z jednej strony stopiony.

  Pytanie - gdzie wyjąć ten kabelek (czy dam rade sam bez kanału) żeby go wymienić i gdzie go można kupić? Bo z żarówki na pewno już łącznika nie zdejmę - jest przytopiony.

  Czy bardziej centralny zamek i tam awaria spowodowała stopienie się łącznika, czy bardziej topiący się od zwarcia łącznik wpływał na dziwne zachowanie centralnego zamka? (dzisiaj problem z zamykaniem już nie występował)

  Z góry dziękuję za porady i opinie.

 • AD 1

  Nie wiem czy mówimy o tym samym stanie, ale central po otwarciu z pilota jeśli bodajże nie otworzysz drzwi w ciągu 30 sec. powtórnie się uaktywnia.No chyba że uaktywnia się po wejściu do auta to faktycznie coś nie tak (nie napisałeś). 😉 <!-- s;) -->

  AD 2

  Co do problemu z kostką to podejrzewam że może był luz na kostce lub założyłeś jakąś żarówkę o większej mocy stąd przegrzanie i przetopienie kostki.
  W tym przypadku nie pozostaje nic innego jak obcięcie istniejącej kostki i uzbrojenie przewodu w nową.Możesz najprościej zdobyć gdzieś na szrocie kostkę i ją polutować,albo udać się do jakiegoś elektryka.On sobie z tym poradzi bez trudu.

 • Ad 1 - wiem o ograniczeniu czasowym. Tutaj sytuacja jest taka, że czy stoję przy aucie, czy drzwi są otwarte czy zamknięte, czy jestem w środku, jak otworzę auto z pilota to nawet po sekundzie samo się zamyka (bez aktywacji alarmu), czasami po kilku sekundach, czasami w ogóle. Generalnie nie ma szans osiągnąć 30 sekund.

  Ad 2 - rozmawiałem z ASO Skody - przewód kosztuje z kostką 25zł i można go wymienić - w reflektorze są styki do podpięcia nowego

 • ja bym potopioną rzecz kupił w ASO i bym to sam zrobił czy polutował.

 • Byłem w ASO - przewód oporowy 25zł, montaż wymagał przecięcia i lutowania kabli.

 • [quote="zwirz1"]Byłem w ASO - przewód oporowy 25zł, montaż wymagał przecięcia i lutowania kabli.[/quote]

  Czyli potwierdziło się to co napisałem wcześniej 😉 <!-- s;) -->

Log in to reply