Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Jakie opony, felgi - temat zbiorczy

Temat utworzony · 1814 Posty · 315252 Wyświetlenia
  • 6 lat jeździłem na conti i byłem bardzo zadowolony, parę dni temu właśnie kupiłem nowe [url=http://opony.interia.pl/producent1.asp?link=&ID=48695&producent=Continental&model=ContiPremiumContact]TU[/url] masz link, płaciłem 194 zł za sztukę.

  • [quote="Wojtas"]moze do rowerow robia bardzo dobre gumy .. ale do samochodow moze musza sie jeszcze nauczyc .. [/quote]

    Po czym wnosisz?
    Nokia zanim zaczela produkowac telefony, robila wlasnie opony (a takze gumiaki 🙂 ). Robia je od dawna i raczej znaja sie na tym (zarowno opony samochodowe jak i rowerowe jak i do ciezkiego sprzetu budowlanego). polecam http://www.nokiantyres.com/history_en<!-- m -->
    Znajomy jezdzi na Nokianach i bardzo je sobie chwali.
    Niemniej jednak, ja kupuje wlasnie Goodyear Duragrip 185/60R14.

  • gadamy tu chyba o 17 a nie jaka moc kto ma i jakie sa roznice :kijemgo: <!-- s:kijemgo: -->
    a ja mam pytanie bo slyszalem ze 16 sa do fabi max a pozniej czyli od 17 wzwyz trzeba miec homologacje

  • wiem ze do kazdego auta jest przypisane sa rozmiary felg w fabii sa to 16 max pow 17 juz falgi musza miec homologacje czy dodanego modelu auta moga byc uzywane podobno jak nie beda spelniac a bedzieszmial wypadek mozesz kasy nie dostac bo auto niespelnialo warunkow technicznych ;/ sam chce zalozyc 17 i jezeli bede cos wiecej wiedzial co i jak dm znac 😉 <!-- s;) -->

  • je..ć homologacje oby nie wystawały za obrys auta 😛 <!-- s:P -->

  • ale nie bedzie wystawac tzn wszystko zalezy od ET ale 17 bez problemu wejda takze nic nie trza poszezac ewentualnie gleba bo wyglada jak offroad 😛 <!-- s:P -->

  • [b]maniek[/b], na twoim miejscu zalozylbym 16" i spal spokojnie. [b]Adaś[/b], jest w fazie zaawansowanych przerobek, wiec jemu to nie robi pewnie roznicy, autkiem bedzie od swieta jezdzil, dla lansu (chyba), wiec ryzyko kontroli mniejsze

  • Kup adas nokiany i zrobisz test porownawczy, przynajmniej bedziemy wiedziec z jakiej gumy zostaly zrobione 😄 <!-- s:D -->
    Moze skoro cena podobna, to sa one podobnej jakosci??

  • zaawansowanych przerobek??? jakie to przerobki??

    jesli chodzi o et to jaki9e to duże a jakie male?? domyslam ze 45 to duze a 35 to małe

  • [quote="Siemi"]domyslam ze 45 to duze a 35 to małe[/quote]

    Male et to raczej 15, 35 to chyba taki standard

  • Ale za dacie logan nikt nie dalby tylu pieniedzy bo wie z czego jest zrobiona, a w tym przypadku nie mamy takiej wiedzy, i nie wiemy czy jest to dobre czy marne

  • dla mnie homologacja to to czy psy sie mogą dopier...ć . jak mialem cienkiego na 13"6" przykladali dowod pojazdu do karoseri i był problem :dobani: <!-- s:dobani: -->
    podczas ingerencji w karoserię w gre wchodzi szpachla co nie jest najlepszym wyjsciem

  • [quote="Adaś"]Oni naprawdę nie jeżdżą z katalogiem producentów jakie rozmiary obejmuje homologacja[/quote]
    Oni nie, ale rzeczoznawcy do wypłaty odszkodowania owszem. Przynajmniej niektórzy.

    Każdy zrobi jak uzna za stosowne.

