Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] VAG - Wszystkie sprawy z nim związane

Temat utworzony · 548 Posty · 151570 Wyświetlenia
  • Witam, jaki kabelek będzie mi potrzebny do fabii 1.4 mpi AZE 2002r? Mam nastepujace piny we wtyczce OBD: 4-7 i 14 ,16

  • adam JC wystarczy zwykły kabelek z allegro i program
    vag com

    dadi1032
    ciekawe to co piszesz może i z niektórymi steriwnikami się da połączyć ale z silnikiem to raczej na 99% nie uda się zrobić za wiele uwierze że działa jak zrobisz pełny autoscan. do fabi 2 potrzeba kabel CAN. żeby w pełni działał taki jak np http://www.vcds.pl<!-- m --> można znaleść klony na internecie ale w zagranicznych sklepach internetowych

  • hmm...u mnie w gniezdzie w samochodzie nie ma zadnego kabelka w miejscu gdzie powinna byc linia L to ja kto bedzie dzialac? tylko na samej linii K

  • powinno działać np kabel viaken w oryginale.ma tylko 4 piny i łączy się nie pamiętam teraz dokładnie po której linii i nie chce niepotrzebnie wprowadzać w blad ale spokojnie kabel z allegro albo wspomniany viaken dadzą radę do tego vag com 409. i wszystko będzie śmigac

  • enemik jezeli to wystarczy to pokaze moj skan
    VAG-COM Version: Release 409.1-US

    Chassis Type: 6Y - Skoda Fabia
    Scan: 01,02,03,08,09,15,17,19,37,44,46,56,69


    Address 01: Engine
    Controller: 03E 906 023 B
    Component: SIMOS91 1.2l 4V 1291
    Coding: 0000031
    Shop #: WSC 13765
    No fault code found.
    Readiness: N/A


    Address 03: ABS Brakes
    Controller: 6R0 907 379 C
    Component: ABS 8.0 front H05 0002
    Coding: 0002100
    Shop #: WSC 13765
    No fault code found.


    Address 09: Cent. Elect.
    Controller: 6Q2 937 049 F
    Component: 0000 BN-SG. 2S36
    Coding: 17422
    Shop #: WSC 13765
    1 Fault Found:
    01304 - Radio
    49-00 - No Communications


    Skipping Address 15-Airbags


    Address 17: Instruments
    Controller: 5J0 920 900 B
    Component: KOMBIINSTR. V2823466
    Coding: 17403
    Shop #: WSC 13765
    No fault code found.


    Address 19: CAN Gateway
    Controller: 6N0 909 901
    Component: 000D GATEWAY CAN 2S36
    Coding: 00014
    Shop #: WSC 13765
    1 Fault Found:
    01304 - Radio
    49-00 - No Communications


    Address 44: Steering Assist
    Controller: 6R0 423 156 B
    Component: LenkhilfeTRW V277
    Coding: 10150
    Shop #: WSC 28055
    No fault code found.


    Address 46: Central Conv.
    Controller: 5J0 959 433
    Component: 05 Komfortgerát 0001
    Coding: 00019
    Shop #: WSC 24074
    No fault code found.

    End --------------------------------------------------------------------------------------------------

    mam tylko jeden blad zwiazany z radiem (nie orginalne radio)

    I jest to robione kablem co pisalem wyzej.

    Jezeli jest cos nie tak to prosze o pisanie "nie obraze sie"

  • tylko trzeba było odrazu napisać że to wersja.US. o takich właśnie klonach pisałem 🙂 <!-- s:) -->ale i tak nie obsłużył poduszek powinno również wyświetlić

  • Mialem wylaczone sprawdzanie poduszek bo czytalem ze potrafia wybuchnac przy sprawdzaniu

  • [quote="enemik"]tylko trzeba było odrazu napisać że to wersja.US. o takich właśnie klonach pisałem 🙂 <!-- s:) -->ale i tak nie obsłużył poduszek powinno również wyświetlić[/quote]
    w vag-comie również pomijałem poduszki. róznie bywa.
    VCDS dopiero leci po wszystkich modułach i jest "bezpieczny"

    po podanych numerach sterowników 09/19 sprawdziłem, że są / były montowane od 2002r. wiec zwykły vagcom do tego wystarcza.

  • Witam. Posiadam Fabie II 2007r. z modułem comfortu 5J0959433A. Czy jest możliwość uaktywnienia domykania szyb z pilota za pomocą programu VCDS 11.3 ? Drugie pytanie dotyczy kontrolki niezapiętego pasa kierowcy. Jeśli jest taka możliwość to jak to uaktywnić ? Proszę o odpowiedź.

  • Witam stałem sie właśnie posiadaczem F2 z 2008r 1.9 tdi

    zastanawiam się jakiego kabla oraz programu powinienem użyć abym bezpiecznie mógł sprawdzać ewentualne blędy lub modyfikować ustawienia auta. 🙂 <!-- s:) -->

  • Jaki kabelek zakupić do Fabia 1 2005 - wersja Ambiente+?

