Witaj na forum Fabia Club Polska

Witam!

Temat utworzony · 7 Posty · 1324 Wyświetlenia
  • Króciutko się przywitam, aby nie absorbować zbytnio uwagi szanownego Koleżeństwa

    Jestem od 11 grudnia 2012 posiadaczem Fabii, rocznik 2004, silnik 1.2, 64 KM.
    Nic szczególnego niby, choć trafiła mi się okazja i miałem szansę kupić samochód w salonie Skody i VW, krajowy z niewielkim przebiegiem (w chwili zakupu 29 tys) i raczej bez przeszłości. Od grudnia do teraz przejechałem 10 tys km. Żadnych przygód nie miałem, oprócz zlikwidowanej w godzinę awarii cewki zapłonowej.
    Auto przeszło klika przeglądów, z czego dwa w dwóch różnych ASO i wszystkie wypadły jednakowo - stan praktycznie bez najmniejszych oznak zużycia. 🙂 <!-- s:) -->
    Teraz po 10 tys trzeba będzie pomyśleć o zmianie tarcz hamulcowych. Ale to jeszcze za chwilę.
    Fabką jeździ się całkiem przyjemnie. Do największych plusów zaliczam jej ekonomiczność. Teraz, latem, spalanie przy ekologicznym stylu jazdy wynosi w miejście ok. 6,6 L, zaś poza miastem, w trasie, ok. 5 L, choć zarejestrowałem już niższe wyniki. Zimą, w bardzo duże mrozy spalanie osiągało 7-8 L w mieści i ok. 5,5 - 6 na trasie.
    Żadnych więc LPG nie zamierzam montować, mimo, że jestem ogólnie zwolennikiem alternatywnego zasilania, miałem dwa auta na gaz i chwaliłem sobie instalację. Ale nie przy takim spalaniu. Szkoda modyfikować, skoro koszty eksploatacji są całkiem znośne.

    I cóż poza tym mogę powiedzieć? Skodą już jeździłem, więc mam doświadczenia z marką. Ojciec miał Favorit, ja Felicję. Auta są generalnie bezawaryjne, jeśli chodzi o poważne sprawy i trochę męczące, gdy przyjrzeć się detalom. Detale nawalają, ale to jeszcze nic. Najśmieszniejsze, że część usterek naprawia się sama, znika, przychodzi i odchodzi.
    Ot choćby raz na 20- 30 odpaleń troche fiksuje czujnik parkowania, albo światełko w bagażniku, albo np. radio skodowskie oryginalne jakby się przytka 😉 Nic z tym nie robię i jeżdze zadowolony 😉
    Skody to miłe auta, choć detale mogły by być nieco precyzyjniej wykonane.

    A jeśli chodzi o inne sprawy, to przejrzę trochę archiwum, bo mam jedno pytanie, ale nie chcę powielać wątków.

    I to by było na tyle.

    Pozdrawiam wszystkich.

  • witam na fcp :zdrowko: <!-- s:zdrowko: -->

  • Witamy na FCP 😉 <!-- s;) -->.
    Tak na marginesie skąd przybywasz??Jaki region reprezentujesz?

  • [quote="marcing040381"]Witamy na FCP 😉 <!-- s;) -->.
    Tak na marginesie skąd przybywasz??Jaki region reprezentujesz?[/quote]
    Centrum Polski - Pabianice koło Łodzi.
    Właściwie to jestem Łodzianinem od 30 lat, a dopiero od 4 wiosen mieszkam w Pabianicach 🙂

  • Z tego co pamiętam to nie było opisu pod awatarem skąd jesteś, ale spoko może się mylę i przegapiłem szczegół.Co do Pabianic to byłem parę razy przejazdem.To takie przedłużenie Łodzi 🙂 <!-- s:) --> .Tak czy owak pozdrawiam.

  • Witaj na forum FCP :zdrowko: <!-- s:zdrowko: --> .

  • Witaj na forum [b]Fabia Club Polska[/b] 😉 <!-- s;) -->

    Pozdrawiam
    sid