  • Widzę ze dyskusja na temat Nokianow rozwinela sie :hurra: To dodam jeszcze że w wiele osób wsrod moich znajomych uwaza że najlepsze opony zimowe na snieg i lód robia wlasnie w krajach skandynawskich 🙂 Nie potrafia wymienic zadnej marki opon, tylko wiedzą ze musza byc ze skandynawii. Cos w tym jest 🙂 <!-- s:) -->

    i druga rzecz 🙂 na stronie która podał mi [b][url=http://opony.interia.pl/producent1.asp?link=&ID=48695&producent=Continental&model=ContiPremiumContact]MirekS[/url][/b] po prawej stronie jest ranking najlepeij ocenianych opon przez internautów i jaka jest pierwsza??? [url=http://opony.interia.pl/producent1.asp?link=&ID=54002&producent=Nokian&model=i3]Nokian i3[/url] - fakt ze tylko 5 osob ja oceniło, ale peirwsze 3 piejsca ocenilo w sumie 19 osob, wiezc ten argupment przeciw odpada... :zabawa:
    [quote]
    Najlepiej oceniane opony letnie wsród Internautów w rozmiarze 185/60R14 pojazdy - osobowe
    Nokian - i3 5,4 (5)
    Yokohama - AVS dB V500 5 (5)
    Firestone - FHSZ40 4,9 (9)
    Yokohama - C DRIVE AC 01 4,9 (45)
    Michelin - PILOT EXALTO 2 4,8 (31)
    Falken - ZE512 4,8 (5)
    Yokohama - A.drive 4,7 (32)
    Bridgestone - RE720 4,7 (152)
    Michelin - ENERGY XT2 4,7 (29)
    Toyo - Proxes CF-1 4,7 (30)
    Nokian - NRHi 4,7 (172) [/quote]

    Nie chce tutaj reklamowac Nokiana, bo nie wiem jaka jest ich opona ale nie chce tez z gory uznawac ze Nokian to byle g*@$&

  • Właśnie rozmawiałem z kolegą, ma w ibizie nokiany 195/50 15 i chwali sobie.

  • [quote="kros"][quote="Adaś"]Oni naprawdę nie jeżdżą z katalogiem producentów jakie rozmiary obejmuje homologacja[/quote]
    Oni nie, ale rzeczoznawcy do wypłaty odszkodowania owszem. [/quote]

    Ok może i jeżdżą, ale zanim przyjadą, to odpukać w niemalowane, jest czas by założyć serię.

  • Tego to już nie wiem, w każdym razie ja tam nie chcę zachwalać nokianów, osobiście jestem zwolennikiem conti i na takich jeżdżę.

  • Ja niedawno miałem stłuczkę - lekkie zarysowanie lakieru w korku, a na protokle rzecznawca wpisał parametry opony. To nie był wypadek, ani poślizg, ani nawet niewyhamowanie. Nic co z oponami może mieć wspólnego. Nawet nie została uszkodzona, żeby ewentualnie parametry były potrzebne do wymiany. Zatem po co? Myślę, ze dla analityka, który ocenia wysokość wypłaty.

    Znamy przypadki, kiedy ubezpieczalnie wymyślają cuda, żeby ograniczyć swoją odpowiedzialność - po co im sie dodatkowo podkładać?

    Z resztą nawet na tym forum był ten [url=http://sliz.avx.pl/forum/viewtopic.php?p=25072#25072]problem[/url] poruszany

    [quote="Adaś"]żeby unknąć takich sytuacji można wykupić specjlane ubezpieczenie[/quote]
    Ale sam Adasiu widzisz, że to może wcale nie być takie proste bo
    [quote="Adaś"]Chciałem niestandardowe ubezpeiczenie (...) i nie wyrazili zgody[/quote]
    bo każdy woli sprzedać gotowca niż kombinować . A czy w ogóle ktoś się zgodzi na ubezpieczenie czegoś niehomologowanego? Nie wiem, ale to już inna bajka.

    [quote="MirekS"]ale zanim przyjadą (...) jest czas by założyć serię[/quote]
    Zależy jaki wielki jest ten dzwon

    Zatem podsumowując:
    Ja napisałem że każdy robi jak uważa. Byle by miał świadomość co się za tym kryje.
    I tym optymistycznym akcentem życzę wszystkim powodzenia.

  • czyli na to wychodzi ze 16" musza byc uznane przez ubiezpieczyciela .. jeden powod : Fabia RS 🙂 jak sie nie myle to chyba stoi odrazu na 16" :?: ale moge sie mylic 😛 natomiast z 17" napewno przy dzwonie moga byc problemy 😞 ... no ale kto powiedzial ze tuning jest calkowicie legalny 😉 <!-- s;) -->

  • 16" to ja nawet mam w swoim papierze, który razem z autem dostałem , a gdzie mi tam do RSki 😉 <!-- s;) -->

    [img]http://img299.imageshack.us/img299/5324/kolash9.jpg[/img]