Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Stopiony łącznik żarówki H7

Temat utworzony · 6 Posty · 1154 Wyświetlenia
  • Witam,
    mam Fabię Combi 2004, 1.4 100km, wersja Elegance.

    Od dwóch dni czasami centralny zamek sam się zamykał (bez alarmu). Było to trochę wesołe kiedy ja go otwieram z pilota, a on po kilku sekundach się sam zamyka. Ustawało generalnie po odpaleniu pojazdu.

    Dzisiaj zaświeciła mi się kontrolka przepalonej żarówki - okazało się, że chodzi o przednią H7. I jakie było moje zdziwienie kiedy chcąc wymienić zastałem taki stan:
    http://ifotos.pl/zobacz/CAM00389j_eehnenx.jpg/<!-- m -->
    Łącznik do żarówki jest z jednej strony stopiony.

    Pytanie - gdzie wyjąć ten kabelek (czy dam rade sam bez kanału) żeby go wymienić i gdzie go można kupić? Bo z żarówki na pewno już łącznika nie zdejmę - jest przytopiony.

    Czy bardziej centralny zamek i tam awaria spowodowała stopienie się łącznika, czy bardziej topiący się od zwarcia łącznik wpływał na dziwne zachowanie centralnego zamka? (dzisiaj problem z zamykaniem już nie występował)

    Z góry dziękuję za porady i opinie.

  • AD 1

    Nie wiem czy mówimy o tym samym stanie, ale central po otwarciu z pilota jeśli bodajże nie otworzysz drzwi w ciągu 30 sec. powtórnie się uaktywnia.No chyba że uaktywnia się po wejściu do auta to faktycznie coś nie tak (nie napisałeś). 😉 <!-- s;) -->

    AD 2

    Co do problemu z kostką to podejrzewam że może był luz na kostce lub założyłeś jakąś żarówkę o większej mocy stąd przegrzanie i przetopienie kostki.
    W tym przypadku nie pozostaje nic innego jak obcięcie istniejącej kostki i uzbrojenie przewodu w nową.Możesz najprościej zdobyć gdzieś na szrocie kostkę i ją polutować,albo udać się do jakiegoś elektryka.On sobie z tym poradzi bez trudu.

  • Ad 1 - wiem o ograniczeniu czasowym. Tutaj sytuacja jest taka, że czy stoję przy aucie, czy drzwi są otwarte czy zamknięte, czy jestem w środku, jak otworzę auto z pilota to nawet po sekundzie samo się zamyka (bez aktywacji alarmu), czasami po kilku sekundach, czasami w ogóle. Generalnie nie ma szans osiągnąć 30 sekund.

    Ad 2 - rozmawiałem z ASO Skody - przewód kosztuje z kostką 25zł i można go wymienić - w reflektorze są styki do podpięcia nowego

  • ja bym potopioną rzecz kupił w ASO i bym to sam zrobił czy polutował.

  • Byłem w ASO - przewód oporowy 25zł, montaż wymagał przecięcia i lutowania kabli.

  • [quote="zwirz1"]Byłem w ASO - przewód oporowy 25zł, montaż wymagał przecięcia i lutowania kabli.[/quote]

    Czyli potwierdziło się to co napisałem wcześniej 😉 <!-- s;) -->