Witaj na forum Fabia Club Polska

[F2] antena radiowa "płetwa rekina"

Temat utworzony · 5 Posty · 3649 Wyświetlenia
  • Czy ktoś przerabiał temat albo może doradzić jaką dobrać antenkę typu "płetwa rekina" zamiast obecnej fabrycznej?

    Czy takie anteny gorzej odbierają albo wymagają dodatkowego zasilania?

  • standardowo w antenie ( w stopce ) jest wzmacniacz, zasilany z radia ( fabrycznego) . dlatego niektórzy montują separatory, by to oddzielić . jeśli "płetwa" spełni Twoje warunki to zakładaj - nie zapomnij o dobrym uszczelnieniu, żeby ci tapicerki nie zalało. zobacz w mojej galerii - tam jest foto rozebranej stopki anteny.
    [quote="bigstanley"]Czy takie anteny gorzej odbierają albo wymagają dodatkowego zasilania?[/quote]
    to zalezy m.in od radia. , czy bedzie lepiej czy gorzej - tego chyba nikt nie jest w stanie odpowiedzieć.

  • [quote="kapi"]standardowo w antenie ( w stopce ) jest wzmacniacz, zasilany z radia ( fabrycznego) . dlatego niektórzy montują separatory, by to oddzielić . jeśli "płetwa" spełni Twoje warunki to zakładaj - nie zapomnij o dobrym uszczelnieniu, żeby ci tapicerki nie zalało. zobacz w mojej galerii - tam jest foto rozebranej stopki anteny.
    [/quote]

    radio to fabryczny BLUES 🙂 <!-- s:) -->

    czy żeby wymienić tą antenkę to potrzebny jest dostęp od środka ?

  • [quote="bigstanley"]czy żeby wymienić tą antenkę to potrzebny jest dostęp od środka ?[/quote]
    tak. najlepiej od strony tylnej klapy lekko odciągnąć podsufitke. ten skrajny plastik - górne "nadproże" też warto zdemontowac.

  • Najlepiej jakbyś odkręcił boczki ( te w bagażniku te przy słupkach ) później odkręć rączki przy podsufitce ,potem możesz odkręcić obudowę słupka B i dopiero odchylić podsufitkę , w przeciwnym razie zagnieciesz podsufitkę przy rączkach.
    Przerabiałem płetwy i niestety nie jest to dobry pomysł odbiór radia poza wawą fatalny a moja płetwa była znanej firmy i kosztowała 200 zł chyba że wymienisz całą instalację antenową ,mam na myśli Kabel , wzmacniacz i antenę np. z vw Golf ,Passat .