Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Szyba zamiast w górę - jedzie w dół

Topic created · 10 Posts · 3800 Views
 • Gdy czasem chcę zamknąć szybę od pasażera to zamiast się zamykać, ona zjeżdża w dół. Co może być powodem?

 • Robiłeś coś przy tej szybie? Czy gdy chcesz by zjechała w dół, jedzie w górę?

  Przyczyną może być przebiegunowanie przewodów zasilania silnika.

 • Na chłopski rozum coś gdzieś jest na odwrót podłączone.

 • "Przyczyną może być przebiegunowanie przewodów zasilania silnika" - otoz niekoniecznie, tym bardziej ze zdarza sie to tylko czasem - a zatem jak moze sie silnik "czasem" przebiegunowac?
  Te podnosniki maja zabezpieczenie - jesli by przy zamykaniu miedzy szyba a rama drzwi
  cos bylo - np glowka dzecka - to szyba po wykryciu oporu (zwiekszony pobor pradu) idzie w dol. Jesli masz cos w prowadnicach szyb, jakies brudy, piach itp to opor jest za duzy, elektronika wykrywa blad i szyba idzie w dol.
  Sprawdz to. Mozesz tez sprawdzic na "dobrej" szybie ze to o czym pisze to prawda.
  Sprobuj wlaczyc podnoszenie szyby i zatrzymaj ja w ruchu - zobaczysz ze nagle zacznie isc w dol.

 • [quote="Marek"]Sprobuj wlaczyc podnoszenie szyby i zatrzymaj ja w ruchu - zobaczysz ze nagle zacznie isc w dol.[/quote]Nie idzie w dół 😞 <!-- s:( -->

 • Ja mam wszystkie 4 szyby elektryczne i wszystkie 4 funkcjonuja tak jak opisalem.

  Mam przed soba instrukcje fabryczna od mojej Fabki - jest ona po niemiecku, ale na stronie 50 stoi jak drut - "System jest wyposazony w ogranicznik mocy (sily). Po napotkaniu przeszkody zamykanie szyb bedzie przerwane i okno otworzy sie natychmiast znowu". Przepraszam za nieliterackie tlumaczenie, ale ja jestem z zawodu technikiem a nie humanista.

 • U mnie jest podobnie, gdy szyba pasażera jest opuszczona np. za połowę i gdy chcę ją podnieść to szyba idzie w dół a gdy nacisnę jeszcze raz to dopiero idzie w gorę. Tak jak pisze Marek przyczyną u mnie jest prawdopodobnie zabrudzenie prowadnic ponieważ szyba prawa ciężko działa przy podnoszeniu szczególnie. Gdy podnoszę szybę to widać taki gwałtowny podskok jakby ją coś blokowało. Najlepiej odkręcić i sprawdzić co się dzieje. Sam w najbliższym czasie będę musiał tak zrobić.

 • Quake, miałem podobnie, zdjąłem tapicerkę, dobrałem się do "łapek" trzymających szybę, odkręciłem je, wyrównałem szybę, dokręciłem i problem ustąpił. Krzywo się ułożyła, dlatego się przycinała.

 • [quote="quake1"]U mnie jest podobnie, gdy szyba pasażera jest opuszczona np. za połowę i gdy chcę ją podnieść to szyba idzie w dół a gdy nacisnę jeszcze raz to dopiero idzie w gorę. Tak jak pisze Marek przyczyną u mnie jest prawdopodobnie zabrudzenie prowadnic ponieważ szyba prawa ciężko działa przy podnoszeniu szczególnie. Gdy podnoszę szybę to widać taki gwałtowny podskok jakby ją coś blokowało. Najlepiej odkręcić i sprawdzić co się dzieje. Sam w najbliższym czasie będę musiał tak zrobić.[/quote]

  Ja tez tak mam , przód po stronie pasażera.

 • Miałem jakieś pół roku temu bardzo podobny problem z szybą po stronie kierowcy. Szybę kiedy próbowałem zamknąć dochodziła do pewnego momentu i sama nagle opadała w dół.
  Postanowiłem więc ratować szybę i ją wyciągnąłem na samym początku zupełnie, następnie rozebrałem tapicerkę a pod nią ogarnęło mnie przerażenie kiedy zobaczyłem te linki powyginane we wszystkie strony między prowadnicami. Zostało mi je tylko wymienić. Musiałem całość kupić nowe, bo nigdzie nie znalazłem używanych.

Log in to reply