Witaj na forum Fabia Club Polska

Pranie tapicerki

Topic created · 24 Posts · 28592 Views
  • Gdzie w krakowie mozna wyprać tapicerke w rozsądnej cenie. Bardzo prosze o odpowiedzi

    pozdrawiam

  • kup sobie myjkę i taki środek o nazwie DIMMER- tapicerka będzie jak nowa.

  • w jakiej cenie taka myjka??

  • Czy aby DIMER jest do tapicerki?

  • [quote="szymek krusz"]Czy aby DIMER jest do tapicerki?[/quote]

    Oficjalnie do smarów, ale tapicerke materiałową nieraz się tym prało i działa cacy. Do tego polecam proszek do dywanów Kaerchera 😛 <!-- s:P -->

  • [quote="K0_VOITH"][quote="szymek krusz"]Czy aby DIMER jest do tapicerki?[/quote]

    Oficjalnie do smarów, ale tapicerke materiałową nieraz się tym prało i działa cacy. Do tego polecam proszek do dywanów Kaerchera 😛 <!-- s:P -->[/quote]

    Robisz to ręcznie , czy odkurzaczem piorącym?
    Jakie proporcje?
    A stosował ktoś proszek Vanischa do dywanów?

  • [quote="szymek krusz"]
    Robisz to ręcznie , czy odkurzaczem piorącym?
    Jakie proporcje?
    A stosował ktoś proszek Vanischa do dywanów?[/quote]

    Proszek Kaerchera do odkurzacza według instrukcji.
    Dimmer do spryskiwacza (jak do okien) w proporcji +/- 1cm od dna dopełnić wodą.
    Pryskasz dimerem-szczotka (ale nie za ostra, zeby nie filcować materiału) - zbierasz odkurzaczem i potem powtórka proszkiem lub właśnie vanishem - ale vanish słaby i wychodzi drogo w porównaniu z proszkiem Kae.
    Jak robisz samym dimerem to pamiętaj potem ze dwa razy porządnie wodą przetrzeć, bo dimer lubi uczulać.

  • Ja jestem na kupnie odkurzacza piorącego bo taka usługa w myjni kosztuje sporo to wole odkurzacz kupic i prac do woli:)

    Jaki odkurzacz polecacie z karchera???

  • Karcher, poszukałbym coś tańszego, nie koniecznie aż tak firmowego.

  • Żeby porządnie wyprać poszycie, najlepiej jest je zdjąć i zrobić do ręcznie np. w wannie. Ja testowałem różne środki, odkurzacze i tym podobne, a świetny efekt jest dopiero po upraniu w wannie.

    Fakt, że mordowania się jest dużo, ale uważam, ze warto.

  • A w F1 można tak po prostu zdjąć poszycie?

  • Jak najbardziej, da się zdjąć tapicerkę osobno z siedziska i osobno z oparcia

  • A to się trzyma na jakichś gumkach czy zaczepach?

  • Żeby nie zakładać nowego tematu mam to samo pytanie, gdzie wyprać tapicerkę ale w okolicy Gliwic. Pytanie drugie, czy jest jakiś impregnat żeby tapicerka się nie brudziła?

  • [b]seven[/b] poszycie (pokrowce) jest "zaciśnięte" odpowiednio, siedzisko pod plastikami fotela wciśnięte jest pod stelaż, oparcie jak odkręcisz od siedziska również jest zciśnięte, najprościej wyjąc fotel, rozebrać i wtedy zdejmiesz, ale chyba nie warto, lepiej dać komuś niech Ci wypierze

    [b]Vlido[/b] poszło PW

  • No ja jestem zdania, ze po 9 latach jazdy mozna fotele zdemontować i wyprac w wannie ręcznie. Jest to skuteczniejsze, ale napewno dużo bardziej skomplikowane. 😉 <!-- s;) -->

  • Ja mam fotele z 2001 roku i piorę je odkurzacze piorącym z karchera, do tego używam dodatkowo odplamiacza, którzy dobrze radzi sobie z usuwaniem plam na mokro.
    Osobiście nie jestem zwolennikiem dimera, trzeba bardzo ostrożnie dobierać proporcje bo można szybko zniszczyć tapicerkę.

  • Wiem z własnego doświadczenia, że pranie tapicerki jest dość uciążliwe i wymaga wprawy. W zimie jest szczególnie trudno jeśli nie ma się garażu. Ja korzystałem z firmy piorącej tapicerki, piorą innym sprzętem niż karcher i efekt jest bardzo dobry. Chemię tez mają bardzo dobrą, takie różne plamy wtarte w tapicerkę zeszły. Cena była przystepna i nawet gratis dostałem. Jak ktoś jest zainteresowany to firma stanley pranie, mają stronkę i cennik.

  • Ja pranie tapicerki zlecam profesjonalistom:)

  • [quote="MatCar17"]Żeby porządnie wyprać poszycie, najlepiej jest je zdjąć i zrobić do ręcznie np. w wannie. Ja testowałem różne środki, odkurzacze i tym podobne, a świetny efekt jest dopiero po upraniu w wannie.

    Fakt, że mordowania się jest dużo, ale uważam, ze warto.[/quote]
    tak samo robię 🙂 <!-- s:) -->

Log in to reply