Witaj na forum Fabia Club Polska

[F2] antena radiowa "płetwa rekina"

Topic created · 5 Posts · 3637 Views
 • Czy ktoś przerabiał temat albo może doradzić jaką dobrać antenkę typu "płetwa rekina" zamiast obecnej fabrycznej?

  Czy takie anteny gorzej odbierają albo wymagają dodatkowego zasilania?

 • standardowo w antenie ( w stopce ) jest wzmacniacz, zasilany z radia ( fabrycznego) . dlatego niektórzy montują separatory, by to oddzielić . jeśli "płetwa" spełni Twoje warunki to zakładaj - nie zapomnij o dobrym uszczelnieniu, żeby ci tapicerki nie zalało. zobacz w mojej galerii - tam jest foto rozebranej stopki anteny.
  [quote="bigstanley"]Czy takie anteny gorzej odbierają albo wymagają dodatkowego zasilania?[/quote]
  to zalezy m.in od radia. , czy bedzie lepiej czy gorzej - tego chyba nikt nie jest w stanie odpowiedzieć.

 • [quote="kapi"]standardowo w antenie ( w stopce ) jest wzmacniacz, zasilany z radia ( fabrycznego) . dlatego niektórzy montują separatory, by to oddzielić . jeśli "płetwa" spełni Twoje warunki to zakładaj - nie zapomnij o dobrym uszczelnieniu, żeby ci tapicerki nie zalało. zobacz w mojej galerii - tam jest foto rozebranej stopki anteny.
  [/quote]

  radio to fabryczny BLUES 🙂 <!-- s:) -->

  czy żeby wymienić tą antenkę to potrzebny jest dostęp od środka ?

 • [quote="bigstanley"]czy żeby wymienić tą antenkę to potrzebny jest dostęp od środka ?[/quote]
  tak. najlepiej od strony tylnej klapy lekko odciągnąć podsufitke. ten skrajny plastik - górne "nadproże" też warto zdemontowac.

 • Najlepiej jakbyś odkręcił boczki ( te w bagażniku te przy słupkach ) później odkręć rączki przy podsufitce ,potem możesz odkręcić obudowę słupka B i dopiero odchylić podsufitkę , w przeciwnym razie zagnieciesz podsufitkę przy rączkach.
  Przerabiałem płetwy i niestety nie jest to dobry pomysł odbiór radia poza wawą fatalny a moja płetwa była znanej firmy i kosztowała 200 zł chyba że wymienisz całą instalację antenową ,mam na myśli Kabel , wzmacniacz i antenę np. z vw Golf ,Passat .

Log in to reply