Witaj na forum Fabia Club Polska

[Inne] Lakierowanie plastikow

Topic created · 150 Posts · 40705 Views
  • Chodzi klamki zewnętrzne czy wewnętrzne?

    Jeśli o te pierwsze to z boku drzwi są otwory w których są śrubki.

    Jeśli te drugie, to trzeba ściągnąć boczek.

    pozdro

  • Chodzi o zewnętrzne. Wewnętrzne są chromowane, więc jest ok. 🙂 <!-- s:) -->

    Dzięki wielkie. 🙂

  • Co do demontażu klamek, to szczerze już nie pamiętam. wykręca się śrubki z boku drzwi, wyciąga zamek i wtedy wychodzi klamka. Nie trzeba boczków ściągać.
    Ja robiłem tak. Drobny papier wodny, podkład, lakier. Też miałem średnie zaplecze i doświadczenie, ale lakier się trzyma do dziś, w niektórych miejscach się już przeciera. Jakieś 2 lata minęły. Gdybym to robił teraz, dałbym jeszcze na koniec warstwę bezbarwnego.

  • witam.mam fabie przed liftem koloru:
    http://otomoto.pl/skoda-fabia-1-4-fabia-z-niemiec-ladna-C9644500.html<!-- m -->
    a ze jestem młodym uzytkownikiem i fanem tuningu chcialbym zapytac jaka okleina kokpitu najbardziej by pasowala.... 😛

    po drugie chcialbym wiedziec czy latwo i samemu mozna zdjac chlapacze z tylu 🙂
    prosze o pomoc

  • Moim zdaniem żadna okleina nie będzie pasowała.

    Co do chlapaczy - trzeba odkręcić kawałek nadkola.

    pozdro

  • ja myslalem nad chromem aby ozywic wnetrze...

  • Kolego dla mnie są 2 opcje a właściwie 3. Zostajesz tak jak teraz. 2 opcja to taka że obklejasz folią Carbon. 3 opcja obklejasz w kolor taki jaki masz lakier. Ewentualnie jak byś chciał CHROM ale w tych podstawowych częściach np: Klamki, obramowanie gałki skrzyni biegów tak jak jest w tych lepszych wersjach (chyba że już masz). Sprecyzuj może dokładnie które miejsca chciałbyś obkleić 😉 <!-- s;) -->

    Chyba w dziale zrób to sam jest opisane zdejmowanie błotnika ale nie jestem pewien ;]

  • mam wersje fresh..;/
    slabe wyposazenie i glownie chcialbym obkleic nawiewy centralne, panel centralny, nawiewy boczne, regulacja swiatel, elementy klamek przednich i pewnie klamke schowka :] <!-- s:] -->
    okleina carbon wlasnie tez mi sie bardzo podoba 😄 a jesli chodzi o skrzynie biegow to:
    http://sklep.tuning.pl/produkt.php?p_id=76&t_id=243&d_id=151913 😛

  • Aha, no to jak wolisz. Jak Carbon to kupuj folie i idź w ten kierunek 😉 Co do gałki to chcesz wydać 228pln ? Podobny efekt zrobisz samą folią 🙂 Albo jak chcesz zaszaleć kup Chrom i Carbon. Obklej chrom te miejsca które mają lepsze wersje (Klamki, rygielki, guzik ręcznego itp.) a potem resztę carbonem 😛 Dużo kombinacji można 😉 <!-- s;) -->

  • no myslalem zeby wg kupic chomowane klamki wewntrzne a pozostale elementy klamki obkleic carbonem 😛 <!-- s:P -->
    wielkie dzieki za pomoc 🙂
    szukam jakiegos zdjecia szarej tapicerki fabi obklejona carbonem zeby zobaczyc mniej wiecej efekt ;]

  • Szukam i szukam i znalezc nei moge 😉 powiedzcie mi jak sciagnac te rami nawiewow bo chcialbym je pomalowac.. no i wlasnie lepiej pomalowac czy okleic folia termokurczliwa chrom? ktos tutaj ma wlasnie takie srebrne ladnie to wyglada i czym to malowac?? :?: <!-- s:?: -->

  • Okleić IMO lepiej folią "aluminiową"
    Szef FCP [b]Wojtas [/b]sprzedaje takową. Na fotkach wygląda to bardzo elegancko. Też się ślinię na nią.
    Tutaj: [url=http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?t=1722]masz link[/url] do ogłoszenia. Są tam fotki jak to wygląda.
    Możesz też sprawdzić w temacie o Fabce [b]Loni[/b]. Też są foty z tą folią.

