Witaj na forum Fabia Club Polska

Archiwum

Temat utworzony · 4843 Posty · 345409 Wyświetlenia
  • Byłem w sobotę na [b]Epoka lodowcowa 2[/b]
    Faaajne, nie tak dobre jak jedynka bo wiadomo już było czego się spodziewać. Ale i tak bardzo fajne.

  • [url=http://motoryzacja.interia.pl/news?inf=733850]Test skody fabii[/url]

  • Naprawde Skoda jak tylko zwąchała się z VW to nie mam jej nic do zarzucenia, jak dla mnie teraz potrzeba tylko ... moc dlatego rozglądam sie z Octavią RS :hyhy: jak mi starczy mocy i sie "wyszaleje" to kupie SuperB coby wozic swoje kościste dupsko w wygondych warunkach 😛 <!-- s:P -->

    Wierny Skodzie tak sądze pozostane :zawstydzony: bo to dobre auto 🙂

  • [quote="Łukasz"]Naprawde Skoda jak tylko zwąchała się z VW to nie mam jej nic do zarzucenia, jak dla mnie teraz potrzeba tylko ... moc dlatego rozglądam sie z Octavią RS :hyhy: jak mi starczy mocy i sie "wyszaleje" to kupie SuperB coby wozic swoje kościste dupsko w wygondych warunkach 😛 <!-- s:P -->

    Wierny Skodzie tak sądze pozostane :zawstydzony: bo to dobre auto 🙂 [/quote]

    No to [b]Łukaszku[/b] czekamy na tą RS-kę 😛 bo wybór 🆗 - może na którymś zlocie przewieziesz i Nasze "szanowne 4 literki" 😉 w wygodnych warunkach? :hyhy: 😉

  • Po wielu godzinach spedzonych przed kompem i szukaniu odpowiedniej felgi dla mojego autka, zakupilem felgi z odpowiednim ET (wg. definicji kros'a) i moje oczekiwania w zupelnosci sie potwierdzily 🙂 <!-- s:) --> Nawet nie przypuszczalem, ze taka mala felga moze efektownie wygladac na aucie. (jak dla mnie)
    Standardowe ET w fabii (sprawdzilem) wynosi 43. Kolo konczy sie przed koncem chlapacza tylnego, czyli chlapacz bardziej wystaje. Przy feldze z ET 33 kolo przesuwa sie o 10 mm w strone zewnetrzna i tym samym wyrownuje sie z chlapaczem 🙂
    Zachecam wiec do zakupu felg z ET minimum 33 - zaoszczedzamy na dystansach 😉 i poprawiamy wyglad autka. Podziekowania dla kros'a :padam:

  • Cieszę się, że mogłem Ci pomóc i że jesteś zadowolony z zakupów :zdrowko: <!-- s:zdrowko: -->

  • No to moze sie pochwalisz co wybrales??

  • Wybralem Enzo H 🙂 <!-- s:) -->
    Niestety obrazek to tylko obrazek :niepewny:

  • W takim razie czekamy na fotki 😄 <!-- s:D -->

  • heeh nie może przewioze tylko napewno przewioze na któryms ze zlotów, bo RS bedzie na 100%, matka sie zastanawia a to już baardzo dobrze wróży (musi troche jednak pieniążków dołożyć). Chciałbym sie wyrobić w te wakacje (może wcześniej) :hyhy: mama lubi mnie zaskakiwać 😛 <!-- s:P -->

  • No super :super: zobaczymy jak będzie to wyglądać live :hyhy: 😛 <!-- s:P -->

  • [quote="Łukasz"]heeh nie może przewioze tylko napewno przewioze na któryms ze zlotów, bo RS bedzie na 100%, matka sie zastanawia a to już baardzo dobrze wróży (musi troche jednak pieniążków dołożyć). Chciałbym sie wyrobić w te wakacje (może wcześniej) :hyhy: mama lubi mnie zaskakiwać 😛 <!-- s:P -->[/quote]

    Nio to gartulacje :hurra: i oczywiście powodzenia 😄 oby sie udało przekonać mamusię :]

  • [b]wolmfk[/b] znalazłem w sieci coś takiego:

    [i]Felgi - parametry montażowe
    Rozmiar felgi
    Rozmiar jest podawany w calach. Pierwsza część jest szerokością felgi a druga jej średnicą, np. 6,0x15 oznacza felgę o szerokości 6 cali oraz średnicy 15 cali. Średnica felgi odpowiada wielkości opony, czyli opona np. 185/65R15 ma również średnicę 15 cali i pasuje na felgę o średnicy 15 cali.

    Rozstaw felgi
    Rozstaw oznacza średnicę okręgu na jakim znajdują się śruby mocujące koło. Jeśli śrub jest parzysta liczba, np. 4, to łatwo tą średnicę zmierzyć. Jest nią odległość między środkami przeciwległych śrub.

    Offset felgi (ET)
    Offset zwany również odsadzeniem jest odległością pomiędzy płaszczyzną symetrii felgi, a płaszczyzną powierzchni montażowej. Offset może być dodatni lub ujemny i jest specyficzny dla konkretnego modelu felgi a nie samochodu, jak rozstaw. Oznacza to, że różne felgi montowane do tego samego auta mogą mieć różne offsety.[/i]

    Może coś jeszcze przybliżyłem 🙂 <!-- s:) -->

  • Dzieki [b]MirekS[/b] juz sprawa jest jasna 🙂 <!-- s:) -->
    A co do fotek to postaram sie zrobic jakies, ale efekt nie powala na kolana 🙂
    To tylko 14 cali, a z tym ET to byl moj maly zabieg estetyczny, ktory nie wiem czy ktos zauwazy bez przypatrzenia sie 😄

  • To ja mam takie pytanko odnosnie kolek 🙂 <!-- s:) -->

    Przy zakupie wystarczy powiedziec ze felga ma byc na 5 srub czy trzeba podac jakis rozstaw itd ... Jezeli takowy jest to prosze o jego podanie :hyhy:

  • Rozstaw 5x100

  • I najlepiej zmierz srednice otworu tego srodkowego(jak na piaste wchodzi felga). Albo mow ze to ma byc do fabki.
    Bo inaczej bedziesz musial dokupic pierscienie centrujace, ok 60zl za 4 szt.,

  • Zamieszczam dwie fotki dla przyblizenia wygladu. Fotki robione telefonem bo gdzies mi sie aparat zapodzial :kwasny: <!-- s:kwasny: -->

  • I znowu ja 🙂 <!-- s:) -->
    [b]Wszystko gra (Match Point)[/b]
    Film Woody'ego Allena, ale tym razem nie komedia.
    Początkowo zanosiło się na zwykłe romansidło nawet ciut nudnawe. W pewnym momencie zwrot i napięcie trzymające do samego końca.

    Film jest zakręcony w tradycyjny już dla Allena sposób.

    Polecam film się nam podobał.

    ps.Czy zastanawialiście ile w Waszym życiu zależy od różnych zbiegów okoliczności, szczęścia lub pecha?

  • Opona 185??
    Rzeczywiscie niezle to wyglada, jak bys mial duzo szersze kapcie