Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Wężyk znajdujący się obok zbiornika płynu hamulcowego

Topic created · 8 Posts · 2156 Views
 • Witam,
  Mam pęknięty wężyk o numerze seryjnym :
  VW/AG GERMANY
  KYS 6Q0-612-041ATEEE

  Po przyłożeniu palca w miejscu pęknięcia zasysa powietrze.
  Od czego on jest i gdzie można go dostać?
  Szukałem w internecie informacji na ten temat , ale niestety nie znalazłem.
  Bardzo proszę o pomoc i pozdrawiam,
  pawelziom

 • pokaż jakieś foto - bedzie łatwiej.

 • [url=http://img233.imageshack.us/i/krok2o.jpg/][img]http://img233.imageshack.us/img233/7011/krok2o.jpg[/img][/url]

  Wężyk jest zaznaczony czerwoną strzałką , właśnie on jest pęknięty , do czego on jest i gdzie go dostać? (Można prosić numer seryjny)

 • za dobrze nie widać,ale wydaje mi się ze to jest wąż od podciśnienia do wspomagania hamulców.Jak to ten wężyk to powinien iść do serwa pompy hamulcowej

 • Gdzie można go dostać i ile ewentualnie mógłby kosztować?
  Potrzebuję również spinek i ślizgów do zderzaka przedniego , byłem w 3 sklepach i odsyłają do serwisu (jak z wężykiem tak ze spinkami i ślizgami). Jakie są dokładnie te spinki , na allegro nie ma do Fabii I.

 • mi się wydaje że to jest przewód układu dodatkowego dopływu powietrza. Między uruchomieniem zimnego silnika, a osiągnięciem przez niego temp pracy jest dużo szkodliwych związków w spalinach bo katalizator nie osiągnął optymalnej temp. Ten układ właśnie jest po to żeby obniżyć ilość szkodliwych związków przez dodatkowy dopływ powietrza, które jest wtłaczane do kolektorów wylotowych co wzbogaca spaliny w tlen, a co za tym idzie umożliwia spalenie cząstek bodajże tlenku węgla i węglowodorów. Na dodatek dzięki temu katalizator szybciej się nagrzewa. Zobacz czy po upływie około 100 sekund lub gdy temp cieczy chłodzącej ma 96 stopni, czy dalej podaje powietrze. Układ głównie z czujnika temp cieczy dobiera czas i ilość wtłaczania powietrza więc po osiągnięciu temp 96 stopni powinien na biegu jałowym po 10 sekundach wyłączyć dopływ powietrza.
  Mam nadzieje, że to właśnie to bo się rozpisałem 🙂 <!-- s:) --> Zobacz, czy to w jakikolwiek sposób jest połączone z kolektorem.

 • [b]pawelziom[/b], spinki i slizgi jedz do ASO ... ja zaplacilem za 1 szt do zderzaka od RS 18 zl .. a spinki to kazdy motoryzacyjny powinien miec .. a jak nie to tez ASO to sa groszowe sprawy i wiecej wydasz na paliwo

 • Czy wszystkie spinki są takie same ?
  Byłem w motoryzacyjnym i chcieli wzornik , niestety nie posiadam takiego , czy ktoś mógłby podesłać zdjęcie ewentualnie symbol oryginalnych spinek do Fabii I przed liftingiem 2001r.?

Log in to reply