  • u mnie i u [b]Loni[/b] sa juz pomalowane farba 🙂 dluuugo szukalem farby ktora odda ten sam efekt co folia (kolor alu + drobinki chromu) ... do tego pokrywa to lakier bezbarwny co daje lepszy efekt niz folia 🙂 zapodam foty po swietach jak to sie prezentuje 🙂 <!-- s:) -->

  • ok ok 😉 a gdzie taka farbe szukac? to w sprayu? i jak to wyciagnac z tej deski? Ja mam folie chrom termokurczliwa i wlasnie nie wiem jak ona bedzie wygladala ale u kogos widzialem ze ma tak zrobione i bardzo ladnie wyglada ;D czekam na jakas foto 😉 <!-- s;) -->

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 25-04-2011, 18:35[/i] ][/size]
    Ty [b]Wojtas[/b] pewnie masz ta: http://allegro.pl/folia-aluminium-chrom-najlepsza-aukcja-zobacz-i1574836567.html
    ja w domu mam taka tylko czy bedzie to adnie wygadalo z taka swiecaca? http://allegro.pl/folia-chrom-samoprzylepna-tuning-100x25cm-i1578731436.html ??

  • Nie baw się w żadne malowanie. Poczytaj jak ja zrobiłem
    http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?t=1257<!-- m -->
    i u mnie nic się z tym nie dzieje w odróżnieniu do niektórych a mam już 5 lat tak metalizowane kratki i nietylko.

  • Musze poszukac jakiejs firmy co to by mi zrobila... ale Ty masz calkowicie chromowane (swiecace) czy kolor jakby aluminium?

  • Świecące jak klamki wewnątrz, gałka zmiany biegów i cycki od zamykania w srodku drzwi.

  • Witam chcialbym dolaczyc sie do tematu otoz chcialem pomalowac listwy w zderzakach bo bocznych nie mam oraz klamki zewnetrzne moje pytania to

    1. Czy plastki i klamki trzeba zjechac papierem?
      2 Kupilem juz podklad do plastikow w spreju, nie bedzie schodzil?
      3 Ile bedzie mnie kosztowal lakier razem z lakierem bezbarwnym na te czesci?
      4 Ten lakier naniesc sprezarka tak? czy w sprayu tez mi dobiora kolor? licze na odp pozdrawiam ;D
  • Jeśli klamki są idealnie gładkie, a z tego co pamiętam to fabrycznie są gładkie, nie musisz docierać; ewentualnie bardzo delikatnie drobniutkim papierkiem żeby rys nie porobić. Dobrze odtłuść, dobrze wysusz i pryśnij podkładem do plastiku. Dwie ciennkie warstwy w odstępie kilku minut. Później dajesz 2-3 warstwy bazy w odstępach 5 minutowych po każdej. Po ostatniej jak baza lekko przeschnie dajesz 2-3 warstwy bezbarwnego (ilość warstw zależy od tego jaki efekt chcesz uzyskać - jeśli ma się mocno błyszczeć to dajesz więcej warstw ale cienkich, bo mogą robić się zacieki).
    Wszystko możesz kupić w spreyu lub do nakładania pistoletem pod ciśnieniem.
    Jeśli chodzi o ilość lakieru jaką potrzebujesz, to podejrzewam, że mniej niż 100tkę Ci nie sprzedadzą a to będzie aż nadto. Powodzenia i bądź cierpliwy - lepiej się nie śpieszyć.

  • dzieki wielkie [b]rufus[/b] musze spisac tylko kod lakieru 😉 <!-- s;) --> a jeszce jedno jak jest ten sam kod to kolor nie bedzie sie roznil czy bedzie widac roznice ??

Log in to reply