Witaj na forum Fabia Club Polska

Problem z EGR

Topic created · 11 Posts · 11119 Views
 • Witam,

  W mojej fabii pojawił się problem. Dziś rano zauważyłem, że po zatrzymaniu auta, silnik nie chce schodzić z obrotów, a właściwie schodzi, ale dopiero po kilku sekundach, w czasie których obroty wahają się w przedziale ok. 1000-1300/min. Po południu zaświeciła się żółta kontrolka silnika. Podłączyłem vag-a i pokazał takie błędy:

  17811 - EGR System: Regulation Divergence
  P1403 - 35-10 - - - Intermittent
  17851 - Potentiometer for EGR (G212): Signal too Low
  P1443 - 35-10 - - - Intermittent

  Jakieś dwa lub trzy miesiące temu podczas jazdy miałem inny problem, mianowicie coś jakby dławienie silnika przy niskich obrotach (ok. 2000-2500/min). Trwało to może ze 2 tygodnie, ale vag nic nie pokazywał. Dopiero potem wykrył te same błędy, ale po paru dniach kontrolka zgasła i auto zaczęło zachowywać się normalnie.
  Teraz wygląda na to, że problem powrócił.

  Czy ktoś z szanownych kolegów ma jakiś pomysł, jaka może być przyczyna tego problemu?
  Czy to możliwe, że padł zawór EGR? Auto ma przejechane 118 tyś km, z czego 2/3 przejechane na gazie.

  Dziękuję z góry za wszelkie sugestie.
  Pozdrawiam

 • Moze najpierw wyczysc ten egr i zobacz czy bedzie dobrze.

 • Pierwszy błąd mówi że to "odchyłka regulacyjna".
  Drugi błąd mówi, że to sygnał za słaby.

  Dla obu błędów zalecane jest sprawdzenie instalacji, złącz zaworu EGR. Następnie zrób test instrumentów w sterowniku silnika. Gdy w vag-com zobaczysz że testowany jest zawór N18, to wyjdź z samochodu i przysłuchaj się, czy słychać że cyka.
  Ja później spróbowałbym jeszcze adaptacji zaworu (jeśli oczywiście działa), bo ta ochyłka regulacyjna może na to wskazywać.
  Adaptacje wykonujesz w bloku 74 na zgaszonym silniku i tylko włączonym zapłonie.
  Pozdrawiam.

 • Witam.
  Jakieś 2 lub 3 miesiące temu podczas jazdy zaświeciła się kontrolka silnika. Po podpięciu pod kompa pokazało za duży przepływ na zaworze EGR. Skasowałem błąd i do wczoraj było ok. Wczoraj znów zaświeciła się kontrolka silnika. Po podpięciu kompa pokazało następujący błąd:
  17811 - EGR System: Regulation Divergence
  P1403 - 35-00 - -
  Readiness: 0010 0001
  Po skasowaniu i przejechaniu kilku kilometrów znów to samo. Dodam że wzrosło spalanie o jakieś 1,5l/100km. Czy pomoże tutaj coś czyszczenie przepustnicy lub wymiana na nową czy to może coś innego? Z góry dziękuję wszystkim za udzielone informacje.

 • Od czegoś trzeba zacząć. Samo się nie naprawi.
  Wyczyść, skasuj błędy i zobacz co będzie dalej.

 • Wyczyść przepustnice i filtr powietrza w tych silnikach pomaga.

 • Ale czy czyszczenie przepustnicy i filtra pomoże na błąd EGR? Jak dobrać się do czyszczenia przepustnicy? Jutro zabieram się za czyszczenie.

 • Nie wiem czemu ma to coś wspólnego z EGR jednak miałem tak w Yeti 1,2 TSI i to nie raz! Zawsze to pomagało, filtr zawsze nówkę wrzucałem, co do czyszczenia przepustnicy, raz gdy już musiałem to psikłem lekko wd40 a później oddałem na warsztat do czyszczenia.

 • Witam,
  Jakiś czas był spokój, teraz znów EGR daje o sobie znać. VAG pokazał błędy:
  17811 - EGR System: Regulation Divergence
  17848 - EGR Valve (N18): Open Circuit

  Znalazłem ciekawy opis na elektrodzie:
  http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2327685.html<!-- m -->
  Wyjąłem zawór i posprawdzałem rezystancje na pinach i wyszło mi mniej więcej:
  1-5 12 ohm
  2-4 2,7k ohm
  2-6 3,3k ohm
  W porównaniu z opisem z elektrody (1-5 około 8 ohm 2-4 0,8k 2-6 2,1k) wartości znacznie się różnią. Zaryzykowałem i zamówiłem używkę EGRa. Niestety, w zakupionym zaworze wartości rezystancji są podobne jak w tym, który miałem. Jedynie na pinach 1-5 jest mniej, około 9 ohm. Zastanawiam się, czy wartości podane w poście na elektrodzie są poprawne.

  Czy ktoś z szanownych kolegów (niemających problemów z EGRem) byłby tak dobry i sprawdził te wartości w swoim aucie? (Silnik 1.2 12V.) Z góry dziękuję. Jeśli okaże się, że jednak zawór jest dobry, będę próbował sprawdzić ciągłość przewodów (w tej chwili mam z tym kłopot, ponieważ jakieś ustrojstwo z instalacji gazowej uniemożliwia mi swobodny dostęp do sterownika).

  Pozdrawiam.

 • Witam,

  Po wymianie zaworu na zakupioną używkę i przejechaniu 300km, wydaje się, że problem zniknął. Błędów brak. Można zamknąć temat. 🙂 <!-- s:) -->

  Pozdrawiam

 • [b][color=#FF0000]NA PRZYSZŁOŚĆ PROSZĘ UŻYWAĆ SZUKAJKI I NIE DUBLOWAĆ WĄTKÓW[/color][/b] :cisza: <!-- s:cisza: -->

Log in to reply