Witaj na forum Fabia Club Polska

[Inne] Buzzer czujnika parkowania

Topic created · 8 Posts · 3466 Views
 • Mam awarię głośniczka czujnika parkowania. Jest to głośnik o oporności/impedancji 65 ohm z przylutowaną diodą. Fabia jest z 2004 roku a głośnik zabudowany jest w zewnętrznej puszce z tworzywa (nie tak jak w fabii z 2005 ukryty). Nie mogę znaleźć go na allegro. Nie znam dokładnie jego typu. Czy zna ktoś jego symbol lub namiar na jakiś sklep internetowy?

 • witam serdecznie, nie wiem czy chodzi o to, ale znalazłem w ETKA część o oznaczeniu 1J0 919 279 Czujnik Ostrzegawczy Tonowy

 • [quote="Tuxracer"]namiar na jakiś sklep internetowy?[/quote]
  [url=http://www.tme.eu/pl]> klik <[/url]

 • Przesyłam zdjęcie zdemontowanego buzzera. Ma on średnicę ok 35 mm i jest dość niski.

 • [quote="Cody"] 1J0 919 279 Czujnik Ostrzegawczy Tonowy[/quote]
  Koszt w ASO około 85 zł.

  [b]Tuxracer[/b], jest na tym jakiś numer części? Masz to oryginalnie założone czy dokładane?

 • Części są oryginalne. Mam dwie fabie hatchback z 2004 roku i kombi 2005 roku. Sprawa dotyczy starszego modelu gdzie buzzer jest zamontowany na podsuficie nad miejscem piątego pasażera, w nowszej fabii element ten jest zabudowany.

  Aha! mam jeszcze jedno pytanie: Czy zdjęcia w poprzednim moim poście są widoczne? Bo ja widzę je tylko gdy jestem zalogowanym. Bez logowania się zdjęć nie widać.

 • [quote="Tuxracer"]Aha! mam jeszcze jedno pytanie: Czy zdjęcia w poprzednim moim poście są widoczne? Bo ja widzę je tylko gdy jestem zalogowanym. Bez logowania się zdjęć nie widać.[/quote]

  Witam.

  Tak są widoczne 🙂 <!-- s:) -->

  Pozdrawiam

 • Cześć. W naszej fabii też zepsół się sygnał czujnika parkowania ( dioda migała ale sygnału nie było).
  W końcu spróbowałem podłączyć mały głośniczek z jakiejś zabawki który posiadał impedancje 64 ohmy.
  Troche się bałem czy jego podłączenie nie spowoduje jakiejś awarii w tym komputerze od sterowania czujników (głośnik mółgł posiadać jakiś przetwornik sygnału czy coś). Po podłączeniu mojego głośniczka i wrzuceniu wstecznego głośnik wydawał normalne pikanie takie jak przedtem. Teaz wybieram sie na poszukiwanie gdzie można podobny kupić bo ten co sprawdzałem jest za mały.
  Czy wie ktoś gdzie można taki kupić? Średnica 35 mm , impedancja 64 ohmy

Log in to reply