Witaj na forum Fabia Club Polska

Problem z gazem

Temat utworzony · 4 Posty · 1177 Wyświetlenia
  • Mam mały problem po zainstalowaniu sekwencyjnego wtrysku gazu.
    Instalacja LANDIRENZO OMEGAS
    Mianowie po przejechaniu około 40-50 km wyskakuje chek engin.
    Kasowany kilka razy i efekt ten sam.
    Z tego co wykukałem patrząc gazownikowi na ręce błąd nr 10266 albo 1066 coś z temperaturą .
    Po oględzinach instalki przypuszczam że nie założył czujnika temperatury cieczy chłodzącej
    i wpioł się w czujnik temperatury silnika/cieczy chłodzącej, przez co wskaźnik temperatury jest cały czas leko odchylony od pinu w dół(przed zagazowaniem idealnie cały czas w pionie porozgrzaniu silnika).
    Przez to komp "myśli" że silnik cały czas nie osiągnioł włściwej temperatury i spalanie wynośi 10 l w trasie i to przy spokojnej jeździe.
    Czy to możliwe?
    Silnik 1,2 HTP przebieg 44 tyś. km

  • Ja nie mam sekwencji tylko 2 generację, ale widzę, że coś masz ewidentnie skopane przy montażu, jeżeli od czsu montażu masz problem z temperaturą i komunikatem chek engin. Ten drugi świadczy o braku synchronizacji pomiędzy obydwoma sterownikami. Jego kasownie nie pomoże, trzeba prawidłowo zestroić obie jednostki. Spalanie masz stanowczo za wysokie minimum o 2 litry jak na spokojną jazdę w trasie.

  • A jaką masz instalację? Check najczęściej zapala się w przypadku źle dobranej mieszanki. Ja też 3 miesiące miałem problemy z ta kontrolką. Okazało się, że był uszkodzony sterownik gazu i źle programował przy kolibracji. Może źle ci się podpięli do układu chłodzenia?

  • O sprawie juz nie pamiętam.
    A było tak:
    -czujnik temperatur kazałem wypiąć się z orginalnego silnika więc dołożyli swój czujnik i wskazania temparatury wóciły do normy.

    • co do spalania to była kwastia prawidłowego ustawienia kompa gazu (i chyba problem z listwą wtryskową bo fabka spędziła tam cały dzionek na programowaniu) obecnie spalanie komputer wskazuje tyle co na paliwie. A w rzeczywistości wynik trzeba pomnożyć przez 1,2.
      Czasami sporadycznie naprawde rzadko czek wyskoczy ale gaśnie następnego dnia rano.