  • [quote="enzo34"]Witam. Posiadam Fabie II 2007r. z modułem comfortu 5J0959433A. Czy jest możliwość uaktywnienia domykania szyb z pilota za pomocą programu VCDS 11.3 ? Drugie pytanie dotyczy kontrolki niezapiętego pasa kierowcy. Jeśli jest taka możliwość to jak to uaktywnić ? Proszę o odpowiedź.[/quote]
    domykanie szyb : albo poprzez LCode w 09, albo zewnętrznym modułem np. od alarmu.
    kontrolka niezapiętego pasa - 17 - licznik -> w dziale Zrób to sam są podane wartości do kodowania.
    [quote="robinchu"]Witam stałem sie właśnie posiadaczem F2 z 2008r 1.9 tdi
    zastanawiam się jakiego kabla oraz programu powinienem użyć abym bezpiecznie mógł sprawdzać ewentualne blędy lub modyfikować ustawienia auta. 🙂 <!-- s:) -->[/quote]
    teoretycznie taki za 30 zł. od Viaken-a ( viaken.pl ) powinien wystarczyć, praktycznie - sterownik bedzie na CAN i taki za 1700 bedzie potrzebny.
    [quote="Super8"]Jaki kabelek zakupić do Fabia 1 2005 - wersja Ambiente+?[/quote]
    patrz wyżej.

    PROSZĘ O CZYTANIE ZE ZROZUMIENIEM I UZYWANIE OPCJI SZUKAJ - WIELE ODPOWIEDZI JUŻ JEST NA FORUM. :cwaniak:

  • Witam
    Autko fabia 1.4 MPI 44kw AZE (z instalacja gazową). Problem wyglada tak ze jak jezdzilem dlugo na gazie i przelaczylem na benzyne to mialem duze problemy z falowaniem obrotów czasem prawie silnik zgasl .Jak troche silnik pojezdzil na benzynie to falowanie obrotow sie troche zmniejszalo.
    Po pierwszym podpieciu kompa wyskoczyly bedy :

    16518 Sonda lmbda brak zmian napiecia (strona 1 czujnik 1 )
    brak osprzetu/ nie zwiazany ze sprzetem- blad sporadyczny
    16555 System zbyt ubogi (strona1)
    brak osprzetu/ nie zwiazany ze sprzetem -blad sporadyczny
    1314 Sterownik silnika
    magistrala CAN brak sygnalu

    Po skasowaniu wyskakuje ponownie 1314 i 16555
    Gdy silnik jest zimny ma wyzsze obroty ladnie chodzi, zapala tez dobrze zadnych problemow, nie swieca sie zadne konkrolki. Jak zlapie temperature obroty spadna do ok 800 przez jaksi czas ladnie chodzi az do wachniecia obrtów tak do ok 700 i wyskakuje blad 16555 po tym zaczyna chodzic nierowno (czuc to ale nie ma jakiegos bardzo duzego falowania obrotami)
    Co to moze byc? Pomozcie

  • witam.może to nie ten dział, ale nie wiem gdzie umościć to pytanie.chodzi mi o Vag z oprogramowaniem do mojej Fabki z 2012r.co polecacie w rozsądnej cenie.

  • [b]wojgi6[/b] , w tym wątku znajdziesz odpowiedź. Tematy scaliłem.

  • Sprawdzilem sonde lambda
    Grzalka jest ok ma dobre napiecie, opor na rozlaczonej grzalce 8,5 ohm.
    Na wlaczonym silniku na biegu jalowym na poczatku troche faluja wskazania ale przez krotki czas natomiast jak sie juz rozgrzeje silnik i obroty spadna to napiecie jest stale ok 0.04v dopiero jak dodam gazu to skacze do ok 0,8 i sie tak utrzymuje.
    Na gazie wskazania sa ok (faluje od ok 0,2 do 0,8) Mierzone przy wtyczce od sondy
    Czy to jednoznacznie wskazuje ze sonda jest padnieta? Czy to cos innego?

  • [b]Adam_JC[/b] - pisz PW do kolegi [b]Zlloty [/b]- on ma te sprawy opanowane.

  • Witam. Mam troche denerwujacy problem z wycieraczkami z przodu. Czy jest jakas mozliwosc przekodowania zeby najpierw spryskiwac szybe a potem wlaczaly sie wycieraczki. Bo u mnie najpierw ruszaja wycieraczki a potem spryskuje mi szybe.

  • [quote="dadi1032"]Witam. Mam troche denerwujacy problem z wycieraczkami z przodu. Czy jest jakas mozliwosc przekodowania zeby najpierw spryskiwac szybe a potem wlaczaly sie wycieraczki. Bo u mnie najpierw ruszaja wycieraczki a potem spryskuje mi szybe.[/quote]

    A u mnie jest tak:

    Płyn - wycieraczki, wycieraczki, dłuższa chwila, wycieraczki. No kur*a, kto to w ogóle wymyślił. W 90% przypadków, wycieraczki trą po suchej szybie. 😞 <!-- s:( -->

  • [quote="Super8"][quote="dadi1032"]Witam. Mam troche denerwujacy problem z wycieraczkami z przodu. Czy jest jakas mozliwosc przekodowania zeby najpierw spryskiwac szybe a potem wlaczaly sie wycieraczki. Bo u mnie najpierw ruszaja wycieraczki a potem spryskuje mi szybe.[/quote]

    A u mnie jest tak:

    Płyn - wycieraczki, wycieraczki, dłuższa chwila, wycieraczki. No kur*a, kto to w ogóle wymyślił. W 90% przypadków, wycieraczki trą po suchej szybie. 😞 <!-- s:( -->[/quote]

    to po dluzszej chwili mozna odkodowac^^ bo z tego co wiem to jest docieranie szyb, z tylu tez tak masz?;> z tylu sie to przydaje, po tym jak resztki plynu sprlyna z gory spowrotem na szybe. z przodu tez uwazam ze to zbedne.