Witaj na forum Fabia Club Polska

Wrocław i okolice

Temat utworzony · 9 Posty · 14323 Wyświetlenia
  • Duży minus dla serwisu autoryzowanego dealera skody TMT. Serwisuje tam samochód trzy lata (6 wykonanych przeglądów) a na ostatnim dowiedziałem się że "zużył się gwint w misce olejowej i na korku" i że przecieka olej. Na moje pytanie czy jest to normalna sytuacja w Fabii dla silnika BBY 1.4 16V dowiedziałem się że jest to częsta usterka i że nie jestem pierwszy z takim problemem, ale na koniec dowiedziałem się że " udało się mechanikowi miskę uszczelnić ". A po przejechaniu 1000 km od przeglądu pod silnikiem widzę mokrą miskę olejową i plamki oleju. Dotąd naiwnie myślałem, że jak robię przeglądy w ASO, to żadna taka historia nie ma prawa się wydarzyć. Okazuje się że drogie przeglądy wcale nie świadczą o jakosci usług i szkoda pieniędzy na przeglądy w ASO.

  • [b]andy37[/b], ja nigdy od momentu zakupu fabii w salonie nie oddalem jej w lapska ASO .. trzeba miec duzo szczescia zeby natrafic na ASO gdzie przy okazji "naprawy" nie zepsuja cos innego 😕 <!-- s:/ -->

  • ja tam tego nie rozumiem, moje ASO jest OK - pod każdym względem, dobre ceny, dobrze robią, nie naciągają i tak dalej...

  • [b]Ciacho[/b], widac miales szczescie 🙂 dbaja o klienta i tyle w temacie ... 🙂 <!-- s:) -->

  • [quote="Wojtas"][b]andy37[/b], ja nigdy od momentu zakupu fabii w salonie nie oddalem jej w lapska ASO .. trzeba miec duzo szczescia zeby natrafic na ASO gdzie przy okazji "naprawy" nie zepsuja cos innego 😕 <!-- s:/ -->[/quote]
    podobnie ja tylko raz po roku oddalem fabke do ASO - 350zl za wymiane oleju i filtra oleju :szok: wszystko trwalo ok 1h, na fakturze 2rbg, a zainteresowanie mechanika zerowe, poruszal sie jak zolw, nic wiecej niesprawdzil, a ze przebieg byl 10k to nawet filtra powietrza nie wy,mienili.
    jak zapytalem sie co bedzie za rok to - 450zl wymiana oleju, filtra, filtra powietrza i sprawdzenie chamulcow - nic wiecej
    takze za miesiac sam kupie olej filtry i jade na przeglad techniczny do solidnej stacji obslugi gdzie poprzednie auto trzepali mi rowno i dokladnie a obok wymienili olej i filtry

  • Jakieś nowe doświadczenia w temacie? Nieuchronnie zbliżam się do terminu pierwszego przeglądu (po pierwszym roku) mojej Fabii. Jestem skazany na ASO. Który serwis możecie polecić we Wrocławiu? Póki co wszystko działa idealnie i fajnie by było gdyby nie spartaczyli autka...

    Pzdr

  • Ja poza tym, że na przeglądzie za złocisza nie zauważyli, że przewody hamulcowe są popękane to nie narzekam na ASO ELCAR na grunwaldzkiej. Jak na razie "nic nie zepsuli naprawiając " .

  • Chciałbym skarcić publicznie panów z Elcaru- autko na gwarancji, pojechałem do nich z cieknącymi drzwiami kierowcy... Przy wstępnych oględzinach pan przyjmujący Fabiszona stwierdził, że to może być uszkodzenie mechaniczne, bo uszczelka "taka wymęczona".... Chyba zmienili zdanie, po 3h telefon- auto do odbioru, stwierdzili, że pomogło "dociągnięcie drzwi". Chyba jednak w siebie nie uwierzyli, bo po odebraniu nieumytego auta drzwi jak ciekły tak ciekną... Zobaczymy co powiedzą w Gallu...

  • Na razie Fabcia umówiona na wizytę do drugiego i ostatniego wrocławskiego ASO- Gall-ICM. Póki co Panowie robią lepsze wrażenie i usłyszałem, że "skoro w Elcarze nie dali rady, to my musimy sobie poradzić". Zobaczymy czy obietnicę wypełnią. Relacja już we wtorek.